Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Pozdravljeni!
Vaše bolečine v povezavi z mravljinčenji so bolj sumljive za težave z vratno hrbtenico, kot pa za srčni infarkt (=zamašene žile okrog srca), ker imate več težav v mirovanju kot ob fizični aktivnosti je povezava s srcem še manj verjetna. Za bolečine v tem predelu pa je na zalogi kar nekaj vzrokov… če ne drugega, se do pojasnitve porekla bolečin lahko z vašim zdravnikom dogovorita za terapijo, ki vam bo omilila bolečine
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo,

stara sem 18 let in že približno 5 mesecev me spremlja bolečina v levem prsnem košu, na začetku je bil problem samo prsni koš, čutila sem kot nekakšno špikanje notri, sedaj se je bolečina razširila na celotno levo roko, levo nogo, vrat in glavo, bolečine so neznosne, včasih se mi zdi kot da nebi čutila prstov, kot da bi mi moč popuščala. bila sem že pri nevrologu kateri me je poslal na magnetno resonanco ki jo imam zdaj v kratkem. bila sem tudi na EKG testu in slikanju hrbtenice ampak brez posebnosti. Bolečine v vratu so samo na levi strani, oz. vse bolečine so samo na levi strani telesa, včasih ne čutim tudi prstov na nogi, malo me skrbi saj to ne more biti normalno.

Pozdravljeni
Žal niste nič napisali, kaj je ali ni našel nevrolog, ko vas je pregledal, vaša težava pa se mi ne zdi tako tipična za karkoli, da bi kaj pametnega lahko uganil iz opisa. MR se mi zdi ok, sporočite, če bo slučajno kaj odkril
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

star sem 42 let, fizično slabše aktiven, rahlo močnejše postave. Že kar nekaj časa me na levi strani prsnega koša zaboli pri kašljanju ali kuhanju. Bolečino si omilim s tem, da roko tesno stisnem k telesu. Prosim za nasvet, kaj bi to lahko bilo.
Že vnaprej se vam zahvaljujem

lep pozdrav

Pozdravljeni
Pri kašljanju ali kihanju (ne toliko pri kuhanju), pride do sunkovitega premikanja struktur v steni prsnega koša in najverjetneje tudi vaša izvira od tam. Slišati ni nič alarmantnega, a če draka že dlje časa, bi se bilo vseeno pametno oglasiti na pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

mene pa zanima sledeče. In sicer: star sem 25 let in me že okoli 4 mesece boli v prsnem košu. Boli me predvsem prsnica ko pritisnem nanjo in pa zadaj med lopaticama. V bistvu pa me boli cel prsni koš. Boli me predvsem ob premiku oz. če karkoli delam. Kihati v bistvu ne morem ker je bolečina tako huda. Če želim naprimer pogledati z glavo nazaj me zelo zaboli v prsnici in tudi po rokah mišice. Na trenutke že kar peče. Bil sem že na veliko pregledih: rentgen pljuč, srca, prsnega koša, ultrazvok srca, ultrazvok prsnega koša, ct glave, punktacija iz hrbtenjače, če bi bila borelioza, velikokrat EKG itd. Samo na ultrazvoku prsnega koša so mi ugotovili, da naj bi bilo vnetje nekih hrustancev, ki se stikajo na prsnico. Zanima me ali je možno, da bi toliko časa trajala bolečina zaradi vnetja in kaj naj storim da bi bila bolečina vsaj malo manjša. Hodim na masaže, na vaje za hrbtenico pa tudi k fizioterapevtki, na nek ultrazvok prsnice. Vendar ni nič boljše. Bolečina je še posebej ponoči huda tako da ne morem spati. Če globoko vdihnem se tudi takoj pojabi bolečina ali pa če želim kaj dvigniti. Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav. Rok

Pozdravljeni
Če gre za vnetje hrustancev oziroma hrustančne stike reber s prsnico, bolečina lahko traja več mesecev ali pa postane kronična. Trajanje pri vas torej ni nujno neobičajno dolgo. Če boste brskali po netu pogooglajte pod costochondritis ali Sy Tietze, če se najdete v opisu teh dveh diagnoz
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

mislim, da gre res za costochondritis, saj imam zelo podobne sindrome kot jih opisuje. A je pri tem vnetju kaj nevarnosti, da se poškodujejo pljuča ali pa srce? Zanima pa me kako zdraviti to vnetje, če se ga sploh da. Do sedaj sem vzel kakšno tableto naklofen duo, topli obkladki,…. Zaenkrat ni veliko pomagalo. Najlepša hvala za odgovore.

Rok

dober dan,pred enim mesecom me je zvečer ob gledanju televizije nenadoma začela zelo boleti glava,vrocina je sla skozi celotno glavo in nenadoma me je zacelo boleti pri srcu in srce je zacelo zelo hitro biti. pri tem mi je postalo neznansko slabo in odpeljali so me v bolnišnico. tam so mi naredili EKG,izmerili pritisk,vendar je bilo vse ok.zdravnik mi je rekel da je mogoče kaj narobe z ščitnico vendar izvidi so ok.
no potem je bilo okoli 2 tedna skoraj mir-imela sem sicer še glavobole in v srcu me je zbadalo,vendar sem mislila je vse skupaj od stresa kajti to je bilo malo pred poroko. sedaj pa ko se je vse umirilo se mi to spet dogaja. glava me sedaj že cela boli in v srcu me čedalje bolj zbada–še posebej ko grem spat. naj še omenim da se mi pojavlja vse troje vedno skupaj—bolečina v srcu+slabost+glavobol.
mi znate povedati kaj bi to bilo?

lp

Pozdravljeni
Če upoštevava, da pregled in izvidi niso pokazali posebnosti se mi zdijo napadi tesnobe še najbolj verjetna možnost. Zbadanja v prsnem košu pa imajo lahko še številne druge vzroke (od kostno mišične bolečine naprej. Podobno velja za slabost in glavobole
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer.
No mene tudi nekaj zanima
stara sem 15 let, in imam že 3 leta iste probleme
imam bolečine v levem delu prsnega koša, in to bolečin aobčutim kot nekakšen stisk. bila je redka, pakrat mesečno, zdaj je pa vedno huje – do večkrat na dan, časih pa tudi kakšne teden nič ne zaboli. Naj še dodam, da me zdravnica ni naotila nikamor, ker se ni ozirala na to da me boli. In ko sem bila na pregledu za ščitnico ( zdaj je vse v redu) je omenila da bi lahko imela šum. seveda zdravnica spet ni kaj na to dodala.
Zadnji teden pa se mi dogaja naslednje: zeeeeeeelo, ampak res zelo me boli pod levim delom- bolečina je ostra in zelo boli. to se use prenese na ceu trebuh, in e zelo boli. in se ne morem premikat pa nič. ta teden mi je tudi postalo ob vsakem obroku zelo slabo. trenutno me spet zelo boli, in se čudim da lahko sploh pišem. ker je neznosno. neuem ka naj nardim ker očitno zdravnica mojega počutja ne upošteva, in bi si rada tudi sama pomagala, če bi si lahko.
HVALA ZA VSAK VAŠ ODGOVOR!

Pozdravljeni!
Bolečine v prsnem košu so pogoste, največkrat so iz stene prsnega koša in večinoma nenevarne, a žal ne morem povedati, kaj boli vas, saj vas pregledati ne morem. Predlagam, da ponovno obiščete vašo zdravnico.
Zakaj so vam gledali ščitnico) Kakšen šum?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaš odgovor.

Ščitnico so mi gledali, zaradi golše. Zaradi velikega potenja rok, raznih bolečin,občutka tako kot bi bila vedno prehlajena,kašlanje..

No samo namignila je, da bi lahko imela šum na srcu, saj mi je srce zelo šibko bilo. Potem je to napisala na izvid, ampak moja osebna zdravnica spet ni nič komentiraala…

Predlagam, da se bolj natančno pogovorite z zdravnico. Kot pravim, te bolečine največkrat res ne predstavljajo neke bolezni, a če ne drugega, se da urediti zdravljenje bolečine, dokler vzrok ne mine sam……..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

stara sem 33 let, 9 mesecev po drugem porodu, nekadilka, primerne teze. S sportom se ne ukvarjam, zaradi bolecin v desni rami (prisiljena drza zaradi dojenja) sem ta mesec obiskovala fizioterapijo. Zaradi slabe ze iz otrostva drze imam obcasne tezave s krizem in vratno hrbtenico.

Pred ca. 3 tedni me je med mirovanjem nenadoma “stisnilo” pri srcu oz. v levem delu prsi. Po enem mocnem stisku se je pojavljala konstantna bolecina, ki je na case kot pikanje, tu in tam pekoca, obcasno kot stiskanje, vedno v predelu srca. Bolecina se siri v levo ramo in roko ter je mocnejsa v mirovanju. Ker sem imela slucajno kontrolo pri osebni zdravnici, je ta rekla, da gre najbrz za pretegnjeno ali vneto medrebrno misico. Pljuc in srca mi sicer ni poslusala (ne kasljam). Pred dvema dnevoma me je sredi noci, ko sem dvignila otroka, ponovno mocno zbodlo, od takrat je bolecina ze skoraj neznosna, ker je bolj ali manj stalno prisotna. Vzela sem ibuprofen 400 mg in predel namazala z voltarenom, a se mi zdi, da nic ne pomaga. Kaj se lahko storim?

Vaj, ki so mi jih pokazali na fizioterapiji trenutno ne morem izvajati, ker imam ves cas obcutek, da da bo bolecina le se slabsa.

Hvala za vas odgovor.

Pozabila sem tudi omeniti, da sem obcasno omoticna in me daje slabost, vendar to pripisujem hormonskim spremembam zaradi postopnega prenehanja dojenja. Krvna slika vkljucno z zelezom je bila ok, pritisk imam sicer normalen.

Lep pozdrav.

Pozabila sem tudi omeniti, da sem obcasno omoticna in me daje slabost, vendar to pripisujem hormonskim spremembam zaradi postopnega prenehanja dojenja. Krvna slika vkljucno z zelezom je bila ok, pritisk imam sicer normalen. Bolecina se pri vdihu ali izdihu ne spreminja.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni
Pri vas bo odgovor podoben kot zgoraj. Zbadajoča bolečina v tem delu je največkrat kostno mišična, te so lahko konkretno nadležne a zelo pogoste in večinoma ne kažejo na nobeno bolezen. Minile naj bi same ali s pomočjo protivnetnih/protibolečinskih zdravil (redno nekaj dni, če so tako neprijetne, bo to slednje boljše od čakanja) če ne, pa pojdite do osebnega zdravnika na ponoven pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

stara sem 17 let, visoka 167 cm, imam 50 kg, ne kadim, alkohola pijem zelo malo. S športom se sicer ne ukvarjam razen, da grem na občasne sprehode in 1x na teden tečem 5,5 km. Včeraj zvečer sem se v postelji ob gledanju televizije zasmejala med filmom, ko me je kar naenkrat tako močno zbodlo v srcu, da me je v trenutku minilo in bi se mi najraje ulile solze. Ob vsej paniki, ki me je zgrabila sem začela hitro dihati in kasneje, ko sem pokušala globoko vdihniti me je ponovno močno usekalo v srce. Kmalu sem ugotovila da me špikne ob vsakem vdihu, bolj globoko ko vdihnem, močneje me zaboli. Če sem v sedečem položaju, se mi zdi da je stanje nekoliko boljše. Celo noč nisem mogla zaspati zaradi bolečin in še zdaj jih imam, ne glede kaj počnem, stojim, sedim, ležim… Neznosno je in zelo težko diham, saj me ob vsakem dihu zaboli, čeprav opažam, da je bolečina sicer stalna na predelu tik pod levo dojko. Bolečine trajajo že 12 ur. Ne znam presoditi ali res izvirajo iz srca ali so iz prsnega koša. Podobni dogodki so me sicer že spremljali, špikanje in oteženo dihanje vendar je do sedaj vse minilo v roku 5 minut, niti me ni tako zelo bolelo. Bi bilo dobro, da se čimprej oglasim pri osebnem zdravniku?

Lep pozdrav

Zdravo
Skoraj zagotovo izvirajo iz prsnega koša in take težave so vse prej kot redke (večina ljudi jih ima vsaj kdaj…), večinoma se za njimi ne skriva nobena bolezen in minejo slejkoprej (recimo okrog enega tedna) same od sebe ali s pomočjo analgetikov. Seveda vseeno obiščite zdravnika, če imate občutek težkega dihanja tudi ko vas ne boli oz vas ni strah, da vas bo zabolelo, če se hitreje zadihate….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close