Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Pozdravljeni
Po opisu ni nič kaj podobno bolečinam, ki bi jih povzročalo srce, tako da gre nejverjetneje za skeletno bolečino. Prav tako ni nič kaj podobno kakšnim “strdkom”, pa tudi od operacine je daleč, poleg tega pri večji ogrożenosti za nastanek omenjenih strdkov, po operaciji prejmete zaščito
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav…
Star sem 14 (kmalu bom 15) let . zanima me pa nekaj… (to se mi je zgodilo v razmaku kakšnih 5 dni).Gre pa zato ker kar naenkrat občutim nenadno bolečino v prsnem košu. bolečina je lahko bi rekli ostra traja pa nekje 5-10 min. otežuje mi dihanje prav tako se mi pa poveča utrip. NIMAM PREKOMERNE TEŽE prav tako tudi nisem kadilec… 😛 Kot sem že prej povedal so bolečine ostre kot, da bi me nekdo zapiknil nož vv predel žličke. sedaj pa ne vem na koga se naj obrnem, ter ali naj grem v času ko me ekstra boli k zdravniku… zato se tudi obračam na vas. zanima me še pa to da če je kakšna možnost glede mojih let da bi imel na srcu raka…. :O
Zahaljujem se za vaš odgovor

aljažek 777

Pozdravljeni
Tudi pri vas gre najverjetneje za kostno mišično bolečino in čisto nič ne spomunja na rakave bolezni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp
kaj pa lahko spominja na kakšne rakave bolezni???

Rak ni smo ena bolezen, ampak je cela vrsta različnih bolezni z različnimi znaki, ki so odvisni od tipa raka (celic), mesta ali organa nastanka, razširjenosti itd in je zato na vaše vprašanje nemogoče odgovoriti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

že od 9 leta starosti včasih občutim zbadanje v levem delu prsnega koša. Zaradi bližine srca sem se vedno ustrašila da ni kaj narobe. Zdravnik mi je rekel le da je verjetno zaradi stresa, čez čas zaradi pubertete ter da bo minilo. tako zbadanje se je pojavilo med športno aktivnostjo, lahko tudi kadar sem mirovala. kakšnih 2-3 x na mesec in je trajalo minutko, največ 3. Na to sem se sčasoma navadila, ni pa nehalo in je zelo moteče. Sedaj imam 19 let in se mi je skozi ta leta to dogajalo vedno bolj pogosto. stopnjevala se je tudi malce bolečina. sedaj me prične zbadat vsaj 1-3 x na dan! in ni pomembno ali ležim, ali tečem ali sem pod stresom ali umirjena.. in to zbadanje je zelo moteče , saj ne neha včasih tudi 30 min in ne morem dihat saj ko vdihnem malce bolj globoko občutim kot nekakšen krč v levem delu prsnega koša in boli zelo močno in moram se usest ter dihat počasi da mine.
zdravnik seveda vztraja pri puberteti -.-‘…ste tudi vi takšnega mnenja? stres, puberteta in vse to….
ker je že tako moteče, da tudi kadar vozim avto, če me prične bolet se moram ustavit ob cesti ter počakat da mine..res moteče je..k zdravnikom se mi pa skoraj ne da več hodit saj vztrajajo pri tej puberteti, meni se pa to sploh ne zdi normalno no :/
le enkrat so me bolj resno vzeli in povezali tole s ščitnico vendar izvidi niso nič pokazali.

lp

Živjo!

Stara sem 18 let in se mi dogaja isto. Neke noči me je celo noč treslo, srce mi je bilo ko noro. To sem pozneje pripisala stresu… Zdaj pa se je začelo to pikanje na L strani prsnega koša, včasih me pika tudi na desni. Ne vem, ali me pika pri srcu, ali kaj je z mano narobe… V zadnjih 5 mes. pa sem nerazložljivo shujšala za 10 kg.?
Bila sem pri zdravnici, posnele sma EKG glede na vse težave, bil je v redu.

Za Vaš odgovor se Vam najlepše zahvaljujem!!!!

Tisto šprvo je najbolj podobno paničnemu napadu, zbadanje v prsnem košu pa kostno mišičnim bolečinam. Ne morem pa oceniti, zakaj ste shujšali za 10 kg, a vseeno je najbolj verjetno, da je bila poraba kalorij večja od vnosa…. morda le nagaja apetit? Seveda lahko samo ugibam
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!

En mesec imam povečane bezgavke(na vratu). Zadnje čase se mi pa redno pojavlja bolečina v levem delu prsnega koša. Ali moram obiskati zdravnika? Zelo me je strah, da nimam kakšne resnejše bolezni.. Hvala za odgovor!

Pozdravljeni
Povečane bezgavke na vratu so največkrat posledica kakšne okužbe ali vnetja, če so povečane že en mesec, pa jih mora videti zdravnik. Bolečine v prsnem košu iz tako skopega opisa ne morem opredeljevati, najbolje, da tudi to omenite ob pregledu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Povečane bezgavke na vratu so največkrat posledica kakšne okužbe ali vnetja, če so povečane že en mesec, pa jih mora videti zdravnik. Bolečine v prsnem košu iz tako skopega opisa ne morem opredeljevati, najbolje, da tudi to omenite ob pregledu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Tudi jaz bi vas lepo prosila za pomoč – stara sem 36 let in noseča 27 tednov. V zadnjem tednu se mi ponoči pojavljaja bolečnina v hrbtnem delu, malo pod lopaticami v sredini znotraj, boli me čez hrbet ven. Diham zaenkrat še normalno, no, sedaj ko je trebuh že kar velik se malo hitreje zadiham če hodim v hrib, po stopnicah ipd.
Bolečnina je na začetku bila zelo rahla, zaznala sem jo tudi cca 1 leto nazaj, ko sem še kadila in nisem bila noseča, sem se pa odločila tudi za popolno prenehanje kajenja. Ko sem zelo hitro prenehala tudi kašljati, zelo poredko izkašljam kakšno sivkasto sluz (mogoče opazim 1x – 2x na teden) sem pa to pripisala temu, da se pljuča čistijo in tega je vedano manj.
Imam tudi bronhitis, imela sem težave s kašljem in so po prenehanju kajenja dosti bolje.
Leta 2000 sem imela napad hitrega razbijanja srca, bila sem v bolnišnici 3 dni in v izvid so mi napisali, EKG ob sprejemu PSVT, fr. 148/min, leva srčna os, inkopletni leokračni blok… dobila sem Lekoptin 3x 80 mg, po katerem se mi je vzpostavil sinusni ritem… Vsi izvidi so v mejah normale. So mi pa naredili tudi UZ srca, doktor mi je na ekranu pokazal, da mi ena zaklopka ne deluje kot mora, pa da mi en prekat pušča… dobila sem tudi tablete Concor 5mg, pol na dan.
Na drugem pregledu sem bila l 2006, takrat me je doktor sprejel s predhodno izjavo, na način, ja kaj pa vi tako mlada delate tukaj, imamo ja zadosti starejših za zdravit in so dosti bolj pomoči potrebni kot vi… sem bila rahko šokirana, ampak sem se delala, da sem preslišala. V glavnem, ta doktor je pogledal moje srce v minutki. V izvidu je zapisal, da je vse v mejah normale (edino sigal nepomembne trikuspidalne insufence), pa še enkrat pokomentiral, da je srce normalno veliko in res ne ve zakaj so me poslali na UZ… No, povedal je, naj Concor jemljem po potrebi, ni treba redno kot do sedaj, pa sem samo ob napadu vzela polovičko, to je bilo cca na 1-2 meseca 1x. To sem tudi upoštevala in sedaj v nosečnosti ga sploh ne jemljem, počutim se dobro, tahikardija pa se ne pojavlja…
Prosim, če mi lahko napišete, kaj je možno, da je povzročilo bolečine v hrbtu, ki so vsako noč močnejše, ne popustijo, položaja med spanjem, da me ne bi bolelo pa ne najdem več.

Pozdravljeni
Ne verjamem, da bi bile bolečine kakor koli povezane s srcem ali pljuči, še najbolj verjetno se mi zdi, da je povezano z nosečnostjo, trebuhom ali držo zaradi njega. Tudi sicer so bolečine v hrbtu pogosta težava v nosečnosti. Kar se tiče komentarjev kardiologa, pa kjer koli delajo ljudje z ljudmi, pride tudi do nesoglasij, nesporazumov, (ne)posrečenega humorja in vedno pomaga, da komentarje, ki se ne zdijo primerni, enostavno preslišimo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Moje težave so se začele z rojstvom sina,pred 4,5 leta.No,ne čisto direktno,naj razložim…Ko sem rodila sina sem začela z dojenjem.Mleka sem imela resnično veliko,toliko,da sem bila konstantno mokra.Doma sem vedno imela plenico čez prsi.Skratka…In tako se mi neko noč zgodi oz.proti jutru enkrat se zbudim,ležala sem na levem boku in cela leva stran je bila mokra,mene pa je seveda zelo zeblo.In takrat se je začelo…Kot da sem se prehladila.Ko spim na levem boku in se hočem ponoči ali zjutraj obrnit na hrbet,me tako zaboli pri srcu oz. tam nekje,da se sploh ne morem obrnit oz. se komaj komaj nekako obrnem.Imam občutek,kot da sem v preši,tako me stisne in zaboli.Naj povem,da sem bila na zdravniškem pregledu cca.pred 2,5 leti,ker me je poslala služba.Med drugim sem tudi pihala glede zmogljivosti pljuč,vendar mi nobeden ni rekel da bi bilo kar koli narobe.Celo vprašala sem isto,kar sedaj sprašujem vas,pa mi je zdravnik rekel,da sem si prehladila mišico al nekaj takega in da to zelo dolgo traja,da se pozdravi.Moram še povedat,da so te bolečine neka obdobja in da to ni stalno.Zdaj sem imela kar lep čas mir,vendar sem zadnjih nekaj dni spet vsa panična.
Stara sem 35 let,nimam prekomerne teže,nikoli nisem imela težav z zdravjem…
Hvaležna bom za mnenje…
Lp,Monika

Pozdravljeni!
Razlogov za pniko res ne vidim, stvar jeverjetno bolj neprijetna, kot nevarna. “Prehlajena mišica” je simpatičen izraz za “krneki”, in ta krneki pogosto povzroča bolečine in zbadanja v prsnem košu, največkrat brez resnega bolezenskega ozadja. seveda pa vam vseeno predlagam, da se oglasite pri zdravniku, če traja več kot nekaj dni, pa čeprav je relativno malo možnosti, da jo odnesete s čim drugim kot z zdravili proti bolečinam…..a to po pregledu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Jaz pa imam drugačno težavo … Stara sem 29 let .. in že nekaj let imam te težave. Srce mi včasih začne hitro utripati .. občutek imam kot da mi “vibrira” . Bolečin nimam .. moram pa nekajkrat bolj globoko vdihniti .. pa zelo ustrašim. To “vibriranje” se pojavi predvsem v stresnih obdobjih .. včasih mine po nekaj sekundah .. včasih traja nekaj minut z vmesnimi presledki … in ni povezano z obremenitvijo telesa … 2x sem bila na EkGju ( zdr. pregled za službo) pa je bilo vse v redu …

Hvala za odgovor in lep pozdrav 🙂

Pozdravljeni!
Lahko, da gre samo za utripe “iz vrste” t.i. ekstrasistole ali za kakšno prehodno motnjo ritma…. najbolj enostavno bi bilo, če bi se dalo posneti EKG takrat, ko težava traja…..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, moje težave ne segajo ravno daleč nazaj, me pa približno en teden boli za pest levo od žličke in okrog do hrbtenice. Bolečina je topa, pokazala se je kar en dan, bolj pozoren pa sem postal, ko sem bil na daljšem sprehodu, ki je običajno čisto normalen, tokrat pa me je začelo kar močno boleti v levem delu prsnega koša in postalo mi je slabo. Komaj sem prišel do doma, kjer sem moral it ležat -pravzaprav spat. To je bilo popoldne. Spal sem do naslednjega jutra. Naslednji dan nisem imel nekih fizičnih naporov, sem pa po dveh dneh šel teči, in je bilo vse normalno. Tekel sem proti večeru, naslednje jutro pa zjutraj. Takrat se je zopet ponovila zgodba. Po jutranjem teku sem odšel v službo in že na poti v službo se je bolečina znova pojavila,službo sem moral zapustit že opoldne, ker nisem zdržal. Po celodnevnem počitku se situacija ni dosti zboljšala, bolečina ne popusti me rahlo skrbi. Samo ko ležim/spim je dobro, drugače pa več kot eno uro ne morem biti pokonci. Ker sem načeloma zdrav me zanima ali je lahko to od kakšneg vnetja?(razen prehladov in nekaj kašlja pred tednom ali dvema nisem imel) A je smiselno že obiskat zdravnika al še počakat kak dan, da mine samo?

Pozdravljeni
Mislim, sa vaša težava potrebuje zdravniški pregled in z njo ne bi čakal do ponedeljka. Kljub temu, da ima dobre možnosti, da se za njo ne skriva kaj posebnega, se za vašim opisom lahko skriva marsikaj in ne nujno nekaj v povezavi s srcem…. Torej: zdravnik v živo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Zaradi težav z bolečinami, ki se ne spreminjajo prosim za nasvet.
Bolečina se je pojavila najprej pod levo lopatico cca 1 teden, potem se je razširila v levo ramo, pod pazduho in proti prsnemu košu nekje do bradavice. Pojavilo se je tudi mravljinčenje v komolcu in proti dlanem.
Bolečina je najbolj intenzivna ponoči, ko pri ležanju nikakor ne najdem položaja brez bolečine. Mravlinčenje pri ležanju ni prisotno. Večino noči presedim v postelji, takrat bolečina skoraj izgine. Spim tako samo dve do tri ure na noč, ker to traja že kar tri tedne sem precej utrujen. Zadnji teden občutim težo in mrežasto mravljinčenje v predelu leve rame in prsnega koša. Ob aktivnosti (sekanje drv, štihanje) nimam težav in bolečine ne čutim. Ponoči pa se začne.
Bil pri zdravniku EKG brez posebnosti, napotnica za slikanje hrbtenice.
Najbolj me skrbi srce in zamašenost žil okoli srca. Imam povečan holesterol in trigliceride. Star 49 let.

New Report

Close