Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Spoštovani,

Stara sem 23 let.Mene pa že en mesec bolijo rebra…namreč sem gledala na internetu, in ugotovila da je to lahko tudi od hrbtenice (nepravilna drža), Ampak zdaj sem zatipala tik ob rebru, če pritisnem se mi nekaj premakne (na obeh straneh). Pred dvema tednoma sem bila pri zdravnici preden se mi je to premikalo (oz preden sem to ugotovila) in so mi pregledali kri, vodo, in ultrazvok trebuha…vse je bilo ok. Mene pa zanima kaj bi lahko bilo to premikanje? kakšen hrustanec ali kaj….ali je to lahko kaj hujega (rak)?
Lepo vas prosim za odgovor.
Hvala

Lepo pozdravljeni!

Seveda nikakor ne morem vedeti, kaj ste zatipali, povsem možno da tudi kaj, kar je normalno tam. Če vas skrbi pokažite zdraviku to premikajočo se reč in bosta hitro pregnala straove.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Moja težava je v levem delu prsnega koša. Bolečina se pojavi brez razloga ter traja kakšnih 10- 15 minut. Se pa tudi zgodi da traja po celi dan in ne popusti tudi ob zaužitju zdravil. Bolečina (1/10=9 )
se ne razširi v roko ali kam drugam. Se pa poslabša ob nenadnem vdihu/izdihu ali položaju. Dobro leto nazaj so me zaradi prevelikih bolečin odpeljali v bolnico (NM) kjer so naredili vse vrsto preizkav (EKG,ultrazvok srca,CT,krvne preizkave,oduzem troponina,slikanje pljuč…) biu sem pa tudi pri neurologu. Vse preizkave so bile normalne. Odkrili niso NIČ! Dobiu sem Zaldiar ter Naklofen kremo. Seveda so rekli da je najverjetneje povezano s psiho oz.mišično kostna bolečina.
Kaj bi to bilo oz. kaj svetujete da naredim?
Ali je lahko izvor bolečine v pljučnem delu delovanja srca?
(Star sem 20 let, športnik)

Lp

pozdrav

pišem zaradi podobnih težav, kot so jih zapisali že prejšnji uporabniki in sicer

sem športno aktiven ( redna rekreacija v vzdržjivostnih športih 4x na teden – 1,5h)
pri maksimalni obremenitvi – pulz > 170 udarcev/min, se mi včasih primeri ( ne vedno), da me v levem delu prsnega koša močno zbode in bolečina drži ( približno v višini traku merilca utripa)

bolečina običajno popusti že pri zmanjšanju obremenitve ( pulz < 150) in se v fazi počitka ( npr. naslednji dan) ne pojavlja včeraj pa se je med treningom bolečina zopet pojavila in še danes ni popustila
s tem, da bolečina danes ni skoncentrirana na predel opisan zgoraj, ampak se je razširila na celotno levo stran prsnega koša – spredaj, zadaj, pri strani; in mi praktično onemogoča normalno premikanje – vsak premik boli, ampak na večih mestih; tudi vsak vdih je boleč

ali smatrate, da bi moral na pregled k osebnemu zdravniku ali kardiologu? ali si vzamem dan ali 2 počitka?

hvala za odgovor
lp
boštjan
hvala

Pozdravljeni! Zbadajoče in od dihanja in premikanja odvisne bolečine praviloma izvirajo iz stene prsnega koša in ne od srca, ker ste redno fizično aktivni pa sploh. Tovrstne kostno-mišične bolečine so praviloma nenevarne in minejo postopno same. To bo najbrž tudi “izvid” zdravniškega pregleda. Ker pa internet ni dobro orodje za izključevanje česarkoli in ker povrh vsega nimam vpogleda v vaše siceršnje zdravstveno stanje, vam seveda vseeno predlagam zdravniški pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni, obračam se na vašo urgenco in verjetno bom odšel na pravo. sicer imam panično motnjo in sem ankciozen, ker me boli v prsih včasih
danes ponoči je bilo drugače, dobil semmrzli občutek in bolečine na levi strani prsnega koša ki še trajajo zdaj, težave sem imel z dihanjem , bolečino v sredini prsnega koša kot nek pritisk, vse skupaj pa je spremljala močna slabost. celo noč sem se prepričeval, da je to ankciozna motnja in da bom preživel, zjutraj ko sem vstal je mi srce začelo močno bit ( kot ponavadi) ko je srce pospešovalo je začelo nekaj pokat, bil je zelo glasen zvok, ni bilo bolečine. verjetno je bil želodec, in sem se vstrašil. pokalo je tak dolgo dokler se to ni sprostilo in srce umirilo. kaj bi lahko to blo?
prosim za odgovor
star sem 27 let in bolečine v prsih imam 3 mesece. ankciozen sem od junija. bil sem na ekg in je bil normalen, razen neke kozmetične napake na srcu niso vidli, pravi osebna zdravnica, in spoh nevem kaj s tem misli.

Ni narobe da greste k zdravniku, a bere se vseeno kot napad panike.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

jaz sem tudi imel isto bolečino kot mnogi na tem forumu, se pravi v levem predelu prsnega koša, sem šprotnik, aktiven vsaj 4x na teden, v toplih dneh tudi po 4h na dan na kolesu, bolečino v levem predelu prsnega koša sem začutil prvič 1 leto nazaj, šel sem zdravniku me je dal na EKG, vse normalno, rekla mi je bolečina v mišici, potem me nekaj časa ni bolelo in nato me je ponovno zagrabila, ponovno zdravniku in mi je rekla psiha, nato sem bolečino začutil takrat ko sem se nanjo spomnil, NATO sem prišel do spoznanja da je res samo psiha, sedaj ko se ne obremenujem več s tem te bolečine več ne čutim.

Bolečina je občutljiva ker je v bližina srca vendar morate sami pri sebi spoznati da ni nevarna, in manj boste mislili nanjo prej bo minila. Dobro se je pozanimati o vsaki bolečini, vendar se ni dobro preveč sekerati zaradi nje, je preveč lepših misli v življenju.

LEP POZDRAV

Popolnoma ista bolečina torej isti simptomi, ko dosežem 170 utr/min me ZMERNA bolečina spremlja ves čas trajanja intenzivne vadbe.Ko končam z vadbo je še vedno prisotna kot neprijeten občutek na levi strani v toliko,da ne spim na levem boku.Glede na to,da vsakodnevno tečem je bil edini logični razmislek ta ,da sem držal utrip pod 170 .Sedaj teh bolečin ni le napredek je zato počasnejši.Moj nasvet je kupite si uro z merilcem utripa saj sem že nekaj kolegov zasačil z nezavedanjem srčnega utipa med vadbo.Ponavadi ustrelijo mimo za 15 udarcev v MINUS.

Pozdravljeni…

Jast imam tudi težave na levi strani prsnega koša bolj proti vrhu proti podpazduhi.
To traja že več mesecev?Naj povem, da ob kakšnih večjih naporih me ne boli nič in nisem kaj bolj utrujen.
Bolečina je nevem kako opisati NE boli ampak nekako tišči kot da bi imel nekaj naslojeno na prsih.
Včasih me začne srbeti kot pri kakšni rani, ki se celi.
Bolečina je večkrat bolj prisotna okoli podpazduhe ter rame.
Ko sem aktiven ali kolesarim me skoraj nič ne boli samo ko mirujem.

Star sem 35 let.
Pri zdravniku sem opravil krvno sliko za ščitnico pri katerem se je izkazalo vse brez problemov.
Imam občasne vrtoglavice,potenje rok in utrujenost.
Zdravnica mi pravi, da naj bi bil to stres ampak jast nisem prepričan .Sem tudi zelo paničen glede raznih bolezni.Ko prebiram na internetu moje simtome vidim vse slabo saj to imam tudi jast itd..
Mislim samo na kakšnega raka itd..

Zanima me ali je to lahko psihičnega izvora ali nategnjene mišice.
Naj povem, da sem kadilec obšasno pijem alkohol in brez aktivnosti ter veliko sedenja doma ter v službi.

Hvala za odgovore.

Pozdravljeni!
Tudi jast mislm, d bi bil lahko stres ali mišična bolečina….pregledati vas sicer ne morem, a v napisanem česa alarmantnega tudi ne najdem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni jaz sem stara 32let in kr naenkrat sem se ponoči očino zaležala in me boli v notranjosti prsnega koša, ampak samo ko ležim če se premaknem., če spim pa ne, da sem na miru ko vstanem razmigam in je ok,kaj bi to lahko bilo, je pa res da imam veliko problemov s hrbtenico,,,je res možno sam zaležanje, ker ko se ponoči premaknem tok boli pol pa če se ne premikam pa ne,,,vstanem razmigam in je ok.

Spet najbrž pač ta pogosta bolečina iz stene prsnega koša, tudi “zaležanje” bi se lahko reklo…..če je to to, bi moralo miniti v kakšnem tednu.

Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav. Star sem 26 let. Že nekaj časa (mesec,dva) čutim v levem delu prsnega koša bolečino. Le ta ni intenzivna, je pa prisotna skoraj ves čas, stanje pa se zadnje čase slabša. Odločil sem se že, da jutri obiščem zdravnika, vendar je vaše mnenje vseeno več kot dobrodošlo. Bolečina se ne širi v okončine, vrat ali hrbtenico ter bi ji na “lestvici jakosti bolečine” podal oceno 3.5/10. Vir bolečine je pod levo prsno mišico, po moji oceni v prsnem košu. Se redno ukvarjam s športom in sem v dobri kondiciji, je pa res, da sem bil do pred kratkim kadilec. Precej tudi kašljam moker kašelj.

Najlepša hvala za odgovor.

Zdravo.
Stara sem 17 let in se mi vsak dan rahlo moti. Ko je zunaj 25.C stopinj mi je zelo vroče in mi roke gorijo, drugače imam mrzle. V levi pazduhi me zelo boleče pika in včasih ko se zjutraj zbudim mi je slabo. Boli me tudi glava in sem utrujena. V levi roki pod komolcem me zelo boli in boljijo me tudi gležnji in zapestja. Včasih teško diham in komaj govorim.
LP.

Pozdravljeni!
Ker omenjate težko dihanje menim, da potrebujete zdravniški pregled. Vseh vaših težav pa ne morem stlačiti v eno diagnozo in zelo verjetno vsaj kakšna izmed njih niti ne predstavlja bolezenskega stanja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo,
Star sem 16 let.Že nekajkrat me je bolelo zjutraj ko sm vstal in to ob levi lopatici in hrbtenici, vendar je ta bolečina vedno do popoldneva ponehala. danes sem se zbudil, in spet občutil isto bolečino, vendar me ni nič skrbelo in sem šel normalno v šolo.ta bolecina se je stopnjevala in zdaj ko je ura 7 me že tako boli, da se komaj premikam.bolečina je zbadajoča in se pojavi ko se premaknem ali vzdihnem. drugače pa redno treniram lokostrelstvo, mogoče je to tudi vzrok za te bolečine. kaj naj, grem k zdravniku ali počakam nekaj časa da neha boleti?

Najbrž je res mišična bolečina, teoretično bi lahko bila povezana z lokostrelstvom, čeprav natančno obremenitev vaše levice pri tem ne poznam. Če so težave hude, sploh pa če je pridruženo zraven še kaj (kot recimo vročina, težko dihanje ipd), pojdite k zdravniku seveda, če niso tako izrazite in so take, kot že večkrat, se manj mudi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav
Že pred kakšnim mesecem me je začelo boleti levem delu prsnega koša….. nekaj časa me je bolelo potem pa je ponehalo.. Pred kakšnimi 14. dnevi smo polagali tlakovce… in sem pomagal .. tlakovce sem seveda pomagal ” zidat” in sem jih dvigoval tehtajo približno 6 kg ko sem jih dvigoval me je po 3. dneh so me začele boleti mšice pod trebuhom….. to je bolelo cirka 1. teden do 14. dni……. Potem je bil mir … čez čas smo še doma delali drva ….. in sva jih z očetom metala v drvarnico…. Potem me je začelo bolet v prsnem košu.
PS: Marca 2010 sem bil na 2. dnevni preiskavi o vsem mojem delu telesa in je vse BP razen očes ampak to nima veze…… To me tako boli.. včeraj smo postavljali klopotec pri teti in smo se igrali z bratranci igrali nogomet….. in me ni bolelo … Ko sem zaposlen me ne boli:) ..
Star sem 13 LET…
Prosim za čimprejšni odgovor in lepp pozdrav
Mitja Mitko

Pozdravljeni!

Vprašala bi vas rada glede mojih težav ,ki že trajajo več kot pol leta in sicer vsake toliko časa občutim palpitacije kot ,da bi mi preskočilo srce prav zavedam se utripov potem me zagrabi panika in težko diham to se mi zadnje čase dogaja zelo pogosto drugače sem stara 27 let težav z srcem nisem imela razen to ,da so mi v otroštvu rekli,da imam šum na srcu ..sem astmatik vendar mislim ,da te težave niso povezane,bila sem že pri osebnem zdravniku,ki mi je pregledal kri na ščitnične hormone (izvid vredu) in ekg prav tako normalen, zato je rekel ,da so težave verjetno psihičnega izvora in mi dal pomirjevala, nekaj časa sem jih jemala vendar ni bilo bolje..sedaj pa se mi je že drugič zgodilo ,da me je začelo boleti na levi strani prsnega koša bolečina se mi je širila v spodnji del leve roke ko sem se obrnila na desni bok mi je bilo malo lažje,da sem lahko zaspala.. zjutraj sem pa še čutila čudno tiščanje in utrujenost to se mi dogaja največ po kakšnem naporu,ko grem počivat in tudi ti preskoki srca so se mi začeli pojavljati po zadnjem porodu vendar prej ne tako pogosto v nosečnosti pa sem imela preklampsijo zato sem bila na koncu v bolnici ,kjer so mi prej naredili carski rez..prosim vas če mi lahko obrazložite kaj bi lahko bil vzrok mojim težavam ,ker me je strah a nevem kako naj si pomagam.

V naprej se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

New Report

Close