Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Pozdravljeni! Poskušam uganiti, kje je trikotnik? Mislite žličko, ki del trebuha, kjer se stikajo rebra ali kaj drugega?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Žličko mislim ja, no zaj se že pomika proti desni strani prsnega koša…Bolečina pa ni več tako močna. Naj grem k zdravniku, ali bo nehalo ? LP

Bolečine v žlički še največkrat povzroča želodec, tudi zatekanje želodčne kisline v požiralnik, če se širi navzgor. Če gre pri vas za to, utegnejo pri vas prazniki (s tradicionalno preobilico hrane) stvar poslabšati, zato se je vredno na pregled oglasiti prej.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lep pozdrav

sem 21 letni fant iz celja pa me že zdaj približno en mesec boli v levem prsnem košu,ko zajamem zrak..vendar mi pa tud i teče zadnje čase pogosto kri iz nosu in sem se odločil,da vam pišem če bi vedeli vi kakšen je vzrok da se to zgodi…in kaj bi bilo najbolje storiti ob takem primeru..

Pozdravljeni, tovrstne bolečine so največkrat kot rečeno iz stene prsnega koša, večinoma nenevarne, monile pa naj bi same ali s pomočjo zdravil proti bolečinam, ker pa pri vas trajajo že relativno dolgo, bi bilo smiselno opraviti tudi pregled pri zdravniku. Krvavitve iz nosu najverjetneje niso povezane s temi bolečinami, vzroki so lahko od vnetja, krvnega tlaka, jemanja aspirina in podobnih zdravil……
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

že leto in pol se mi pojavlja bolečina v zgornjem desnem delu prsnega koša. Včasih je stiskajoča, včasih pekoča kot po zelo hitrem teku, včasih imam občutek teže. Ni povezana z dihanjem. Težave čez mesec ali dva poniknejo, potem pa se spet pojavijo. Zdravnica me ni dala na slikanje, saj pravi, da so pljuča popolnoma čista in da je to verjetno posledica potrjene diagnoze GERB.Jaz pa sem že nora od skrbi, da imam nekje v pljučih raka.
Prosim Vas za nasvet.

Ste razmišljali, da je pljučni rak nujno napredujoča bolezen in kam bi vas nezdravljen pripeljal po letu in pol…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
nekaj dni že čutim močno bolečino v levem delu prsnega koša, ki prehaja preko levega ramena v levi del hrbta. Tudi polz se mi ne spušča pod 110 in v glavi slišim utrip in šumenje. Bolečina postane neznosna ponoči ali ko se vležem (sploh na hrbet). Nabolj mi odgovarja sedenje ali stanje. Star sem 39, imam 120kg, in pred 10 dnevi sem imel artroskopijo na levem kolenu – če je lahko mogoče to povezava.

Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni!
Iz same kombinacije težav sicer težko rečem kaj zelo zanesljivega, a operativni poseg, bolečine v prsnem košu, višji utrip so dovolj dobri razlogi za obisk zdravnika, že je zraven še težje dihanje, uredite to takoj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo!
Moja starost je 28 let. Že kakšnih 14. dni zelo slabo spim zaradi bolečin v levem delu prsnega koša – kot da bi me zbadalo v/pri srcu. Položaj ležanja bolečine ne omili, prav tako močno boli, ko se želim pretegniti.

Bolečina se pojavi ponoči oz. očitno takrat, ko sem spočit (4-5 ur spanja). Po dveh urah, ko ustanem, bolečina ni več tako močna, zaboli predvsem takrat, ko se raztegnem. Preko dneva se bolečina manjša, pri globokem vdihu je bolečina zanemarljiva.

S tableti proti bolečinami še nisem poizkusil, gibam pa se vsaj 2x na teden po 2. uri. Res pa je, da sem redni kadilec že 12 let..

Hvala za pomoč, Andrej

Kljub temu, da gre najbrž za še eno kostno mišično bolečino, se že zaradi trajanja težave oglasite na pregled…..zdravila proti bolečinam seveda težavo lahko olajšajo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Konec aprila sem imela angino,prebolela sem jo z domačimi zdravili in analginom,nato se mi je čez kak teden spet pojavil suh kašelj. Odšla na pregled k osebni zdravnici,ki mi je predpisala Sumamed.Čez dva dni se mi je pojavila bolečina v levem predelu prsnega koša,spremljala jo je težka sapa oz.nezmožnost normalnega dihanja,govorjenja,kašlanja.
Obiskala dež.zdravnika,ki mi je naredil vse preiskave,tudi slikanje pljuč.Vse v mejah normale. Dobila naklofen forte-zjutraj in zvečer-vmes Tadol.Bolećina ni nič manjša,kvečjemu drugačna,kot bi imela nekav preveč v predelu od prsi do podpazduhe v hrbtenico.
Sem po obojestranski mastektomiji,ki je bila opravljena 08″.
Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni!
Povsem možno, da je le (pogosta) posledica kašlja. Če se ne umiri, bi bil morda smiselen posnetek reber na strani bolečine (in ne pljuč)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

na vas sem se obrnila, ker verjamem da mi boste znali svetovati.
Najboljše da vam razložim celotno situacijo, da vas seznanim z problemom.
pred enim mesecem se je mojemu partnerju zgodilo da je imel nenormalno visok pritisk, bilo je tako hudo da so ga z rešilcem odpeljali v bolnišnico,Petra Držaja, kjer so naredilli vse preiskave, slikanje glave, srca, žil…Izvidi so bili vredu.
Težava je v tem da ga neprestano “špiaka” oz. čuti pekočo bolečino v predelu prsi proti pazduhi in roka mu občasno postane mravlinčasta, ko se mu to zgodi mu srce začne tako močno biti da je s prostim očesom vidno bitje. Zdravnik, ki ga je v bolnici pregledoval je dejal da je velika verjetnost da se mu to dogaja zaradi hrbtenice, vendar on ni bil pristojen za te težave. Moram vam povedati da je imel počena tri vreteca 5,6,7 in zlomljena rebra zaradi prometne nesreče. Res da se je to zgodilo cca.10 let nazaj vendar vseeno mislim da bi lahko bilo kaj povezano s tem.
Res bi vas prosila da mi pomagate z nasvetom oz. kakšno informacijo ker res ne vem na koga naj se še obrnem.

Bolečine bi tako na daleč rečeno lahko bile tudi posledice poškodb hrbtenice in živčevja, ki izhajajo iz nje. Razbijanje srca pa je lahko tudi od bolečine same ali strahu ob tem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo!stara sem 20 let!zadnje čase imam velike bolečine pod prsmi me začne bolet,zbadat in kr hitro ne mine!potem ko diham se bolečina seli nazaj na hrbet in me potem boli od spredaj in od zadaj!ko me zagrabi morem ležat,ker če stojim je še huje!prosim za mnenje kaj bi to lahko bilo ali je nujno da grem na pregled!
hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni! Kot že večkrat napisano, je najbolj verjeten razlog neka boleča struktura v steni prsnega koša, kar je pogosto in mine samo…….pregledati vas seveda ne morem in na daljavo garancije ni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

stara sem 22 let in imam bolečine, ki se pojavijo, če stojim na mestu več kot 10 minut ali stoje pojem kakšno hrano (karkoli). Bolečina se začne pod levim spodnjim rebrom, nato se začne širiti na hrbtno stran (kot, da bi me nekdo zabodel skozi telo v smeri trebuh, hrbet) in od tam navzgor po levi strani hrbta do vratu. Bolečine so tako hude, da se mi začne vrteti in se ne morem skoncetrirati. Ko se usedem, traja vsaj pol ure, da začne bolečina pojenjati; in se seveda nadaljuje če vstanem. Naj omenim, da se mi med hojo (tudi več ur skupaj) bolečina nikoli ne pojavi. Hrbtenico imam normalno razvito. Kje bi lahko bi vzrok bolečin?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Kot večina na tej temi, imam tudi jaz težave zaradi pikanja v levem delu prsnega koša, natančneje tik pod prsmi za rebri. To pikanje se pojavlja na obroke – vsake par mesecev. Včasih pikanje traja kakšno uro, včasih več ur. Boli na momente samo od sebe, pa pri dihanju (tako, da diham plitko, da je boljše), če se premikam, je včasih vredu, včasih ni. Boli pa tudi pri ležanju, če se prestavim cela ali prestavim roko na kakšno čudno stran me pikne. Tako da je najboljše, da ko me boli – pika, da sem čisto pri miru in diham zelo plitko. Ko sem nekaj časa tako bolečina popusti, čez par minut pa zopet začne boleti. Ali bi za to bila lahko tudi vzrok medrebrna mrena. Kakšno je vaše mnenje glede tega in kaj naj bi bilo to krivo?
Lp,Dejčica

Slišati ni kot nekaj nenavadnega in je prav verjetno le bolečina iz struktur v steni prsnega koša (kot pri večini ostalih s tovrstnimi bolečinami). V tem primeru naj bi minilo samo in ni nevarno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close