Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Pozdravljeni. Da ne odpiram nove teme. Mene pa zaboli/zapeče ob vdihu v levem predelu prsnega koša, predvsem takrat, kadar ležim. V sedečem položaju je skoraj brez problema. Star sem 32 let in me zanima, kaj bi to lahko bilo? Hvala.

Tudi pri vas bi bil odgovor na daljavo enak, kot zgoraj…..kot vidite je zelo pogosta težava.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala, da ste mi odgovorili. Ponoči me je bilo zelo strah, da je to kakšen znak za srčni infarkt.
Zanima me še, kako bi lajšal to bolečino? Po kolikih dneh je pa potrebno vseeno k zdravniku, če bi še vedno bolelo? Zakaj sploh nastane takšna bolečina? Nisem dvigoval nič težkega, bolečina se je kar pojavila. Zato verjetno razumete moj strah, da je kaj narobe s srcem.

Pozdravljeni! Znak za infarkt to ni. V steni prsnega koša je kup stvari, ki lahko povzročajo bolečine….mišice, vezi, stiki reber s hrustanci in ob pojavu takega zbadanja pogosto ni nobenega podatka o poškodbi ali kakšni obremenitvi. Traja lahko nekaj dni, kdaj k zdravniku je odvisno od morebitnih dodatnih težav kot je recimo vročina, od tega, če se stvar slabša ali izboljšuje ipd. Lajšanje je pač z zdravili proti bolečinam (paracetamol recimo)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

živjo.

zakaj pa lahko pride do vnetja rebra ali stika med rebrom in hrustancem? so krivi kakšni virusi al pa bakterije?

lp

V tem primeru ne gre za okužbo z virusi ali bakterijami, vzrok pa pogosto ni ugotovljiv, lahko so vzrok mikropoškodbe, “overuse”….zadeva pa lahko konkretno boli.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Malo sem brskal po internetu in našel obolenje (perikardis – vnetje osrčnika), ki ima podobne simptome, ki jih opisujemo tukaj. Zanima me kako vi to v praksi ločite?

Opis: Perikarditis povzroči bolečino za prsnico. Bolečina je ostra, ojača se pri ležanju na hrbtu in popusti, če se bolnik nagne naprej v sedečem položaju. Bolečina je odvisna od dihanja in se pri globokem vdihu ojača. Bolečina se lahko širi v vrat in ramena.

Je možno, da perikarditis prebolimo nevede ali pa je to vseeno tako hudo, da je potrebna hospitalizacija? Hvala

Pozdravljeni!
Zadevi loči v glavnem pregled-poslušanje srca, EKG, tudi same okoliščine oz težave lahko nakazujejo na to, da NE gre za sicer zelo pogosto kostno mišično bolečino (splošna prizadetost, vročina, težko dihanje, hujše bolečine…..kar pa ni vedno prisotno). V končni fazi je bistvena stvar pregled in preiskave.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za pojasnilo. Ampak ali ni to skregano z logiko? (Bolečina je ostra, ojača se pri ležanju na hrbtu in popusti, če se bolnik nagne naprej v sedečem položaju). Človek bi pričakoval, da bodo bolečine hujše ob naporu oz. sedenju, kjer je telo nedvomno bolj aktivno, kot pri ležanju.Lp

Pri perikarditisu gre za vnetje osrčnika, vreče, v kateri je srce in ne same srčne mišice. Različna bolečina leže/sede je zaradi položaja samega in ne toliko zaradi spremembe “napora” ki ga ima ob tem srce. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Še en nesrečnik. V letih jih že štejem 38. Mene pa že kakšne štiri dni špika v levem predelu prsnega koša. http://www.shrani.si/f/1J/rZ/4L5c6KMz/bolecine1.jpg Bolečina se poveča pri kašlju. Ne morem spati na levem boku. Me pa skrbi odkod izvira ta bolečina? Ni vedno enako močna. Včasih se za nekaj minut pojavi hudo špikanje pri vdihu, potem pa skoraj preneha. Naj dodam, da sem verjetno prehlajen ali gripozen? Temperatura je povišana na 37,7C. ostalih težav nimam (bruhanje, slabost, driska, omotica) le hude bolečine v tem predelu prsnega koša. Kaj mi vi svetujete. Doma ima tako lekadol kot analgin. Katerega naj uporabim? Da ne bom obremenjeval dežurnega zdravnika sem se odločil, da obiščem svojega naslednji teden če bodo težave še trajale.

Pozdravljeni!
Za blaženje bolečin sta primerna oba, osebno bi začel z lekadolom in bi si prihranil analgin, če ne bo zadostnega učinka. Kljub temu, da so tudi bolečine v prsnem košu pogoste pri prehladih (posebno pri kašljajočih), bi vam glede na stanje, nekoliko višjo temperaturo….svetoval, da ste pregledani prej (glede na to, da je petek, najbolje danes še podnevi)!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Zadnjih nekaj dni čutim bolečine v levem zgornjem delu prsnega koša.Bolečine niso tako hude vendar pa se pojavljajo konstantno.Občasno čutim tudi tiščanje v prsih.Ali je možno da gre za prehlad in zarad tega nekakšno vnetje pljuč ali pa je možno kaj narobe s srcem.
Občasno se mi pojavlja tiščanje v prsih, ki je neodvisno od napora.Lahko tudi rečem da se skoraj nikoli ne pojavlja ob naporu.
Pred 2 mesci sem bil na pregledu za srce(EKG,ultrazvok) vendar je bilo use uredu.Ali je možno da gre tudi za posledice stresa?
Hvala
Lep pozdrav

Spoštovani!

Pred dnevi sem naredil en hiter gib v ležečem položaju…in sicer sem kihnil, in da ne bi v osebo sem se hitro obrnil vstran…zabolelo me je v predelu grodnice…spal sem težko, saj nisem našel pravega položaja, da me ne bi bolelo…Bolečina se mi zdaj pojavlja ob pritisku na prsni koš (nekje v višini grodnice in zadaj med lopaticama…)in ob določenih položajih telesa (predvsem pri sedenju), včasih pa zaboli tudi pri močnem in globokem vdihu in tudi to samo ob določenem položaju zg. dela telesa. Z dihanjem ni problemov in tudi s športom se lahko ukvarjam…edino ta bolečina ob pritisku je prisotna…
Podoben primer sem že imel lansko leto in bolečine so se vlekle nekaj mesecev…bil sem tudi na rtg. prsnega koša in ekg-ju in nikjer ni bilo nič narobe…zdravnik je pač rekel, da gre verjetno za kostno mišično bolečino…
A je morda za ta pojav kriva nepravilna drža, a bi moral mogoče okrepiti določene mišice…?
Star sem 29 let in se redno rekreativno ukvarjam s športom…in ta bolečina me moti…
Hvala za mnenje!

LP

Težava se mi sumljiva za kaj konkretnejšega ne zdi, tudi zdaj gre verjetno za kostno mišično bolečino, zadeva mine tudi sama, dostikrat pa je zadeva manj moteča s pomočjo zdravil proti bolečinam. Vedno je dobro skrbeti za pravilno držo in čvrste mišice ob hrbtenici, ni pa rečeno, da se je pri vas to pojavilo zaradi tega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kakšni pa so morda drugi mogoči vzroki za bolečine v prsnem košu ob pritisku in določenih gibih?
A bi lahko bilo kaj s pljuči? Sicer pri dihanju in ukvarjanju s športom nimam nobenih težav…
Mogoče tumor prsne stene…a se bi to videlo na rtg prsnega koša (tomografija)…
Ali pa je za vse kriva hrbtenica…ne vem…je pa res, da se mi je tudi lanska bolečina pojavila ob podobnem času (ko je postalo bolj hladno)…naključje ali kaj drugega…
Upam, da sem opravil pravilne preglede (ORL,EKG,RTG), ki niso pokazali nič nepravilnosti in, da je res ta kostno-mišična bolečina, ki bo kmalu nehala…

LP

Tudi glede na mehanizem poškodbe, se mi zadeva ne zdi posebno sumljiva. Že bolečina na pritisk nakazuje poreklo iz stene prsnega koša. Tumorji so seveda lahko vzrok vsega mogočega, a prav verjetno to pri vas ni. Preglede ste opravili prave, teoretično bi lahko nagajal refluks-zatekanje kisline iz želodca v požiralnik (a ne boli na pritisk), spremembe na kosteh bi se z precejšnjo verjetnostjo videle na RTG.
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni..sem Matic in me zanima..kaj pomeni stavek,,,’v posterolateralni smeri kaže adhezije hilobazalno denso-? ‘ če mogoče veste kaj to pomeni,kaj bi to lahk obilo?
…Anamneza:Tri tedne nazaj ga je začelo pogosto dušiti v prsih.Suho kašlja in težje prihaja do sape.Pri tem ni imel višje temperature.Redno je treniral nogomet,do polovice oktobra 2009 leta.
Navade:ne kadi,občasno malo popije,kavo pije zmerno..
..naredil pa sem še dvakrat labaratorijske preiskave.pa je bilo v prvo vse uredu v drugo pa sem imelminimalno višji celotni bilirubin (19) normla je manjše od (17).Potem sem imel še dvakat Ekg,ter RTG pluč.,zdaj pa sem naročen na UZ srca,ter holter monitorin EKG.
Te podatke sem vam napisal še za lažje raumevanje. Nailepša hvala

LP

v posterolateralni smeri (glede na telo pomeni v smeri vstran in zadaj) kaže adhezije (prirastline) hilobazalno (glede na del pljuč-bazalno je spodaj, hilo- kjer je hilus pljuč, ki je proti sredini) denso (tiskarska napaka-desno)
Od kod omenjene spremembe in če imajo sploh povezavo z vašimi težavami žal ne morem oceniti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Včeraj zvečer me je začelo v prsih, tam kot je trikotnik zbadat, pol pa tiščat. In me tišči že celo noč in cel dan, in sploh ne neha. Vzela sem že tablete proti bolečinam, in nič ne pomaga. Ne vem kaj naj storim, naj grem k zdravniku? ali je to zaradi prehlada ? LP

New Report

Close