Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Pozdravljeni!

Stara sem 18 let inze tri dni me obcasno boli pod levo lopatico ter tudi malo v roki.Prav tako me obcasno boli oz tisci med prsima ternizje v zlivki. Ces cas se mi spahuje in vustih dobim okus po zelodcni kislini. Naredila sem ze EKG in bil je v redu prav tako peiskava za scitnico in urin. Doktor mi je predpisal zdravilo Talcit vendar mi nic ne pomaga.Sama sem brskala po internetu ter ugotovila da imam enake simptome kot bi slo za kilo. Zanima me ali je mozno ter kajnaj naredim da bi bolevina v roki izginila oz pod lopatico.

Lp

Težave precej bolj spominjajo na težave z refluksom, kot pa z neko kilo. Posebno tiste bolečine v rami nimajo d kilo nobene povezave. Za spahovanje iz dvigovanje kisline boste verjetno potrebovali “močnejša” zdravila od talcida, bolečine v rami in roki pa imajo lahko tudi druge vzroke, recimo mišične.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav,

stara sem 31 let in že nekaj časa (dober mesec dni) čutim bolečino v levem delu prstnega koša, ki potuje pod pazduho in po levi roki vse do prstov ter po vratu gor do čeljusti. Enkrat je boličina topa, drugič sploh ne boli samo občutek je utesnjajoč, tretjič me zbada. Res, da sem pred dobrimi desetimi leti imela prometno nesrečo, katera mi je povzročila izpah levega miniskusa in občasne bolečine v levem kolku (v obliki išiasa). Torej bi zgoraj opisane boličine lahko povezala s poškodbo, vendar bolečina kar noče in noče izvenet (vsaka bolečina po poškodbi je po določenem času izvenela). Vse to sem predstavila tudi osebni zdravnici, katera mi je dala napotnico za fizioterapijo (na katero je potrebno čakat pol leta) in predpisala Ibuprofen zaradi morebitnega vnetja. Ibuprofen jem že 14 dni, pa se bolečine še vedno nisem znebila. Kaj predlagate?

Hvala za odgovor in lep dan!

Pozdravljeni! Zanji teden ali dva občutim v levi strani prsi pod pazduho in v levi roki čudno bolečino. Imam občutek kot bi me nekaj žgečkalo v srcu. To traja nekaj časa, potem čutim preskok srca in občutek pritiska v glavi. včasih občutim tudi malo hitrejše bitje srca in ob tem se mi dvigne pritisk, kar čutim kot bi mi kri šla navzgor v glavo. Moram povedati, da jemljem Propranolol za občasne preskoke srca že dalj časa in Xanax. Kardiolog mi je rekel, da ni kakih sprememb na srcu. Mogoče bi lahko to bilo bolj nevrološke narave ali pa je vseeno možna kakšna bolezen srca ? Še to, ob tem tudi stalno zeham nekaj minut brez prenehanja. Okrog glave pa čutim, kot bi imela nekakšen obroč, ki bi me zategoval.
Kaj bi lahko to bilo?
Hvala za vaš odgovor
Lepo pozdravljeni
L L

Pozdravljeni, recimo tenzijski glavobol, anksioznost in ekstrasistole. Bere se ne kot neka nevarna bolezen, žal pa imam premalo vpogleda v vaše zdravstveno stanje za kaj bolj zanesljiv odgovor. Ne najdem pa nobenih zlarmantnih stvari v vašem zapisu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Lani novembra sem začutila močno bolečino v levem delu prsnega koša, ki se je nato preselila tudi na desno stran. Po tem sem takoj obiskala osebnega zdravnika, ki mi je povedal da imam verjetno vnetje prsnih mišic in mi predpisal tablete za bolečine. Ker se po nekaj dnevih stanje ni izboljšalo sem ponovno obiskala zdravnika in me je takrat poslal na slikanje hrbtenice, kjer so ugotovili da imam ukrivljeno hrbtenico v predelu vratu in križa (nepravilna drža in dvigovanje v službi – delam namreč v kuhinji). Dobila sem tudi terapije za križni predel, ki so stanje v tem predelu malce izboljšale, za prsni del pa bi naj dobila terapije prihodnjič. Sedaj pa se je bolečino zopet pojavila, in sicer v levem delu prsnega koša in jo čutim tudi v zgornjem levem predelu hrbta. Zanima me, če je možno da je za vzrok te bolečine kriva hrbtenica ali je vzrok kaj drugega. Je možno da je bolečina povezana s srcem? Ali naj še malce počakam preden obiščem zdravnika? Stara sem 31 let.
Hvala za vaš odgovor.
Suzana

V zapisanem ni nič, kar bi spominjalo na bolezen srca in čisto verjetno je, da je bolečina zgolj skeletna oz. kostno mišična. Za natančnejšo oceno pa bi bilo potrebnih več podatkov o okoliščinah, mestih bolečine… … …
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Ob vsem prebranem bi vas še jaz prosila za pomoč. Nekje 2tedna imam zbadajočo bolečino v levem predelu pljuč,včasih se pojavi v desnem predelu,vendar bolj redko. Danes me je prvič zabolelo v sredini prsnega koša
Bolečina je blaga ampak vseeno moteča. Imam občutek kot da me z nožem nekdo zbada. Bi me moralo skrbeti? Ali naj obiščem zdravnika? Bolečina se pojavi ob različnih časih dneva…včasih komaj zvečer…hvala za odgovor

Karakter bolečine bolj spominja na skeletno, kot pri večini tem prej. Seveda pa je to forum in do resnične diagnoze lahko pridete le s pregledom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp…
Sem 29 let star fant…zadnji mesec me je zacelo tiščati v levem delu prsnega koša zraven pa me boli leva roka…vcasih me boli vcasih pa je oobcutek otrdelosti roke.najbolj pa obcutim to tiscanje v drugi polovici dneva oz. Pred spanjem. Hvala za odgovor
Lp

Pozdravljeni, žal je premalo okoliščin za uporaben odgovor in vam ne morem svetovati drugega, kot da opravite zdravniški pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Imam večkrat bolečine v levem delu prstnega koša zgoraj. Me ne boli ampak me tišči. Tiščanje se pojavi kadar sem živčen ali kadar delam nekaj fizičnega…
Pred nekaj tedni nazaj sem bil pri svojem zdravniku in mi je naredil ekage in je bilo vse v redu in mi je rekel da naj bi bil panični napad. Ampak menim da ni v tem težava ampak more biti težava nekje drugje. Ker se mi to tiščanje pojavi večkrat.
In ne vem ali je kaj narobe z mojo srčno mišico ali s čim drugim?
Prosim za pomoč. Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Povejte kaj več…starost, bolezni, razvade, zdravila…. Po opisu se mi sicer panični napad ne zdi neverjetna možnost. Zlep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

že nekaj mesecev imam stalno prisotno bolečino v levem delu prsnega koša okoli/pri srcu. Ker imam občutek, da imam zadnje čase povečan srčni utrip po npr. obilnem obroku ali hitri hoji po stopnicah sem postal zaskrbljen. Drugače bolečina ni povezana z aktivnostjo (kolo). Star sem 38 let, bolj neaktiven.

Dogovorjen sem že za obremenitveni test kolo.

Vem, da je možnih vzrokov za bolečino veliko (skelet, srce, želodec, prebavila,…).

Prosim za informacijo, če priporočate MR pregled prsnega koša, da se zadeve naenkrat preverijo? Je MR slikanje sploh ustrezno/primerno za iskanje vzrokov bolečine v prsnem košu?

lp

Povišan utrip pri hitri hoji po stopnicah je pričakovan in prav tako po obilnih obrokih. Ker ste nanj pozorni, ga opazite bolj kot bi ga sicer in se vam morda zdi bolj nenavaden, še toliko opaznejši je, če se lotite stopnic “iz nič”, torej neogreti. Če bolečin ob naporu ni, je mnogo manj možnosti, da jih povzroča srce, skeletne in vse ostali možnosti, ki ste jih našteli pa pridejo v poštev. Kljub vsesplošni popularnosti mr preiskav pa precej dvomim, da bi pri vas to pojasnilo bolečino in verjetno ni smiselna.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,
ali je mogoče da bolečina v levem predelu prsnega koša( podpazdušno, zdi se mi tudi v hrbtnem delu) izvira iz prevelikega napora -fitnesa. vsak dan treniraam zelo intenzivno. danes sem treniral prsa in me tudi danes najbolj boli.
ali je to bolečino mogoče omiliti z kakšno prehrano…npr. magnezij ali kaj podobnega.
hvala za odgovor!

Vsekakor je možno, da so težave posledica fitness oz vnetja zaradi preobremenitev. Prehrana ne bo pomagala, lahko pa počitek in analgetik oz nesteroidni antirevmatiki.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
stara sem 33 let. Pred cc tremi leti me je začelo boleti nad levo dojko. Bolečine so se pojavljale vsake toliko časa in tudi v pol ure minile, občutek pa je bil kot da me nekaj tišči. Šla sem k zdravniku, vendar ni ničesar ugotovila oz. me je skoraj da ne označila za hipohondra… Včeraj pa se je bolečina ponovno pojavila. Sprva je bila močnejša, ko sem se umirila, se je bolečina zmanjšala. Danes še vedno čutim manjšo bolečino. Bolečnina se mi vedno pojavi med hojo in z nošenjem torbice na desni strani, mogoče se čudno sliši, ampak nekako ko mi torbica rata pretežka me začne boleti nad levo dojko… Moram še omeniti, da sem noseča.

Hvala in lep pozdrav

Najpogostejši vzrok takih težav izvira iz struktur v steni prsnega koše in ne organov iz njegove notranjosti. V teh primerih je stvar bolj nadležna kot nevarna in praviloma mine sama. Tema o teži in vsebini ženskih torbic pa je bila pred časom že empirično obdelana 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
hvala za hiter odgovor. Ali lahko kaj vpljivaš na strukturo v steni prsnega koša oz. preprečiš/omiliš nadaljne bolečine? Kot ste rekli, bo samo minilo, in pred časom, ko so se začele te težave, so bolečine res same minile. Sedaj pa me že tri dni zaporedoma boli… namreč lihk danes me je kako uro kar močno tiščalo… Verjetno bo potrebno bolj počivati?
Jp ženske in naše torbice, čeprav tudi našim partnerjem prav pridejo, ko spraviš njihove stvari 🙂

Lp

New Report

Close