Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

zdrawo mene tui neka zanima
stara sm 18 let, sicer nwm ce ma to kaj veze
mislim da sem se zelo prehladila in ja priznam skadim skatlco na 4 dni
in ja prehlad kot prehlad k njemu spada tecenje z nosa glavobol obolenje grrla kaslanje
pojavilo pa se mi je tudi otezeno dihanje piskanje v plucah in ostra bolecina v lewi strani pluc
je mozno da je to od prehlada ali je kaj drugega??

Zdravo! Ob prehladih s kašljanjem je tudi zbadanje v prsnem košu zelo pogosto. Težje dihanje in piskanje pa seveda ni znak “običajnega” prehlada in mislim, da bi bilo zelo dobro obiskati zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Približno en teden imam že probleme z topo bolečino srca (predvidevam, da je nekaj v zvezi z srcem), torej v levem delu prsnega koša. Bolečina ni stalna, vsake tolko časa se pojavi, najbolj izrazita je ko ležim, oz. mirujem. Občuti se kot rahlo zbadanje, na vsake toliko časa, časovna razdalja ni velika (2-5min). Ko ležim na želodcu, se včasih pojavi nenadna sprememba v dihanju, nevem točno opisat, kot da bi se dihanje zaustavilo in moram na hitro vdihnit zrak da spet normalno deluje. Prav tako sem opazila, ko sem sedela in imela računalnik nižje od sebe in sem bila nagnjena naprej, ob izdihu nekakšno ”vibriranje” v levem delu reber. Danes pa sem opazila tudi čuden občutek dihanja med aktivnostjo rok (premikanje zgornjega dela trupa z vzdignjenimi rokami v višini prsi). Zanima me, kaj bi lahko vsemu temu bil vzrok, me je zelo strah, da je kaj narobe s srcem. Hvala za odgovor že vnaprej!

Zdravo, sicer niste napisali, koliko ste (predvidevam) mladi, a vaš opus ne spominja na težave s srcem. Zbadanja najpogosteje izvirajo iz struktur v steni prsnega koša (mišic, kosti, vezi…), tisto tresenje pa je tresenje mišic in ne srca, torej v opisu ne najdem nič dramatičnega oziroma takega, kar bi vzbujalo skrbi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Tudi jaz se na vas obračam z vprašanjem na podobno temo, kot prejšnji bralci. Stara sem 37 let. Pred dvema dnevoma, se mi je nenadoma pojavila izredno močna bolečina v sredini prsnega koša (rahlo desno od sredine prsnice). Bolečina je bila tako močna, da se nisem mogla premakniti, prav tako je bilo oteženo dihanje. Če vam opišem bolečino, je bilo podobno prebodu z nožem skozi prsnico in hrbet. Podobna zadeva se mi je pripetila že pred tem, vendar nikoli v tako močni obliki. Vzela se zdravilo Décontractyl (Mephenesine-za sprostitev mišičnih krčev). Po dobre pol ure sem se lahko malo premaknila, proti večeru, pa sem se normalno gibala. Bolečina je bila prisotna še naslednji dan, potem pa je postopoma izginila. Prosim, za vaše mnenje ter se vam vnaprej zahvaljujem za odgovor. Lep pozdrav.

Pozdravljeni, verjetno gre za skeletno bolečino, morda za vnetje v predelu stika reber s hrustancem, preko katerega so pripeta na prsnico.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo,
no pa tudi jaz izogibajoc se obisku zdravnika prosim za nasvet. Stara sem 25 let, zdrava (predvidevam), 1x do 2x tedenska sportnica in obcasna kadilka. Zadnji teden se mi pojavljajo cudni “krci” v sredinskem predelu zadnjega dela prsnega kosa. ni ravno na levi strani kot je naslov teme..ampak google ponudi samo te teme. Torej, obcasno (ponavadi ko sem v gibanju) me kar od enkrat stisne v notranjosti prsnega kosa, obcutek je kot bi stisnilo spodnji del pljuc. Taksen krc traja 20 sekund, potem se malo zberem, vdihnem in se lahko spet premikam. Ne vem kako zadevo prav opisati, vcasih se mi zdi da me zabolijo ledvica, vcasih da so to rebra, spet drugic da je tisti predel hrbtenice (v visini reber). Pojma nimam za kaj bi lahko slo, zadeva pomoje niti ni tako resna kakor je moteca. Te iste tezave sem sicer imela ze veckrat v par letnem razmiku in so vedno izginile kot so prisle. In se tole ce bo kaj v pomoc, bolecina se pojavi v razmaku par dni ampak ko se v enem dnevu pojavi prvic se potem nujno se vsaj dvakrat v roku pol ure ponovi z isto ali visjo intenziteto.
Prosim za nasvet kaj bi lahko naredila da se to neha cim prej, ravno je sezona plezanja in s tem si nekako ne zelim na steno:)
Hvala vnaprej in lep pozdrav!

Zdravo
Tudi meni ne deluje, kot “nekaj hudega”, čeprav priznam, da si težave popolnoma ne predstavljam. Opis pa najbolj spominja na mišične bolečine, Lahko bi bile povezane tudi s vašimi športnimi aktivnostmi. Kaj storiti, je zoprno vprašanje, če se pojavi vsake toliko in za kratek čas. Če se pogosto v določenem obdobju, se bodo kot koristna izkazala morda nesteroidna protivnetna zdravila (kot diklofenak, ibuprofen….), če se vendarle odpravite k zdravniku bo nekoliko lažje določiti tako poreklo, kot zdravljenje vaše nadloge.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

en dan nazaj me je pričelo boleti v levem delu hrbta (področje lopatice) do te mere, da se recimo nisem mogla dobro zasmejati, ampak na plitko. Ponoči so se bolečine stopnjevale, tudi ko sem se ulegla na hrbet, sem na tistem delu čutila, kot bi imela neko utež, ki se je postopoma sesedala in “tiščala” bolečino proti hrbtu. S kontroliranim dihanjem sem bolečino postopoma umirila in zaspala, vendar sem se ob vsakem premiku zbudila.
Sedaj zjutraj je pa bolečina stalno prisotna in tudi ne morem globoko vdihniti, ker začutim pod lopatico, kot bi me nekdo špiknil; nisem panik ali kaj podobnega; zavestno se trudim vdihniti, da bi lahko zajela zrak s polnimi pljuči, ampak ko pride do določene točke pri vdihu, postopek vdihovanja ne more “naprej” zaradi bolečine pri lopatici.
Danes je sicer nedelja, verjetno bi bilo dobro počakati jutri na osebnega zdravnika ali raje k dežurnemu?

Kakorkoli povezano/nepovezano, raje omenim, da sem bila pred tednom dni cepljena proti tetanusu v levo ramo.

Hvala za pomoč.

Pozdravljena, bolečina je najbolj verjetno sicer skeletna, torej iz stene prsnega koša. S cepljenjem proti tetanusu je ne bi povezoval, praviloma pa tovrstne bolečine minejo same oz s pomočjo analgetikov. Če še niste bili pri zdravniku, vam vseeno svetujem pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
Kot večina na tem forumu imam tudi jaz problem z bolečinami v prsnem košu.
Včeraj zjutraj ko sem se zbudila sem čutila bolečino po celi levi strani prsnega koša vse do vratu in leve rame. Ta bolečina se je preko dneva stopnjevala in zvečer je bila že tako močna, da sem težko globoko vdahnila, še posebej huda je bila bolečina, če sem se hotela vleči na levi bok ali na hrbet, takrat se mi je zdelo, da ne morem dihati, bolečina pa je bila tako ostra, da sem se komaj lahko obrnila. Vzela sem že Lekadol, Nalgesin S, vendar edini, ki mi je vsaj za par ur omilil bolečino je Naklofen duo.
Ko prebiram forum je to očitno kostno mišična bolečina, vendar me zanima vaše mnenje ali sem lahko lahko pomirjena, da bolečine niso povezane z srcem in če je to kostno mišična bolečina, kako dolgo naj bi ta trajala, ker ne morem ne ležati, zelo težko tudi sedim, bolečine pa so prisotne tudi v mirovanju.
Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem

Pozdravljeni, v veliki večini gre res za kostno mišično bolečino, sploh če je to edina težava. V medicini pa ni nobena stvar absolutna. Ob izrazitih težavah zato vedno predlagam pregled. Ne toliko zaradi bolezni srca, kot zaradi morebitnih vnetij v prsnem košu, kot je plevritis in podobno. Sicer pa ja, zbadanja v prsnem lpšu so zelo pogosta težava.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Že tri mesece imam iste težave, ki nastopijo vsakodnevno in v različnih delih dneva. Začne me tiščati v prsih istočasno se pojavi tudi vtoglavica, omotičnost in pritisk v glavi. “Napad ne traja samo par minut, celo več ur in to vsakodnevo. V zdravstvenem domu so mi naredili ekg, ki ni pokazal ničesar sumljivega, pregledali so me na internem oddelku, mi odvzeli kri za razne preiskave in tudi ni bilo nič posebnega. Prav tako so mi odvzeli kri za ščitnico, slikali so mi pljuča in srce in vse je bilo brez posebnosti. Dobila sem tablete Nillar, saj so posumili na želodčno kislino. Rečeno mi je bilo, da se bi mogel po dveh tednih pokazati rezultat na bolje, če bi bil to vzrok, a ni nobene spremembe.
Naj omenim še to, da me v prsnem košu občasno ščipa in med tem se dobesedno naježim, ob nekih premikih me tudi ostro zaboli, po sredini prsnega koša.
Moja zdravnica je sedaj na dopustu in se vrne šele konec meseca. Takrat naj bi dobila napotnico za nevrologa.
Zdi se mi, da me ne jemljejo resno, saj imam 26 let, vsi mi pravijo da sem še mlada in da nebi smelo biti nič resnega. A jaz čutim, da se z mojim telesom nekaj dogaja. Takšne bolečine in počutje se mi ne zdi normalno.
Zanima me tudi, če je vseeno kaj narobe s pljuči ali pa s čim okoli pljuč in to na slikah ni mogoče videti?
In ali je možno, da je problem nekje drugje v telesu, da samo bolečina seva v prsni koš?
Obupana sem, ker ne morem normalno funkcionirati, v službi ne morem opravljati svojega dela, počitek mi ne ublaži bolečine in slabega počutja, pa tudi tablet mi ne pomaga.

Za vaše mnenje bom zelo zelo hvaležna in se vam že v naprej zahvaljujem.

Simona

Zdravo Simona. Saj ne nasprotujem pregledom in preiskavam, ki ste jih opravili, a mene težave ne spominjajo na bolezni pljuč, želodca ali česarkoli podobnega, temveč mi je zelo zelo sumljivo, da imate zgolj napade tesnobe. Mislim, da ko razrešite te napade, od težav ne bo več kaj dosti ostalo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav. mene pa zanima kaj je krivo za bolečino…in sicer boli me na levi strani prsnega koša pri srcu oz natančneje pri bradavici….zdravnica mi je rekla da imam probleme z želodčno kislino in sedaj me zanima ali je možno da to stiskanje oz pekočo zbadanje ki traja 1-2 sek in večrat na dan povezano z želodčno kislino ??? EKG izvidi so bli vredu. in vsakič ko se mi to zgodi se ustrašim in kar naenkrat se slabo počutim oz sem brez moči kakor cunja.
aja naj dodam še da ko sem si pritisk meril je bil 106/66 68
Star sem 26let.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Podatkov je sicer skrajno malo, a pri bradavici bi lahko bolečina izvirala tudi iz mišic, hrustancev, vezi, sploh če je boleče na pritisk. Cunjaste občutke bi prej pripisal strahu, kot čemu drugemu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo. Jas mam s tem probleme ze kaksne 3 leta. Bil sem na slikanju oz. vse sem dal skozi kaj je lahko. Na koncu pa so mi rekli da je “srcna stena” pri delu se mi spet to ponavlja. Kaj se lahko naredim da se bo to nehalo? Lp

Živjo!
Lep pozdrav. mene pa zanima kaj je krivo za bolečino..in sicer boli me na levi strani prsnega koša in bolečina se nadaljuje na hrbtno stran tako ,da me noli tudi zadaj na hrbtu. Ta bolečina je od včeraj in nikakor ne preneha kadar roko dvignem al premaknem glavo je bolečina še večja,

Lep pozdrav in hvala za odgovor

Pozdravljeni.

Najprej se opravičujem, ker bom vprašala podobno, kot mnogi pred mano. Tudi mene zbada pod prsnico izrecno med športno aktivnostjo, vendar v prvih minutah teka, ko je srčni utrip relativno nizek. Ko tečem v klanec, bi pričakovala, da se bo stopnjevalo, vendar gre le za nekaj zbodljajev na začetku. Počutim se odlično, zbode pa neznosno, kot bi ti nekdo razparal srce. Gre za hiter, “kovinski” zbodljaj, manj kot pol sekunde. Stara sem 33, športnica, ekg pred leti je bil bp. Je mogoče, da gre za kaj drugega kot mišično-kostno ali stresno bolečino? Čuti se namreč kot srce (čeprav le ugibam, kako se čuti srce), večina zdravnikov vsako zbadanje poveže s stresom, sama pa poznam kar nekaj ljudi iz moje okolice, ki so potiho preboleli miokarditis in so imeli podobne znake ali jih sploh niso imeli, dokler se ni začelo čez mesece slabšati.
Zahvaljujem se vam za vaš čas.

Pozdravljeni!
Stara sem 18 let in dva dni nazaj sem imela močno bolečino v levi rami in roki. PO dolgem sprehodu je bolečina izginila. Nato se mi je včeraj zvečer pojavila močna bolečina v prsnici med dojkama ki pa je izginila šele po vzetju sode bikarbone kakor mi je svetoval dežurni zdravnik. Danes zjutraj pa sem dobila močno bolečino v levi lopatici in ramenu ki pa noče izginiti. Naj še pripomnem da me je včeraj zvečer bolelo tudi v grlu pa vse do čeljusti in to ni bila bolečina od prehlada prav atako sem na vsake toliko časa teže vdihnila in ves čas e mi je spahovalo. Zanima me ali je lahko kaj hujšeha ter ali jnaj opravim EKG test.

Hvala aza vaš odgovor, LP

New Report

Close