Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Hvala Jože! Zgolj za informiranost: tipična “angina pektoris” je sorazmerna telesnemu naporu in bolj boli ob večjem in manj ali sploh ne ob manjšem, bolečina pa je tiščoča in največkrat ne vezana na premike, dihanje. A kot rečeno, redko kaj poteka natančno kot v knjigi, obremenitveno testiranje je morda v vašem primeru najboljša preiskava.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav. Imam en problem že 3 dni me boli v predelu prs pod levo jožko.. bolečina ni huda me pa na vsake tok časa se mal spikne. Občutim tudi tak cudn pritisk v glavi.. a mislite da moram it k zdravniku? Ker me zelo skrbi? Star sem pa 25. Hvala za odgovor

Podatkov ni kaj dosti, v tistih skromnih, ki ste jih napisali, pa ne najdem razloga za preplah, zbadanja so pogosta in večinoma bolj neprijetna, kot pa nevarna. Na gorenjskem jožkam rečemo joški 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor in slovnico lp

Zdravo spet jaz prosim za pomoć in sicer po tem ko sem napisal da me boli in spika v predelu srca sem v sredo zvečer šel spati in po eni uri spanja me je zbudila hudo večja bolečina pri srcu in imel sem tak občutek velikega pritiska v pljučih in glavi kot bi slišal srce v glavi dušilo me je,, ko sem vstal sem imel vrtoglavico.. ker sem se zelo prestrašil sem šel ns urgenco tam sem povedal kako se počutim in zmerili so mi pritisk in opravil ekg pa kri so mi vzeli.. medtem ko sem čakal na izvide so se težave malo umirile.. potem so me se enkrat poklicali v ambulanto in tista zdravnica me je gledala na tak način kot da bi mislila da si izmišljujem težave. Rekli so mi da je ekg v redu in da me sigurno boli mišica ali kaj drugega da ni srce.. ampak jaz imam se vedno težave pa skos so hujše boli me konstantno ,ob mal večjem naporu v službi mi začne srce razbijat in pritisk v glavo to se mi dogaja tudi zvecer.. imam tudi tak čuden obcutek kot bi mi krulilo ampak ne v želodcu ampak na levi strani pri srcu. Danes ko sem sedel so mi vratne žile tako moćno utripale da sem jih z roko čutil in to moćno. Strah me je nevem kaj naj naredim glede na to da so me na urgenci tako odslovili in gledali kot kakšnega otroka ki si izmišlja da je bolan.. kaj naj storim naj grem k svoji zdravnici naj čakam da mine? Neupam si niti zaspati.. prosim za nasvet res vam bom hvaležen

Pozdravljeni, bolečine iz stene prsnega koša so res zelo pogoste in tudi vaše so najbolj podobne tem, ob teb bi dobršno mero težav prispevali še panični napadi. K osebnemu zdravniku ima v vsakem primeru smisel iti, prav zaskrbljujoč pa se mi vaš opis ne zdi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

že nekaj časa čutim nekakšno “utesnjenost”, čudno bolečino na levi strani prsnega koša (tudi pod levo dojko). “Bolečina” pride sama od sebe, tudi brez napora, ob ležanju… Zaradi te iste bolečine sem bila tudi na pregledu 2 leti nazaj (EKG, UZ, sobno kolo in 24h EKG), vendar takrat niso zaznali ničesar, razen neritmičnega bitja srca. Sedaj imam iste probleme in še čakam na to isto preiskavo, ki bo konec meseca… Strah me je, ker je mojo mami pred 3 leti srčni infarkt in se bojim, da ista usoda čaka name.
Nevem kaj bi lahko to bilo in Vas prosim za mnenje ali tudi kakšen nasvet.

Hvala in lp.

Pozdravljeni, sicer ne navajate, koliko ste mladi, opis težave pa ne spominja na srčni infarkt ali nekaj, kar pripelje do njega. Glede na enake težave pred leti in vse preiskave, opravljene takrat, se mi zdi malo verjetno, da bi šlo za “kaj resnega” in tudi zdaj me ne bo,presenetilo, če na preiskavah ne bo nič posebnega. Tesnobnost in/ali skeletna bolečina se mi zdita precej na vrhu lestvice možnosti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav na levi strani prsnega koša me včasih zaboli bolečina ni huda. samo spati ne morem na levem boku, imam čuden občutek. Pri kolesarjenju pa bolečin nimam večinoma se bolečina pojavi ko mirujem.

Pozdravljeni, tudi vaš opis najbolj spominja na skeletno bolečino, torej stene prsnega koša in ne organov v njem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
Star sem 42 let. V ponedeljek sem skušal, s tal, dvigniti strašno težko stvar. Pri dvigu sem začutil, da se je na levi strani nekaj strgalo (mišica, kita..). Prav slišalo se je , da je počilo. Z delom sem nadaljeval in zvečer je sledila močna bolečina.
Vsak dan je malo boljše, vendar po 4 dneh ne morem zagnati motorne kosilnice, ker me boli.
Ko kašljam boli, če kihnem zelo boli. Bolečina je na spodnjem delu levega prsa in na rebrih

Opis stanja: brez nekih velikih bolečin lahko nekaj dvignem, roke raztegnem, se prepognem in raztegnem
se pravi, da skoraj nemoteno opravljam vse funkcije

Prosim za nasvet, če bo ob mirovanju zadeva minila ali mi obvezno priporočate obisk zdravnika.
Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.
Marko

Zdravo. Obiska zdravnika vam po netu seveda ne smem odsvetovati. Glede na opis težave pa se mi zdi manj verjetno, da bo izvid pregleda prinesel kakšno konkretno zdravljenje, razen analgetikov in počitka. Najverjetneje se mi zdi, da bo zadeva postopoma minila sama s tem, da se izogibate početju, ki poslabša bolečine. Traja pa lahko več kot le nekaj dni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni imam vprašanje, sem transplatirani ledvični bolnik prejemam imunoimprasiva zdravila pa me zanima sledeče, zadnje par dni se mi pojavlja nenavadna zbadajoča pekoča bolečina v predelu srca, traja par sekund in popusti sicer imam tudi problem, ko se uležem na levo stran mi srce začne neredno in hitro bit par sekund vendar se s časoma umiri, ali je lahko razlog za zbadajočo pekočo bolečino kaj resenejšega? Sem bila sicer v UKC pred parimi dnevi pa se mi je komaj pred dvem dnem pojavila neznana bolečina, je lahko kap? Oz bolezen srca?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni, zbadajoče bolečine v prsnem košu so sicer redko povezane s srcem ampak običajno s strukturami v steni prsnega koša. Prav tako ne spominja na kap. Vseeno pa vam seveda predlagam pregled pri zdravniku, že zaradi ostalih spremljajočih težav.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala vam za odgovor bi šla k zdravniku pa se bojim, da bi imela kakšno bolezen srca glede na aretmijo, ki se mi pojavi ko se v ležečem položaju obrnem na levo stran ta bolečina je prišla nenadno nevem ali bo izginila sama od sebe ali je morda lahko kaj resenga, glede na to da sem tranplantirana že 16 let in nisem imela težav nikoli s srcem.

Hvala vam in lp

Če vas je strah bolezni srca, imate dober razlog za obisk zdravnika in zelo slabe razloge, da ne storite nič. Občasne aritmije, preskakovanja srca in podobno pa so redko posledica hujših bolezni, a naj vas to ne odvrača od pregleda.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
trajalo je celo noč bruhanje, nato driska in ves čas prisotna leva mravljinčasta dlan, en dan prej slabo počutje v želodcu in mravljinci v desni dlani. Pri tem me je mrazilo in moje telo se je treslo. Pekočina v predelu leve bočne strani od leve dojke proti pazduhi. Kaj menite kaj naj bi to pomenilo?
Hvaležna Vám bom za odgovor, Zaskrbljena.

Pozdravljeni, sama zgodba se meni ne zdi tako zaskrbljujoča, kot vam in najbolj spominja na virusno okuźbo (kakršne so zadnje tedne zelo pogoste)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani dr. Rebolj!
Opravičujem se za ponovno pisanje, pa vendarle; pred dnevi sem vas spraševal glede težav s spanjem (1 mesec spanja po 2 uri itd. – zdaj že nekaj dni spim skoraj normalno, seveda s pomočjo Zolrixa; morda bi lahko spal tudi brez njega, a si ne upam poskusiti brez, da ne bi slučajno ne prespal noči solidno).

Težava je takšna: pred tremi dnevi sem doživel akutni, večji stres(or), ki sem mu bil izpostavljen okrog 3 minute. Naj omenim, da me je v valu anksioznosti pričelo boleti v prsnem košu in istočasno v predelu grla, imel sem občutek pritiska v glavi in dušenja v vratu. Nato je minilo, ko je stresor šel…
Danes sem bil športno aktiven – načeloma imam veliko kondicije, ker se kakih 20 let ukvarjam s športom (3x-4x na teden sigurno). Naj omenim, da me je kmalu pričelo boleti v prsnem košu pri igranju košarke, sicer ne močno, pač pa toliko, da sem občutil bolečino, nato sem dobival omotice in občutek visokega krvnega tlaka v glavi. Od vedno imam prisotne ekstrasistole; v otroštvu so se slednje pojavljaje zgolj nekajkrat na mesec, v zadnjih ltih bistveno pogosteje, sploh če skadim preveč cigaret.. no in že 3 dni opažam, da so zelo pogoste skozi cel dan, tudi med športanjem. Enkrat se je bolečina preselila v spodnji del leve roke, na koncu spodnje strani podlahti, kjer se začne dlan, izžarevala je tudi v prste. Kar me je še bolj presenetilo je to, da sem ob manjšem naporu bil hitreje zadihan, bistveno hitreje kot običajno. Temu ne bi pripisal (kronični) utrujenosti zaradi pomanjkanja spanca v predhodnem obdobju, ker je zdaj vse ok.
Ko sem prišel domov in se stuširal, mi je ob vsakem sunkovitem gibu ali premiku glavo iz spodnjega položaja navzgor, hitro narasel pritisk v glavi in se pojavil občutek dušenja, pojavile so se omotice ipd. (Merjenje tlaka z digitalno napravo je pokazal 107/73, čeprav tem digitalnim, tudi Omronu ne verjamem veliko).
Za konec lahko dodam, da sem star 27 let, kadim kakih 10 let (po 10 cigaret dnevno), več let (okoli 7) sem imel težave s prekomerno težo (kakšnih 15kg), nato shujšal.. Sem pa tudi bolj kot ne kronično anksiozen oz. imam slabe mehanizme spoprijemanja s stresom.

Je zgoraj omenjeno vredno posveta z os. zdravnico ali kardiologom? Tu ciljam na angino pektoris namreč, kot nestrokovnjak iz tega področja.
Lepo se vam zahvaljujem in ravno tako vas tudi pozdravljam!

Pozdravljeni, nič me nebi presenetilo, če bi šlo zgolj za težave z anksioznostjo in tudi ekstrasistol je v stresnih situacijah praviloma več. Kljub vsemu, pa zgolj iz opisa ni možno izključiti drugega dogajanja in bi bilo smiselno, da se oglasitepr zdravniku, predvsem zaradi snemanja EKG, morda kontrolo hormonov ščitnice, če jo še niste imeli, pač po presoji vašega zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close