Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v desnem delu prsnega koša

Bolečina v desnem delu prsnega koša

lep pozdrav 😀
zanima me še , kako dolgo to traja?
hvala za odgovor!
😀

Pozdravljeni
Teden, deset dni, redkeje,kot recimo pri vnetjih kostno hrustancnih stikov reber pa lahko tudi tedne…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lep pozdrav!
me pa še zanima . ali se lahko pljučni rak razvoje po 2 letih kajenja?
sprašujem zaradi prijateja 😀
hvala 😀

Pljucni rak se lahko razvije tudi brez kajenja, samo moznosti so bistveno manjse.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Že nekaj časa čutim bolečino v desenm delu prsnega koša. Ko hodim po hribu ali pa tudi po ravnem mi zmanjkuje zraka (kljub temu, da redno televadim ), takrat se moram ustaviti, globoko vdihniti, da pridem k sebi. Občutek imam, da mi srce drgeta. Zanima me, ali moram nujno k zdravniku.
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
Da, menim, da morate vsekakor na pregled k zdravniku!
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
imam vprašanje in sicer včeraj ponoči me je začela boleti desna stran telesa od glave navzdol do pasa.Močno me je bolela tudi desna roka.čez dan je bolečina malo popustila,vendar me danes spet močno boli in roka v mirovanju mi je mravljinčasta.Zanima me ali je to lahko kakšna revma ali je kaj drugega.Ali moram obiskati zdravnika?
hvala za odgovor

Star sem 15 let, redno se ukvarjam z športom…in imam pekoč občutek, sicer ne tako močan na desni strani reber in za kanček močnejši na desni strani hrbta, ko vdihnem je normalno in tudi migam lahko normalno, boli me samo če se naslonim.

Pozdravljen
Malo premalo podatkov je za prav konkreten odgovor, možno pa je vse od nepravilne drže, preobremenitev posameznih delov telesa pri vašem športu (odvisno seveda, za kateri šport gre), običajne oz pogoste boleče kostno mišične strukture v prsnem košu brez otipljivega vzroka…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pečti me je začelo v nedeljo zjutraj, ali je to mogoče tudi posledica tega, da sem spal z tremi vzglavniki, in z tem ponoči nekako krivil hrbet? Sicer treniram tek na smučeh in včeraj me je še najbolj peklo samo se je dalo potrpeti, danes je bolečina na rebrih že skoraj popolnoma izginila, na hrbtu me pa peče le ko se naslonim.

Ni nemogoče. Glede na to, da je večinoma že minilo, ne pričakujem da se za tem skriva kaj posebnega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kot kaže res ni bilo, zdaj sem popolnoma v redu, vseeno hvala za pomoč, kakršnokoli 🙂

Super 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Že 3 mesece me nekako “špika” v prsnem košu oz. med desno loaptico. Ne najdem izvora bolečine. Ko kihnem, RES ZABOLI! Ob močnem vdihu, nič. Tudi ob pritisku na prsni koš ni ničesar čutiti. Mogoče malo čutim, če me punca zmasira na določeni točki okrog lopatice, ampak ne morem reči da je to neposredna bolečina. Med spanjem me načeloma ne boli, le ob določenem gibu (ko ležim na boku in se dvignem, da popravim blazino). Bolečina ni prisotna ves čas, vendar je čedalje slabše in vem da je tam. Sedaj sem se en teden mazal s Ketonal gelom, vendar ni pomagalo. pred 6 meseci sem nehal kaditi..če ima povezavo.. Pred bolečino sem delal vaje z utežmi, ampak sem jih redno izvajal, tako da ni bil problem z preobremenitvijo ali začetniško zagnanostjo. Da še enkrat poudarim, ob kihanju močno zaboli. Če pa kihnem večkrat zaporedoma, takrat pri zadnjem kihu, bolečina malce popust (ponovno-težko opišem), upam da razumete.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Lp,Bizkit

Pozdravljeni
Vsa zbadanja, ki jih opisujete, so povezana s premikanjem prsnega koša. To nakazuje, da bolečina najverjetneje izvira od tam (in to je tudi najpogostejše poreklo zbadajočih bolečin). Te običajno izginejo same, a če trajajo že tri mesece, vam vseeno svetujem tudi pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

že nekaj let imam težave v desnem predelu prsnega koša,bolečina je občasno močnejša in seže v ramo.Kadar obrnem glavo v desno stran in globoko vdihnem takrat se javlja še močnejša bolečina in takrat boli tudi na hrbtni strani(desni).Pojedel sem že ogromno Naklofena in nič ni boljše.Hvala za odgovor.

Pozdravljeni
Opis deluje kot mišična bolečina, jer navajate, da vas boli že več let, bi se bilo smiselno oglasiti na pregled zaradi diagnostike.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Imam neznosne bolečine pod desno dojko,ki ne pojenjajo kljub protibolečinskim tabletam,boli skoz ne samo ko vdihnem ali izdihnem..bolečina je stalna…kaj naj storim..strah me je..imam občutek da je to globoka bolečina ne površinska ,če me razumete..

Prosim za vaše mnenje

Jožica

Pozdravljeni!
Napisali ste zelo malo okoliščin, zato težko sklepam v katero koli smer. Vsekakor pa vam predlagam pregled pri zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

bolečina se je pojavila na spodnji desni strani prsnega koša, bolečina je pekoča ponavadi tudi žareča. Opažam tudi bolečine pod desno lopatico. Težko vdihnem, v prsih me zbada – najbolj ko se smejim. Sem kadilka. Hkrati imam večjo željo po hrani, jem večkrat na dan v manjših količinah. Imam vrtoglavice in glavobole, ki se pojavijo v večernih urah. Vse skupaj traja že cca 2 tedna. Prvi teden me je rahlo bolela desna dojka, sedaj me na dotik bolita obe (bolečina je drugačna kot v času pred menstruacijo).

Prosim za vaše mnenje. Hvala.

New Report

Close