Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolečina-stiskanje v prsih

Bolečina-stiskanje v prsih

Bolečina-stiskanje v prsih

Moja težava je sledeča: Zvečer ob gledanju televizije in ležanja na kavču, me začne boleti-stiskati v zadnjem delu hrbta pod lopaticami in nato bolečina-stiskanje prehaja v sprednji del prsi. Stiskanje traja par minut, nato malo popusti in spet postane bolj močno. Vse skupaj traja kakšno uro. Dvakrat se mi je to zgodilo tudi ponoči, tako da sem se zbudil. Ob stiskanju v prsih in hrbtu lahko normalno diham, nimam občutka da me duši, da težko diham ali karkoli podobnega, bitje srca in pulz sta normalna, samo bolečina-stiskanje v prsih in hrbtu. Ti napadi stiskanja-bolečine se pojavljajo nekako na par mesecev. Naj povem še to, da občasno grem peš na Pohorje in pri hoji v hrib nimam nobenih težav, vse je normalno. Pri analiziranju svojih težav sem pomislil tudi na to, da bi zaradi poležavanja ob gledanju televizije bolečine izvirale iz hrbtenice. Ali je to možno? Občasno me zjutraj boli križ, ko se razgibam je v redu. Težave se pojavljajo že kar nekaj časa. Telesna teža je normalna in ne kadim, starost 42 let.
Za Vaš odgovor že v naprej hvala.

Silvo

Spoštovani!

Vaše težave so lahko ortopedske narave, torej so lahko v
povezavi s spremembami na hrbtenici, vendar pa so vzroki
lahko tudi drugi. Svetujem vam, da obiščete izbranega
zdravnika, ki vas bo pregledal in morda napotil na dodatne
preiskave.

LP Kristina Ziherl

Pozdravljeni. Stara sem 30let in imam dva otroka (2,5 in 4leta). Imam tezave, da mi v prsih stisne in takoj popusti in se me potem po celem telesu spreleti in kot da se mi zmraci pred ocmi. Vstrasim se tega obcutka stiskanja. Vcasih mi srce preskoci in mi hitreje bije. Vse skupaj traja ze ene dve leti. In zdi se mi da se mi to dogaja iz dneva v dan bolj. Sem bila ze pri kardiologu in je bilo vse ok. Zaradi teh obcutkov stiskanja in preskakovanja ne zivim mirnega zivljenja. Imam tudi priblizno enako dve leti bolecine v vratni hrbtenici, na levi strani pri lopatici mocne bolecine ter leva rama oz.od vratu dol do rame. Sem bila na ctgju vratne hrbtenice in niso nic nasli. 2x se mi je ze zgodilo, da mi je srce bilo v eno in potem po nekaj minutah preslo v svoj ritem nazaj. Sem povedala zdravnici in sem narocena k kardiologu. Nisem zaposlena. Dejansko zivim v strahu, v strahu da bi me od tega zadela kap, ta strah imam v sebi. Vsak mesec hodim na masazo. Imela sem tudi fizioterapije zaradi bolecin ampak zal nic ni pomagalo. Ne znam si vec pomagati. Za odgovor se vam ze naprej zahvaljujem. 

New Report

Close