Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolečina – spodnji del reber

Bolečina – spodnji del reber

Po blagem prehladu (kihanje, kašljanje) me je naenkrat začelo boleti v spodnjem delu reber, na eni strani, čisto na stranskem delu trupa. Boli najbol ko kihnem, zakašlam, globoko vdihnem, tudi na dotik je ta predel bolj občutljiv. Pa ob določenih gibih telesa. Sicer se počutim ok, covid negativna, brez vročine, dihanje normalno, Je možno da taka bolečina pride kot posledica kašljanja in kihanja? Kot neke vrste musklfiber? Vnetje kake mišice? Če po nekaj dneh ne bo bolje imam namen poklicati svojega zdravnika. Ali morda priporočate pregled takoj? Ko mirujem bolečine ni, edino ko ležim občasno čutim blago bolečino. Vse skupaj me spominja na bolečino ob počenem rebru – pred leti sem ga imela, a na drugem mestu. Ampak rebro najbrž ne poči kar tako? Stara sem 56 let, za osteoporozo pa ne vem da bi jo imela. Hvala za odgovor.

Dober dan,

morda je v sklopu viroze prišlo do vnetja rebrnega hrustanca. Vsekakor glede na vaš opis nič nevarnega ne izgleda. Dva ali tri paracetamole na dan vzemite. Čez teden dni bi se moralo umiriti.

LP

MK

Objava čaka odobritev

Dober dan,

če je bolečina odvisna od napenjanja mišic in od gibanja, potem ne izhaja iz notranjih organov.

LP

MK

New Report

Close