Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Bolečina po ligaturi

Bolečina po ligaturi

Odgovor na objavo uporabnika
Andy2812, 16.02.2023 ob 07:31

Spoštovani.

V ponedeljek mi je bila opravljena elastična ligatura hemoroida. Hemoroide imam 2. stopnje. Do danes nisem opazil, da bi bila možnost odpada hemoroida, pa me zanima ali je možno, da je elastična podveza odpadla s hemoroida?

Za odgovor se vam zahvaljujejm.

Lep pozdrav,

Andy

Lep pozdrav!
Da podvezan del odpade lahko traja tudi do 14 dni, vendar se najpogosteje to zgodi v nekaj dneh po posegu.
Lahko se pojavi krvavitev ali pa opazite delec v blatu, nič od tega pa ni nujno. Večina ljudi sploh izpada podvezan ega hemoroida ne opazi.

Pozdrabljena,

V začetku januarja sem imela elastično podvezo zadnjega hemeroida. Ker ves čas po posegu še vedno krvavim in imam bolečine v predelu zadnjika ter pekoč občutek in tudi ves čas čutim utrip žile v zadnjiku. Sprašujem vas je to normalno po več kot enem mesecu. Naj povem še, da me ves čas sili na veliko potrebo in tudi ko je vse razboleno ne morem izločati urina.

Pomagam si z lekadoli, zadnjik mažem z kremami za hemeroide. Svečke pa  zaenkrat še ne morem vstaviti preveč boli.

Hvala za odgovor

Odgovor na objavo uporabnika
Nena656, 18.02.2024 ob 10:22

Pozdrabljena,

V začetku januarja sem imela elastično podvezo zadnjega hemeroida. Ker ves čas po posegu še vedno krvavim in imam bolečine v predelu zadnjika ter pekoč občutek in tudi ves čas čutim utrip žile v zadnjiku. Sprašujem vas je to normalno po več kot enem mesecu. Naj povem še, da me ves čas sili na veliko potrebo in tudi ko je vse razboleno ne morem izločati urina.

Pomagam si z lekadoli, zadnjik mažem z kremami za hemeroide. Svečke pa  zaenkrat še ne morem vstaviti preveč boli.

Hvala za odgovor

Lep pozdrav!

Praviloma bi se simptomi morali v tednu ali dveh vsaj delno pomiriti.
Po posegu lahko pride do tromboze, kar se zgodi sicer redko, vendar okrevanje traja dlje. Simptomi, ki ji navajate bolj kažejo da dodatno fisuro. Svetujem da opravite kontrolo.

New Report

Close