Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Boleči zobje in dlesni

Boleči zobje in dlesni

Pozdravljeni,

kaksnih 14 dni nazaj se je pojavila precej močna bolečina v spodnjih zobeh in dlesnih. Zobozdravnik mi je samo očistil zobni kamen. Po čiščenju so se v ustih pojavile boleče afte, bolečina v zobeh in dlesnih ni prenehala. Samodejno sem opravila slikanje ortopan in se s sliko vrnila k zobozdravniku, ki je po hitrem ogledu slike dejal, da je vse ok. Meni se je zdelo, da je na sliki vidna rahla senca pod enim zobom, a se mi je samo cinično nasmehnil. Rekel je še, da so dlesni spet vnete. Bolečina še kar vztraja in ne preneha.

Je možno, da se na ortopanu spregleda granulom? Je še kaka dodatna diagnostika ki bi prepoznala moje težave?

Od česa bi še lahko bile bolečine, od katerih me občasno boli tudi glava, dva dni sem imela celo povišano temperaturo in vnete bezgavke. Osebna zdravnica ni odkrila drugih bolezni.

Kaj lahko storim v tem primeru, saj bolečina prihaja iz spodnjih zob oz. dlesni, težko bi pa določila kateri zob točno me boli. Občutek je, kot bi bolelo med zobmi in nekje bolj v globini.

Kaj bi še lahko bilo vzrok bolečini, če ni granulom? Je možno iti k drugemu zobozdravniku po drugo mnenje?

Hvala in lp,

Simona

 

New Report

Close