Najdi forum

Pozdravljeni!
že kakšnih par mesecev me včasih bolj, včasih manj boli levo stopalo v predelu zunanje kosti pod zanjima dvema prstoma.Sem obiskala ortopeda, ki je rekel da imam lahko vkleščen živec oziroma postavil diagnozo Osteoartritis – Mortonova metatarzalgija in me poslal na slikanje. Na slikah se ne vidi nobenih sprememb, zato mi je na kontroli rekel, da neke spremembe so, vendar ker se jih na slikah ne vidi, mi ne more pomagat, oziroma je lahko, da mi bo čez nekaj časa tam nekaj zraslo (čez par let). Po potrebi naj vzamem tableto proti bolečinam.
OK vse lepo in prav, vendar me zadnje tri dni spet tako boli da komaj hodim. Naj povem da bom novembra dopolnila 31 let, v višino merim 164 cm in imam 51 kg. Sem mati 18 mesečnega sinka, za katerim je potrebno stati cel dan. V službi opravljam delo za računalnikom.
Prosila bi vas za mnenje, da mi svetujete ali naj obiščem še kakšnega ortopeda in si pridobim drugo mnenje, ali naj hodim na kakšne masaže stopala, kaj sploh naj naredim oziroma kaj bi to sploh lahko bilo. Naj še povem da je bolečina najhujša zjutraj ko vstanem, pa seveda če cel dan obremenjujem nogo (kot ta vikend na trgatvi), potem tudi zvečer.
Iskreno rečeno sem že obupala in ne vem kaj naj naredim.
Posim svetujte mi.
Lep dan, Mateja

Spoštovani,

Simptomi, ki jih navajate, so značilni za zgodnejšo fazo artritičnega obolenja, to je v fazi, ko na Rtg. sprememb še ni videti. V tej fazi obolenja imamo najboljše rezultate pri zdravljenju z našo metodo.
Čudi me, da ni bilo predlagano nobeno zdravljenje.
Ne obupujte, obiščite najbližjo ordinacijo manualne terapije, verjamem, da vam bomo lahko pomagali.

Lep pozdrav,

Govorite o zdravljenju z “vašo” metodo. Kakšna pa je ta metoda?

lp

Opravičujem se, mislil sem, da ste obiskali našo spletno stran. Govorim o metodi manualne medicine, ki si jo lahko ogledate na spletni strani

Lep pozdrav,

Hvala za “link”! Jaz si brezuspešno prizadevam, da bi dobil e-mail od MatejeMP, ker mislim, da imava enake težave, da pa je ona dobila napačno diagnozo. Če nečesa ne vidiš, namreč ne moreš povedati “kaj misliš da vidiš”… Stopalo je kompliciran mehanizem in prepričan sem, da je prišlo do natega ali zvina veziva oz. delčka veziva. Malo nazaj sem ugotovil, da bolečina začne izginevat, če močno skrčim prste za kakšno uro… Nekaj več sem napisal v rubriki “Družinski zdravnik”, ker sem Matejo tam najprej opazil.

lp

Pozdravljeni!
V lanskem letu so se mi pojavile težave z levim stopalom. Opravila sem UZ in MR.
Izvid UZ je sledeč: “Najverjetneje Mortonov nevrinom tipične lokalizacije”
Izvid MR je sledeč: “V področju metatarzofalangealnih sklepom I.,II., III. in IV psta videti izliv. Manjša tekočinska kolekcija na opisanem mestu (pri UZ preiskavi) med III in IV prstom, ki pa pri MR izgleda predvsem tekočinska. Po aplikaciji paramagnetnega KS je videti obrobno obarvanje, gre za lokalno draženje sinovije na opisanih metatarzofalangealnih sklepih, ni pa videti posebne formacije med III in IV metatarzalo, ki bi predstavljala sam Mortonov nevrom”.
Glede na zgoraj navedeno vas lepo prosim, če mi podate vaše mnenje kako naprej, kako z zdravljenjem.
Za slednje se vam najlepše zahvaljujem.

Na slikah ni noibenih večjih sprememb, , verjetno gre za raztegnjeno vez stopala, ki se na sliki ne vidi.Do tega je prišlo morda zaradi preobremenitve (dovolj že napačen korak), morda zaradi ploskega stopala.
Z manualno terapijo in dodatno točkovno masažo bi uravnotežili vezi in mišice in bolečina bi izginila, zato vas vabim na pregled.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani!
Imam vprašanje glede mojega stopala … že nekaj več kot en mesec me boli levo stopalo, na notranji strani, tam kjer je izbočena kost (blizu prstov). Začelo me je boleti med hojo, vendar si nisem noge nič poškodovala, tisti predel pa mi zraven tudi oteče. Ker drugače veliko tečem, prve tri tedne nisem tekla in sem bolj malo hodila, na splošno sem bila bolj previdna. Bolečina se je ob hoji vedno vrnila, več kot hodim, bolj me boli in bolj mi oteče. Po treh tednih je bilo nekoliko bolje zato sem spet pričela teči. Naj omenim, da me med tekom boli manj kot pri hoji. Ker to traja že en mesec me je pričelo skrbeti, prav tako me je začel boleti zunanji del stopala, saj težo sedaj prenašam na tisti del, kjer me manj boli. K zdravniku trenutno ne morem, saj nisem v Sloveniji, vrnem pa se šele čez en mesec. Večkrat nogo tudi namakam v slani vodi in masiram, vendar se stanje ne izboljšuje. Je zelo moteče, saj me zelo boli in me ovira pri hoji, v tem mesecu pa planiram še kar nekaj izletov, ki bodo vključevala veliko hoje (ogledovanje mest). Prav tako naj omenim, da zadnji teden nosim druge čevlje, če je morda to vzrok, vendar ni razlike. Zanima me tudi, ali teči zdaj ne smem, kljub temu, da me med tekom boli veliko manj?
Lep pozdrav,
Manca

Mislim, da brez zunanje pomoči problema ne boste rešili, vendar je potrebno poiskati res strokovno masažo, po možnosti zdravniško. Verjetno gre za zakrčenost določenih mišic, ki ne popusti in s tem ovira delo tudi drugih mišic. Ovirana je verjetno tudi prekrvavitev v določenih tkivih stopala.Tek vam ne bi priporočil. dokler ne sanirate poškodbe. Med samim tekom vas sicer ne boli, lahko pa tek inicira kasnejše bolečine. Če v mesecu dni problem ne boste rešili, se oglasite pri nas, veliko podobnih primerov smo dokaj hitro rešili, treba je le videti, kje se kaj na stopalu dogaja.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

imam vprašanje za dr. Sergeja Fedorov in sicer me zanima, če je možno uspešno pozdraviti metatarzalgijo po metodah manualne terapije? Ali je to slučajno neke vrste artritis, kajti moji mami so diagnosticirali metatarzalgijo, vendar ima na nogi prav vse prste ukrivljene kar pa za to bolezen ni značilno ali pač? Kakšno zdravljenje priporočate za to bolezen in zanima me če je sploh ozdravljiva?
Najlepša hvala za odgovor!

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

kljub podobnim simptomom metatarzalgija ni povezana s katero od vrst artritisa. Vzroki so lahko zelo različni: pogosto je to stara poškodba, lahko pa tudi spremembe v ledvenem delu hrbtenice. Zdravljenje je uspešno s pomočjo fizioterapije (tudi strojne), določenih masažnih tehnik, uspešno zdravimo tudi s tehnikami manualne medicine.

V kolikor se odločite za zdravljenje v eni od naših ordinacij vam pošiljam povezavo do kontaktnih informacij: http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni. Na vas se obračam za mnenje v vezi z bolečinami v levem stopalu.Približno eno leto imam probleme s stopalom leve noge , ki se stopnjujejo. Bolečina začne v peti , gre po zunanji strani stopala v prste. Pri hoji me to zelo ovira posebno pri hoji v hrib, tako da sem se primoran med hojo vstavljati in počivati. Na dotik so zelo občutljivi tudi prsti.Dobil sem že blokado v peto in prste vendar mi bolečin ni olajšalo.Trenutno pijem protibolečinske tablete.Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav. Danilo

Pozdravljeni,

stanje je največkrat posledica poškodbe ali preobremenjenosti (športne aktivnosti?), lahko pa tudi nastane kot posledica sprememb v ledvenem delu hrbtenice.
Svetujem vam pregled v eni od naših ordinacij, kjer vam bomo na podlagi klinične slike lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti nadaljnjega zdravljenja.
http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close