Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Boleče odvajanje, kri

Boleče odvajanje, kri

Pozdravljeni,

pri jemanju AB se mi je pojavila driska, ki je trajala kar dolgo (cca 14 dni), zdaj se je to umirlilo, zaradi razdraženosti pa sem očitno dobila razpoko, ki ob odvajanju krvavi in boli, reže. To traja sedaj že par dni, vsakodnevno mažem z Bepanthenom, ampak seveda ne izgine, ker to ne gre tako hitro in zjutraj ob odvajanju spet zakrvavim. Se to sploh lahko reši samo od sebe? Naj povem, da včeraj nisem krvavela in sem imela že upanje, da gre na boljše, danes spet.

Ker odhajam na daljše potovanje (14 dni), me zanima ali je lahko kaj nevarno ali lahko grem na dopust in se proktologu naročim ko pridem nazaj?? Strah me je ker odhajam v zdravstveno ne preveč razvite kraje, znam dobiti tudi drisko in se bojim, da se bo vse skupaj še poslabšalo.

Mi lahko svetujetem, kje naj dobim te informacije in kam se naj naročim?

Odgovor na objavo uporabnika
Obupanka441, 11.07.2024 ob 11:08

Pozdravljeni,

pri jemanju AB se mi je pojavila driska, ki je trajala kar dolgo (cca 14 dni), zdaj se je to umirlilo, zaradi razdraženosti pa sem očitno dobila razpoko, ki ob odvajanju krvavi in boli, reže. To traja sedaj že par dni, vsakodnevno mažem z Bepanthenom, ampak seveda ne izgine, ker to ne gre tako hitro in zjutraj ob odvajanju spet zakrvavim. Se to sploh lahko reši samo od sebe? Naj povem, da včeraj nisem krvavela in sem imela že upanje, da gre na boljše, danes spet.

Ker odhajam na daljše potovanje (14 dni), me zanima ali je lahko kaj nevarno ali lahko grem na dopust in se proktologu naročim ko pridem nazaj?? Strah me je ker odhajam v zdravstveno ne preveč razvite kraje, znam dobiti tudi drisko in se bojim, da se bo vse skupaj še poslabšalo.

Mi lahko svetujetem, kje naj dobim te informacije in kam se naj naročim?

Lep pozdrav!
Ob driskah se lahko pojavi analna fisura.
Ker gre za razpoko na koženem delu analne ga kanala tudi celjenje poteka podobno kot druge kožne rane. Tukaj je celjenje še upočasnjeno, saj gre za predel, ki je v gibanju in uporabi, medtem ko poskušamo nekaj zaceliti.
zdravljenje fisur je konzervativno, tako kot ste to počela, z mastnimi mazilo, potrebno jih je nanesti do drugega členka globoko v kanal, večkrat dnevno, predvsem pred in po odvajanju. Celjenje običajno poteka tedne do mesece.
Sočasna  krvavitev je normalen pojav, saj gre za rano, ki se razteza.

predlagam da nadaljujete z izvajanjem masaže in nadaljujete tudi na potovanju.

New Report

Close