Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika boleče oči

boleče oči

Pozdravljeni

Ne vem več kaj je z mojimi očmi. Bolijo me, tako ne ne morem normalno gledati, ampak le s priprtimi očmi. Malenkost se solzijo (vendar ni vnetje). Okulist pravi da imam občutljive oči.

Kaj naj storim? Ne morem normalno delati – delam z računalnikom in imam zaščitna očala, ki pa sedaj ne pomagajo.

Kakšni so znaki alergije? Kako se ugotovi ali je to morebiti alergija? Kaj bi drugega lahko bilo oz. kako si naj pomagam?

Hvala za odgovor

Zanima me zakaj imate priprte oči? Ali zato ker vas bolijo, ali zato, ker tedaj bolj jasno vidite?

Lp.

Ne vem če bom lahko dovolj jasno razložila
Priprte oči imam zato, ker drugače “nič ne vidim”, se mi solzijo,bolijo – enostavno ne morem “držati” odprtih, ne morem gledati v računalnik, težko vozim avto…

Upam, da vsaj približno razumete, kaj hočem povedati in mi boste znali svetovati, kako naj si pomagam

Hvala

Sicer ne vem, če sem prav razumel odgovor: priprte imate zato, ker nič ne vidite. Dobro.
Zakaj pa nič ne vidite? Zaradi solzenja ali zaradi nejasnosti slike in se vam zato pač začne oko solziti in nato še boli.

Če je prvo, potem imate dioptrijo, če pa drugo pa je lahko več vzrokov (alergija, suhe oči, itd….). V vsakem primeru morate na pregled, k okulistu (mogoče k drugemu).

Lp.

New Report

Close