Najdi forum

Spoštovani.

Zaradi bolečin v levem kolenu, me je osebna zdravnica poslala na MR preiskavo levega kolena.
Sicer sem že na čakalni listi za operacijo delna endoprotetika levega kolena.

Pošiljam vam tudi izvid od MR preiskave levega kolena :

Vaš link

Vaš link

Ali mi lahko zaupate kaj vse to po domače vse to pomeni . Hvala in lep pozdrav

Ally

Spoštovani,

v izvidu navajajo močno izraženo obrabo v notranjem delu kolena (praktično odsoten sklepni hrustanec, tako na stegnenici, kot na golenici), nekoliko okvarjen sklepni hrustanec tudi v drugih delih kolena, kostne izrastke na kosteh kolena, prosto telo v zadnjem delu kolena in zadebelitve sklepne ovojnice, ki so pogosta posledica obrabe.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor.

Glede na moje stanje v mojem levem kolenu in MR izvid , kakšna terapija bi prišla v poštev za mene.
Ker imam močne bolečine v celotnem levem kolenu.

Lep pozdrav.

Ally (39 let )

Spoštovani,

prosim.

Glede na vašo mladost, priporočam, pred razmislekom o namestitve delne ali popolne kolenske proteze, poskusiti z artroskopskim operativnim zdravljenjem in/ali z eno izmed metod regenerativnega zdravljenja (plazma bogata s trombociti ali matične celice), nato pa z zmanjšanjem obremenitev, s prejetjem injekcij(e) hialuronske kisline in z dolgoročnim jemanjem pripravka, ki vsebuje najmanj 888mg glukozamina v dnevni dozi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Iskreno se Vam zahvaljujem za izčrpen odgovor.

Osebna zdravnica mi je svetovala, da glede na MR IZVID , da se naj oglasim na ponovno kontrolo do ortopeda , pri katerem sem že na čakalni listi za delno protezo na Ortopedski Kl. V Lj. Sem tudi že naročena na kontrolo. Bomo videli kaj bo ortoped mi povedal.

Se vam bom oglasila.

Bi vas pa vprašala , ker me med hojo levo koleno zelo boli , ali si lahko pomagam z berglo oz. Z obema berglama. Ker drugače me zaradi šepanja oz.nepravilne hoje , že levi kolk boli .
Ne pridem daleč kar se hoje tiče , stopnice odpadejo , počepnit ne morem oz.ne smem itd…

Najlepša hvala in Vas lepo pozdravljam.
Želim Vam lep in uspešen teden.

Lp Alenka

Spoštovani,

prosim. Velja.

Da, če pri hoji šepate, priporočam uporabo dokomolčnih bergel.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Se Vam ponovno spet oglašam, pregled pri ortopedu z izvidom MR levega kolena , sem opravila. Ortoped je pogledal izvid Mr in slike, ter ponovno celo moje levo koleno, in glede na mojo močno obrabo levega kolena, še vedno vztraja pri delni zamenjavi levega kolena.

Mi je pa svetoval, da moram še naprej delat vaje za jačanje stegenske muskulature , vožnja sobnega kolesa.

Pa dobila sem blokado Xylocain in Kenalog v levo koleno.
Glede bergel je pa rekel, da lahko ob zelo hudih bolečinah, lahko uporabljam bergle.

Bi Vas pa rada vprašala, ali se te pripravke z 888mg glukozamina v dnevni dozi dobi tudi v lekarni ? To kar ste vi napisali oz. svetovali.

Lep pozdrav in najlepša hvala.
Alenka

Spoštovani,

da. Enakovredno je tudi 1500 mg glukozamin sulfata.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lp.mene zanima po operaciji tep kolena težave da da mi koleno po določenem gibu malo zdrsne prosim če mi kdo lahko odgovori.

Spoštovani,

odvisno je od več dejavnikov, časa od operacije, itd… Če ste operacijo imeli 22.5., kot sklepam iz imena, in ni drugih težav, je to vse v mejah normale, saj je potrebno še okrepiti mišice.

Rehabilitacija potrebuje svoj čas… Torej najprej krepitev mišic, izboljšanje gibljivosti, predvsem iztega, pa bo…

Lep pozdrav

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close