Najdi forum

Bolece desno rame

Vtisnjen subakromialni prostor in artroza akromioklavikularnega sklepa. Nad velikim tuberklom humerusa nekaj kalcinatov,

najvecji meri 8 mm. Humeroglenoidalni sklep je ohranjen. Ob glenoidu distalno drobna, 1,5 mm skleroticna lezija – po stari

Bankartove lezije?

Prosim za nadaljnjo slikovno diagnostiko.

Rame je bolece ze leta in leta ampak zaradi znanih kalcinatov pac nisem hodila k zdravniku.Sem opravila fizio,ampak brez izbolsanja.

Kaj mi svetujete in kaj pomeni ta izvid?

L.p. Natasa

Spoštovani!

Verjetno je generator bolečin res degenerativa tetiv supraspin./infraspin. on utesnitvi v subakromialnem prostoru. Doprinese lahko tudi obraba akromioklavikularnega sklepa.

Potrebno bi Vas bilo pregledati. V kolikor bolečina izvira iz tega predela se tetivo lahko pregleda z UZ. Če so kalcinati dobro vidni, jih lahko poizkusimo izprati z iglo, dodatno pa se lahko (v primeru hujših bolečin) aplicira protivnetno učinkovino.

V kolikor se bolečina ne bi izboljševala prihaja v poštev tudi artroskopski poseg – subakromialna dekompresija, kjer počistimo utesnjen subakromialni prostor in prizadetim tetiva omogočimo nekoliko več prostora.

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

Glede na to,da ta bolecina vztraja ze leta,in da sem poskusila z fizioterapijo,udarnimi valovi,blokadami in ni bilo nobenega ucinka,ali je smiselno spet znova fizio?Leva roka bilo isto 20 let zamrznjena rama,kalcinati,..artroskopsko operirala,sedaj sicer se vedno boli ampak je veliko bolje.14.7 imam magnetno desne rame,potem bi se pa oglasila zopet 😂pri vas.l.p.

 

Če je tako, predlagam, da se oglasite na pregled in se pogovorimo o možnostih operativnega zdravljenja. S seboj na pregled pa prinesite sveže posnetke MR preiskave.

Z lepimi pozdravi,

K A Pilih

AC sklep je zmerno degenerativno spremenjen.

Akromion tip 1, humeroakromialna razdalja je ohranjena.

V SA-SD burzi je malenkost tekočine, glenohumeralno ni izliva.

Tetiva dolge glave bicepsa leži na svojem anatomskem mestu v sulkusu in je ohranjene kontinuitete.

Trofika mišic rotatorne manšete je normalna.

Tetive rotatorne manšete so pretežno ohranjene kontinuitete.

Tetiva supraspinatusa je v narastišču videti stanjšana približno za eno tretjino – kronična parcialna ruptura.

Ostale tetive rotatorne manšete so blago tendinotično spremenjene.

Labrum glenoida je primeren, tudi hrustančne površine glenohumeralno so ohranjene.

Ni znakov Hill Sachs ali Bankart lezije. Pod narastiščem infraspinatusa je nekaj degenerativnih erozivnih sprememb kostnine.

Sklepna ovojnica je primerna.

Signal prikazanega skeleta je normalen.

V ostalem ni videti posebnosti.

Mnenje:

Degenerativne spremembe AC sklepa.

Tendinoza rotatorne manšete.

Manjša kronična parcialna ruptura tetive supraspinatus v narastišču

To je mr rame,spodaj pa rentgen

Vtisnjen subakromialni prostor in artroza akromioklavikularnega sklepa. Nad velikim tuberklom humerusa nekaj kalcinatov,

 

najvecji meri 8 mm. Humeroglenoidalni sklep je ohranjen. Ob glenoidu distalno drobna, 1,5 mm skleroticna lezija – po stari

 

Bankartove lezije?

 

Prosim za nadaljnjo slikovno diagnostiko.

Bolecina postaja neznosna,ze samo lezanje ponoci je tako bolece,da na desni rami ni mogoce lezat.

Glede na mr,me zanima od cesa bi lahko bila ta bilecina?

Sam dvig roke je onemogocen.

Hvala

Spoštovani!

Verjetno je generator bolečin tendinopatija rotatorne manšete, delno kot tendinoza (kalcinirajoča), delno kot kronična ruptura.

Glede na kroničnost težav bi priporočal invazivni poseg.

Vidim dve opciji:

– Zdravljenje z iglo (izpiranje kalcinatov pod kontrolo UZ ter aplikacija trombocitne plazme pod kontrolo UZ v poškodovani del tetive supraspinatusa).

– Druga opcija je operativni poseg s sidrnim šivom tetive supraspinatusa.

 

O vrsti posega bi se bilo potrebno odločite ob pregledu.

 

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

Spoštovani,

Pri dvigovanju bremen sem poskodovala desno ramo.Bolecina seze od ramenega obroca,zgornjeg dela lopatice,začetek  prsne misice in zgornji del nadlahti.Tudi je prisoten otok roke v nadlahtnem delo roke .Bolecina  in otok se stopnjojeta pri aktivnosti,obremenitvi,pomikanjo roke.Poslabsana je tudi moč roke.Zaradi bolecine ni mogoce lezati na desni rami.

Konzervativno zdravljenje ni prineslo izboljšanja.Protibolečinska zdravila Nalgesin,Doreta,Zaldiar in druga malo umilijo bolecino.Deksametazon injekcije brez rezultatov.Blokada ni prinesla izboljsanja.Fth.sem tudi opravila,brez dolgotrajne resitve.

Narejene preiskave so pokazale:

Utz:

Ob narastišču kite m.subscapularis je intratendino tekčinsko področje debeline 3mm-stanje po poskodbi.

MR.deane rame.

Blaga iritacija tetive dolge glave bicepsa

Blaga iritacija subakromialne burze

Ruptura v ptedelu zgornjega dela labruma

Prosim za vas nasvet glede zdravljenja moje desne rame in roke.

Lep pozfrav,

Amra

 

 

 

 

Spoštovani!

 

V vsakem primeru bom moral videti posnetke MR preiskave.

 

Predlagam, da mi pišete preko spletne pošte: [email protected] ter se pogovoriva, kako mi boste posnetke posredovali.

 

Nekoliko nenavadno namreč je, da bi navedene težave povzročala le poškodba labruma. Bolj verjetno bi iskal poškodbo tetive mišic rotatorne manšete, ki pa ni navedena v izvidu MR preiskave.

 

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

New Report

Close