Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk boleče bradavice

boleče bradavice

Pozdravljeni, kakšen teden že me bolijo in srbijo prsi in bradavice še posebej. Tako ob dotiku, kot ob drgnjenju ob oblačila. Stara sem 30 let, menstruacije imam zelo redko in zelo blage, ker imam vstavljeno mireno, ki pa jo moram letos jeseni zamenjati, saj bo že 5 let odkar jo imam. Bradavice in prsi me me drugače niso bolele niti med nosečnostjo in redko med menstruacijo.

Hvala za odgovor, lep dan.

Glede na leta uporabe Mirene, najverjetneje njen učinek počasi popušča, zato se posvetujte z ginekologom. Težave, kot ste jih opisala, bi lahko nakazovale, da gre za hormonsko neravnovesje.

Pozdravljeni, imam 40 let. Menstruacijo imam dokaj redno, sicer z zamiki 3 do 5 dni, vendar drugih posebnosti ne opažam. Zadnji teden dni pa me kar precej bolita obe dojki in sicer neprekinjeno, še posebno na dotik. Poleg tega imam občutek polnosti dojk.
Pred dvema letoma sem opravila sterilizacijo.
Prosim za mnenje. Istočasno bi prosila za informacijo ali imamo delavke članice sindikata SŽS – Sindikat železničarjev Slovenije še popust pri pregledu zgodnjega odkrivanja bolezni dojk s pomočjo diagnostičnega sistema BREASTSCAN ter v kolikšnem času je mogoče priti na vrsto pri tovrstnem pregledu v Novi Gorici.
S pozdravi,
Suzana

Najverjetneje gre za odziv na hormonsko neravnovesje. Redno se samopregledujte, kot preventivni pregled je metoda BreastScan priporočljiva.
Popust za Sindikat železničarjev Slovenije je bil organiziran več kot 5 let nazaj (trenutno se ne spomnim natančno koliko), tako da ta dogovor žal več ne velja. Še vedno organiziramo preventivne preglede za skupine, tako da bi se dalo ponovno dogovoriti o tem. Trenutno vam lahko (v znak dobre volje) ponudimo 20% popust pri pregledu. V Novi Gorici delamo preglede enkrat mesečno. Naslednji datum je 03.04.2012. Več informacij, kje se lahko naročite, si lahko pogledate na www.mo-gy.si.[/url]

pozdravljeni. okoli tega tudi mene zanima odgovor na vprašanje. stara sem 15 let in ne uživam kontracepcijskih tablet. na otip me bolijo bradavice, to se mi ne dogaja prvič, vendar je zelo moteče… do menstruacije pa je še približno dva tedna.. kaj bi lahko bil temu vzrok ?
hvala za odgovor, lep pozdrav !

Verjamem, da so omenjene težave precej moteče, a sem prepričana, da bodo postopoma prenehale. Ste v obdobju, ko so hormonska nihanja običajna in težave so najverjetneje posledica le tega.

Pozdravljeni,

stara sem 29 let in imam redne menstruacije. 6.7. sem imela menstruacijo in 26.7. sem imela kritičen spolni odnos (torej nekako v času ovulacije). Naslednjo menstruacijo sem dobila 9.8., vendar je bila šibkejša in krajša kot ponavadi. Kmalu po koncu menstruacije so me začele kar precej boleti dojke in pojavil se je tudi občutek napetosti, kar še vedno traja. Opravila sem 2 testa nosečnosti, zadnjega 4 dni nazaj, in oba sta bila negativna. Zanima me kaj bi bil lahko vzrok temu?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.
Lara

Lahko je vaše počutje samo splet okoliščin. Mogoče ste v tem obdobju spremenila okolje, način prehranjevanja, mogoče ste doživljala stresne situacije, ki lahko zanihajo naše hormonsko ravnovesje in rezultat je lahko vaše trenutno počutje.
Testi za ugotavljenje nosečnosti so zanesljivi, pod pogojem, da so pravilno izvedeni. Nosečnostni test je najbolje opraviti v jutranjem urinu, ki je bolj koncentriran in zaznava tudi nižje vrednosti hCG. Ta se začne izločati, ko pride do ugnezdenja zarodka v maternico, to se zgodi približno šest dni po spontani ali umetni oploditvi.
Če se bodo simptomi nadaljevali oz. stopnjevali, ali v primeru neredne menstruacije oz. njene izgube, opravite še en test (obvezno zjutraj) ali se posvetujte z ginekologom.

Lp

Mene že par dni bolijo bradavice na dotik,imam ogromno apetita in sem tako utrujena da bi celi dan samo spala pa še maternica me boli kot bi mela nekakšne krče notri.kaj se z mano dogaja?

Hvala za odgovor.

Limonca

Iz napisanega sklepam, da imate najverjetneje reden menstrulni ciklus, ker tega nič ne omenjate (niste omenila svoje starosti). Izključite nosečnost, če obstajajo možnosti za to. Lahko bi šlo tudi za izražen predmenstrualni sindrom. Včasih nas način življenja enostavno preseneti in pozabimo nase, pa nas potem telo s svojimi simptomi opozarja, da si moramo vzeti čas tudi zase. Poskusite se spočiti, naspati, uživajte lahko polnovredno hrano, pijte zadostne količine vode, del prostega časa preživite tudi na zraku, počnite nekaj, kar vas veseli in izpolnjuje. Najverjetneje se bo počutje izboljšalo v nekaj dneh. Če se ne bo, se pogovorite s svojim izbranim zdravnikom ali ginekologom.

Pozdravljeni!

Stara sem 38. Imam 3 otroke. Vse tri dojila do 9.meseca. Zdaj imam 4,5 mireno.
Sem približno en mesec v velikem stresu. Dva dni me bolijo bradavice. Na levi malo bolj, kot desni in tudi leva bradavica je malenkost, večja ali bolj nabrekla. Na dotik je mogoče malo bolj boleča leva dojka, ampak tik pod kolobarjem. Kakršnihkoli bulic ali zatrdlin ne zatipam.Je tudi tukaj hormonsko neravnovesje, morda mirena ali stres ali vse skupaj???

Hvala za odgovor!

Mirena se največkrat po petih letih odstrani ali zamenja. Kakšen ste pa imela prej menstrualni ciklus, reden, brez izraženega PMS-a ? Lahko, da se je več dejavnikov “poklopilo” istočasno.
Stresna obdobja pridejo in grejo, tako je življenje. Poskusite si kljub temu vzeti nekaj časa zase, se razgibati, predihati, omejiti kofein, alkohol, prazne ogljikove hidrate ter sladkor, pa boste videla, če se bo počutje kaj popravilo.

Pozdravljeni !

Stara sem 18 let, kontracepcijske tablete jemljem 9 mesecev, pred enim tednom pa sem tablete zamenjala. Menstruacije imam ze od zacetka ( 11. leta starosti ) redne in v zadnjem casu nisem imela nobene posebne bolezni. Zadnja dva dni sta moji bradavicki zelo boleci na dotik, vendar sem iz prejsnjih odgovor sklepala, da je to zaradi menjave KT. Tezava pa je, da imam na bradavickah ( ne na kolobarju, temvec tocno na bradavicki ) ze nekaj mesecev drobne bele pikice, iz katerih pride drobna bela snov ( podobno kot pri ogrcih ali mozoljih ) ob stisku. Zanima me, kaj bi to lahko bilo ?

Hvala za odgovor, lep pozdrav !

Ni vam potrebno skrbeti. Po opisu sodeč gre za lojnice, ki niso nevarne.

Stara sem 15 let in ze usaj 1 teden imam malo trse dojke in me ob dotiku precej bolijo.Menstruacija mi ze 3dni zamuja in bi vam prosila ce mi lahko poveste kaj bi lahko bilo narobe? Hvala:)

Ni ti treba biti v skrbeh. Gre za normalen proces odraščanja.
Dojka je žleza, katere primarna vloga pri ženski, je tvorba mleka. Sestavljena je iz 15–20 posameznih režnjev, sestavljenih iz žleznih mešičkov in mlečnih izvodil različnih velikosti. Izvodila se na koncu zlijejo v skupni mlečni vod, ki se odpre v bradavico. V dojki se nahaja tudi maščobno in vezivno tkivo, kar ji daje oporo in obliko, ter številne krvne žilice, mezgovnice in živci.
Sedaj si v obdobju, ko se telo spreminja, ravno v tem obdobju dojki dosežeta svojo normalno velikost, do popolnega razvoja pa pride šele v nosečnosti in dojenju.
Občutljivost dojke je v tem obdobju normalna. Tudi menstruacija lahko izostaja ali za določeno obdobje postane celo neredna.
V primeru, da bi se občuljivost ščasoma še slabšala ali da menstruacije ne bi dobila daljše obdobje, se za vsak slučaj posvetuj še z osebnim zdravnikom.

zdravo mene pa zanima ali me lahko skrbi da mam eno dojko večjo in bol razvito od druge san na večji dojki je bradavica skoraj vedno zunaj na manjši pa ne. in na večji dojki me ta bredavica zadnje dni malce peče. kaj naj storim. stara sem 16 let in nimam še čisto redne menstruacije.

hvala.

Pozdravljena,

velikokrat se dogaja, da dojki nista enako veliki. Največkrat je leva dojka nekoliko večja. Dogaja se tudi, da ena bradavica ostane vedno ali samo občasno rahlo vdrta. Po moje ti ni treba skrbeti. Sedaj si v obdobju hormonalnih sprememb, dojki rasteta in se bosta še spreminjali določeno obdobje.
Če si v dvomu, se posvetuj z mamo, starejšo sestro ali starejšo žensko osebo, ki jih zaupaš.

Pozdravljeni!

Stara sem 28let in jemljem KT. Menstruacije so redne. Zadnje dni, pa me izmenično bolijo obe dojki, predvsem v predelu bradavic. Izključila bi nosečnost, saj KT res jemljem redno in odgovorno. Imam pa ogromne težave z migrenami v zadnjem času. Z ginekologinjo sva menjali KT, saj so mi tudi prejšnje povzročale težave z migreno, očitno pa mi tudi te povzročajo težave. Ali so lahko moje bolečine v dojkah povezane z ravnovesjem hormonov in migrenami? Če ne, kje še lahko tiči vzrok pri mojih bolečinah?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Najverjetneje bo občutljivost bradavic povezana s spremembo kontracepcijskih tabletk. Lahko, da se bo v nekaj naslednjih mesecih občutljivost počasi umirila.

New Report

Close