Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija boleč mrtev zob

boleč mrtev zob

Pozdravljeni,

Pred dvema letoma so mi zoba, ki ga ni bilo mogoče več ozdraviti odstranili iz kanalov živce- zob je sedaj mrtev. Kljub temu me ta boli, ko v ga potločem z drugim zobom. Sedaj pa sem odkrila, da bolečina izhaja iz točno določene točke (če nanjo pritisnem s prstom), ki se nahaja čisto na koncu korenine, kjer zob že vrašča v kost (lahko bi rekla, da se celo čuti mala bulica). Zobozdravnica me je poslala na rentgensko slikanje zoba, vendar ta ni pokazal ničesar. Je možno, da ciste ni moč opaziti na sliki? Kaj bi to še lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

vsi klinični znaki, ki jih navajate, kažejo na vnetje ob vršku korenine, ki je verjetno posledica neuspešnega koreninskega zdravljenja. Razen RTG slike. Znano je, da manjših, do srednje velikih kvnetnih kostnih resorpcij na klasični RTG večkrat ne vidimo.Predlagam, da stanje preverite na 3-dimenzionalni RTG sliki (Mikro CB CT RTG slika). Slikanje lahko opravite na nekaterih mestih tudi v Ljubljani, informacije so dostopne na spletu. Kolikor pa lahko presodim po napisanem, pa je smiselno zob ponovno endodontsko zdraviti.

Lep pozdrav,

dr. Igor Potočnik

New Report

Close