Najdi forum

Bojler prevec greje

Pozdravljeni
Ne znam drugace napisati, ampak – bojler prevec greje. Tam kjer je za nastavit je bilo ves cas *je nastavil elektricar) na, hmm, ni stevilk, ampak bilo je nastavljeno med 3 in zadnjo crtico. Gretje pa je vedno ustavil malo cez polovico. Zdaj pa je grel do konca, kazalka je na koncu (100% ?). Zmanjsala sem gretje, spustla malo vroce vode, nic drugace. Voda pa je vrela ze, ce jo dam na mlacno.
Kdo mogoce ve kaj bi to bilo?
Na sosednjem forumu sem dobila odgovore: da je verjetno pokvarjen termostat. Pa da lahko bojler eksplodira…
Ali lahko uporabljam toplo vodo?
Ali moram res popolnoma ugasnit bojler? trenutno nimamo moznosti poklicati serviserja.
Koliko je sploh ok temperatura v bojlerju? Na nasem bojlerju so samo crtice – 1, 2,3 in najvišja 4 črtice. Kaj to pomeni v stopinjah?
Ali je bilo mogoce nastavljeno na prevec stopinj? Prej je bilo nastavljeno med 3 in 4, zdaj sem nastavila med 2 in3. Trenutno lucka ne gori, greje potemtakem ocitno ne? Ampak kazalka se je komaj kaj premaknila na nizje stopinje iz maximuma. Vroce vode v tem casu nisem uporabljala. Koliko casa traja, da se voda v bojlerju ohladi oziroma zacne ohlajati, ce je ne uporabljas?
Hvala

New Report

Close