Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Blokirana evstahijeva cev – nasveti

Blokirana evstahijeva cev – nasveti

Hvala za spodbudne novice in upam, da vse mine!

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

 

spet se javljam z nekoliko boljšimi novicami. ADG preiskava je bila bp vse je bilo odlično. Me je zdravnik naprej napotil na MR glave za katere čakam izvide. Piskanje se je nekoliko umirilo. Čudno mi je, da mi piska le ob gibanju. Ko se vležem in mirujem ali go grem spat ne piska. Ko se v postelji obrnem zapiska in potem spet mine. Kaj za vraga je to? Ali bo MR pokazal če je še ta ET zaprta? Ker jaz imam še vedno občutek da je zaprta!

 

hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

MRI žal ne bo pokazal slabega delovanja Evsathijeve tube. To pokaže timpanogram.

Piskanje ob gibih glave in telesa pa je lahko povezano s preveliko napetostjo vratnih mišic ali spremembami vratne hrbtenice. Ta napetost vratnih mišic se prenese tudi v drobne mišice v srednjem ušesu, te se napnejo, zato naredijo bobnič bolj tog in verigo slušnih koščic manj gibljivo. To lahko občutite kot zaporo tube.

Svetujem vam gretje vratnih mišic, masažo vratu, razgibavanje vratu in sproščanje.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

Že tri mesece imam podobne težave z desnim ušesom. Sliši se kot da bi imel pritisk v ušesu, nekakšno šumenje. Bil sem na pregledu na ORL, vendar niso zaznali nič posebnega, edino rahlo zožana evstahijeva tuba. Prav tako sem bil na pregledu v avdiološki ambulanti kjer je bilo vse ok. Opravit še moram CT obeh ušes. Težava je zelo moteča, prav tako imam občasno vrtoglavico. Kakšen nasvet kaj še lahko naredim?

 

 

Pozdravljeni,

navajate, da so bile vse preiskave normalne – sklepam, da timpanogram, ADG, videoHIT.

Občutek napetosti v ušesu je lahko zaradi preveč napetih vratnih mišic, kar se prenese na drobne mišice v srednjem ušesu, lahko celo trzajo. Vse to je posledica stresa, stalnega sedečega dela z enakim položajem glave, daljšega govorjenja itd. Pomagajo ukrepi za zmanjšanje napetosti vratnih mišic – masaža, gretje, razgibavanje, 2 do 3 tedne nesteroidni antirevmatiki.

Niste napisali nobenih podatkov, kakšno vrtoglavico imate. Prav tako je lahko vrtoglavica posledica te napetosti mišic ali degenerativnih sprememb medvretenčnih ploščic. Poleg naštetih ukrepov je pri hudih težavah ter spremljajoči bolečini v vratu možna tudi diagnostično-terapevtska blokada izstopišč vratnih korenin.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

MR je bp, nič nenavadnega. Zadeva se zdaj že vleče skoraj 4 mesece. Je pa tega piskanja manj, oziroma je blažje, ni več tako glasno kot na začetku, ko se mi je to zgodilo. Polnost te ET pa je še vedno prisotna, ko opravim Valsavin manever še vedno zastaja zrak, pa se potem počasi sprosti. Ali se to delovanje ET normalizira nazaj? Ali sčasoma ta občutek polnosti izgine? Predvidevam da je sanacija dolgotrajna…Res je obupno..

težave z zadebeljeno sluznico in zastajanjem sluzi v nosu, sinusih in žrelu po virusnem infektu lahko trajajo še cca 4 mesece (postvirusno vnetje).

Če pa je težava z ujetim zrakom zaradi disfunkcije vratnih mišic, ki se prenaša na mišice žrela, kar se mi zdi pri vas bolj verjetno, se boste morali naučiti eliminirati stres in se sproščati.

Upam, da se kmalu reši vse. Lp,

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close