Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Blefaritis, pogosto vnetje oči

Blefaritis, pogosto vnetje oči

Pozdravljeni,
v jeseni me je zdravnica zaradi dalj časa trajajočega vnetja očesa (rdeče oko in otečene veke) napotila pod nujno k oftamologu, ki je po kratkem ogledu očesa pod mikroskopom povedal, da gre za blefaritis. Dal mi je manjšo zloženko, kjer je zapisana nega očesa (gretje in čiščenje), nato se je vnetje očesa po uporabi tobrexa umirilo a se je kakšna dva tedna po tem spet začelo pojavljati enkrat na enem drugič na drugem očesu, kljub temu, da sem redno izvajala nego in si po priporočilu sorodnice, ki dela v zdravstvu kupila še kapljice za suho oko. Po dobrem mesecu se je stanje umirilo, sedaj pa se je spet začelo ponavljati, kljub negi očes in občasni uporabi umetnih solz (kadar imam občutek suhega očesa) se zjutraj vsaj vsak drug dan zbudim z vnetim očesom. Poskušala sem si tudi zvečer pred spanjem za vsak slučaj dati kapljice, da se mi oči ne bi sušile pa nič ne pomaga. Zaradi dela z otroki si žal ne morem privoščiti, da skoraj vsako jutro na delo prihajam z otečenim in rdečim očesom, saj tudi otroci z vnetjem ne morejo v vrtec in seveda enako pričakujejo od nas. Kaj lahko storim, da bi se stanje izboljšalo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovana, potrebno bo preizkusiti še zdravila ( kapljice in mazila) drugačne antibiotične sestave in tudi izključiti alergijske reakcije očesne veznice( ličila, obrazne kreme). Pri tem bo seveda potrebno veliko vašega sodelovanja z očesnim zdravnikom ali pa družinskim zdravnikom. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

Star sem 81 let in opažam, da se mi očesne veke spuščajo na   oba očesa, tako da imam nekako samo še polovico vidnega polja. Slišal sem da  je možna operacija tega stanja, ker je zadeva postala zelo moteča. Se to opravi preko mojega zdravstvenega zavarovanja ali je to samoplačniško? Hvala za odgovor.

Spoštovani, seveda je možna operacija preko socialnega zavarovanja na Očesni kliniki ali očesnem oddelku v Celju, Novem mestu, Novi gorici, Izoli. Preje je potrebno opraviti  še nevrološki pregled, kamor vas napoti osebni zdravnik. S spoštovanjem, dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close