Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Blagi gronolom

Blagi gronolom

Pozdravljeni,
Zobozdravnica me je napotila na rentgensko slikanje desne zgornje petice. Na dlesni nad zobom se je namreč pojavila majhna bulica, rahlo rdeče barve, neboleča, napolnjena s tekočino. Bulica je bila prisotna cca deset dni, včeraj zvečer je počila in iz nje je prišla tekočina in nekaj krvi. Danes je videti, da se tkivo celi in ne nastaja nova tvorba. Na sliki zoba se je izkazalo da je zob sicer lepo zdravljen (polnilo v kanalih), se je pa nad njim razvil blagi gronolom. Zaenkrat je zdravnica priporočila opazovanje in čakanje, v kolikor se stvar stopnjuje pa zdravljenje zoba. Se v takem primeru lahko poslužim homeopatije, da se izognem zdravljenja kanalov in pomagam zobu – tkivu okrog zoba? Zob je bil uspešno zdravljen pred cca 15 leti in do sedaj ni bilo težav. Pomislila sem na hepar, morda silicea. Ne vem pa, ali je katero od zdravil primerno in kakšno je pravo odmerjanje. Hvala in lep pozdrav, Jelena

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, sem kar malo pozabil na tale post. Težava, s katero se soočate, sploh ni enostavna.
Namreč, nedolgo nazaj sem se z zobozdravnikom pogovarjal o čiščenju in polnjenju koreninskih kanalov pri mrtvnih zobeh, pa me je pobaral z retoričnim stavkom: “Kdaj je kanta za smeti dovolj čista, da jo dokončno zaliješ in zapreš?” Gre za to, da noben mrtev zob ni in ne more biti sterilen. Kot tak je tujek v telesu. In se lahko zgodi, da če se z zelo dobro izbranim homeopatskim zdravilom lotimo zadeve, bomo organizem morda stimulirali v smeri, da bo želel ta tujek izločiti. Sploh silicea ima take tendence. Po domače povedano, zakuhamo lahko zoprn granulom.
Tudi pavšalnih odgovorov pri teh zoprnijah ne bi rad dajal, za zobne granulome pride v poštev zelo veliko raznovrstnih homeopatskih zdravil, zato laikom odsvetujem homeopatsko eksperimentiranje pri tovrstnih težavah.
S stališča splošnega zdravja je najbolje tak zob izdreti, če se s zobnokirurškimi posegi stanje ne uredi.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
Hvala za odgovor. Med tem ko sem cakala na vas odgovor sem skusala sama najti resitev preko spleta. V Kentovi MM sem se najbolj nasla v zdravilu hepar. Tega sem potem tudi jemala po sistemu 543… Po pricakovanju je v nekaj dneh gnojcek nehal iztekati in bulica je popolnoma izginila. Predvidevam pa, da stanja nisem v celoti odpravila, saj se obcasno v predelu zoba se pojavi nebolec obcutek utripanja. Bolecin ni nobenih. Tudi pred jemanjem heparja jih ni bilo. Cez kaksen mesec dni bom ponovno slikala zob in v kolikor stanje ne bo boljse, bom obiskala zobozdravnico. Imam pa se dodatno vprasanje. Lansko leto sem z vaso pomocjo uspesno pozdravila vnetje sinusov. V casu, ko se je pojavila buluca na dlesni sem prebolela tudi neko blago virozo. Od takrat naprej imam obcutek pritiska v sinusih. Predvsem v obeh sinusih pod ocmi. V zgornjih sinusih nekoliko manj. Ne gre za bolecino, le obcutek je drugacen, kot obicajno. Bi bilo to stanje lahko povezano z zobom ali z jemanjem heparja? V casu, ko se je vse skupaj z zobom in sinusi zacelo, sem dozivela hud custven pretres na poslovnem podrocju in sem bila nekaj dni v stanju velike zalosti in razocaranja. Obcutek imam, da je bil to nekaksen sprozilec. Hvala in vse dobro, Jelena

Pozdravljeni,
pri takih zobnih težavah pogosto trčimo na meje homeopatije. Če je zadeva kirurška, bo potreben skalpel (sveder, klešče … )
Kar se povezave s sinusi tiče, je možno vse in ne bi rad preveč pametoval. Lahko je vse zaradi zoba, morda ja kaj posredi tudi hepar naredil, morda nič od tega. Če bi se zadeva brezciljno prepeltala in zapletala, je smiselen pregled pri zdravniku homeopatu, ki bo stopil tri krake nazaj, zadevo pogledal od bolj daleč in med množico podatkov poiskal informacije ter predpisal pravo zdravilo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni.

Zgolj povratna informacija iz moje strani. Takoj naslednji dan poklicala zobozdravnico. Bila po hitrem postopku sprejeta cez dva dni, ker se taka stanja rada cez noc zakomplicirajo. Zob je zdravnica odprla in ocistila. Prisoten smrdec izlocek, vendar je po mnenju zdravnice zob v zelo dobrem stanju in ni potrebe po odstranitvi. Vstavila je zdravilo in cez mesec dni nadaljujemo z zdravljenjem. Nekaj dni po tem posegu je prenehal tudi pritisk v sinusih. Hvala za vas napotek, trenutno kaze odlicno in upam na najboljse. Vse dobro, Jelena

New Report

Close