Najdi forum

bivši in kup težav

Fighter1…po vsem tem,kar si mi napisala, se sprašujem, da nimava mogoče obe isto osebo za bivšega 🙂 noro..točno tako je,kot si napisala! In zelo sem vesela,da je še nekje nekdo,ki ima podobne izkušnje..ki ve,kako se počutim..ki mu jr zgodba zelo znana. Ker težko je nekomu,ki ne pozna takega človeka,razumet,kako se počutim. Lahko si samo predstavlja.
Predvidevam,da si ti svojega bivšega že toliko preštudirala,da znaš “delat z njim”. Zelo bi ti bila hvaležna,če bi mi malo pomagala,kako naj se obnašam do njega,kako naj pravilno odreagiram,kaj naj rečem,da bo čimmanj težav oziroma da mu pokažem,da pri meni ne bo dosegel vsega,kar mu bo prišlo na pamet. Vidim,da imaš ogromno znanja in izkušenj. Bi šlo?

Mislim da, kljub vsemu – ne 😉 Moj bivši (mislim), da ni finančni mahinator.

Ko si noter, pravijo, ne moreš razložiti,
ko si zunaj pa ne moreš razumeti.

Ljudje, ki tega niso doživeli, ne morejo razumeti, ne dojamejo kako te lahko nekdo, kljub izobraženosti, starosti, letom izkušenj – še vedno tako zelo zmanipulira, zamegli tvoj vid in naredi tako globoko in neizrekljivo škodo – na vseh področjih. Te popolnoma preslepi, ker projicira tvoje dobre lastnosti in se pretvarja, da mu je všeč in pomembno vse, kar je tebi. Korak za korak gradi in potem poruši do nafte vse.

Ker so enaki: imajo enake značajske in osebnostne poteze, so jih psihiatri združili pod diagnozo. Vendar to ni bolezen. Ne da se pozdraviti z zdravili in oni so odgovorni za svoja dejanja.

Pomagam ti lahko bolj malo, ker midva sploh nimava stikov. 🙂 Ko je videl, da me ne more premagati, me je popolnoma odrezal in mu ne ustrezam več 😉 Ker se nisem več igrala njegovih igric, po njegovih pravilih 😉 Nisem reagirala nikakor več. Sedaj se je spravil na trenutno in njej pije energijo, živce, denar in veselje do življenja ter srečo.

No contact je edino, kar zaleže za duševni mir vseh v vaši družini. To pomeni: nobenih osebnih stikov, nobenih klicev, SMSov, mejlov. Ničesar. Nobene reakcije na njegova obtoževanja, filozofiranja, izmišljevanja. Ničesar. Samo strogo glede stikov, glede denarja za otroka, glede otrokovega zdravja. Popolnoma nobene druge debate o ničemer drugem. Strogo se držiš sodne odredbe. Do pike. Nabija preko telefona- ne reagiraš in odložiš, piše pisma – ne reagiraš in ne odpišeš, …- ne reagiraš. In potem se naveliča. Naš revež je porabil tri leta in pol, preden je dojel. Pa je bil ves čas s trenutno. Sem mu povedala, da se zastonj zaletava. Potem pa je le dojel. Doslednost. Dan za dnem, leto za letom. Je pa odvisno tudi od cele situacije. Oče mojih otrok nima stikov (noče), plačuje pa preživnino. Fenomen, menda 😉
Če pa rabiš kakšno konkretno mnenje, za konkretno situacijo, pa napiši.

Verjetno nimamo vse istega bivšega. So pa kot kloni 🙂
Ja Fighter,če bi takrat vedela, kar danes vem. Verjetno bi se mu še vedno ujela na limanice, ampak bistveno hitreje in pravilneje bi odreagirala, ko se je začelo. Tako pa vse kar sem od doma vedela, je da mama neskončno ljubi očeta in on njo. Ter da si no matter what, pomagata, še danes po 60 letih zakona. Tudi sama sem se do bivšega tako obnašala in seveda pričakovala isto. Napaka
Škoda, da že otrok ne izobražujejo o tem. Škoda da se še vedno premalo govori o tem.

Glede priimka ti lahko povem, da lahko glede na njegovo preteklost spremeniš priimek otroku, seveda, če se ne strinja ti bo uspelo preko sodišča. Povem ti meni je USPELO…..
Zdaj otroka nosita samo MOJ priimek…..

Tudi jaz mislim, da se bodo ti tipi ljudi tako zelo razširili na vsa področja, da bo res potrebno imeti veliko znanj o njih, o njihovem funkcioniranju, razmišljanju, delovanju. Da se jih bo omejilo in ne vzpodbujalo za voditelje na področjih. Ultimativno ne proizvajajo, marveč vse rušijo. Od sladkega govorjenja pač ni napredka. Od patološkega hujskanja ni napredka. Potrebno jim bo odvzeti moč. In to bomo zmogli le z izobraženo informiranostjo o njih. Slabo se lahko širi, ko dobri ljudje ne naredijo nič. Niso nevarni le na osebnem področju, marveč tudi v politiki, sodstvu,….

Krasno tole, glede tvojih staršev. Tudi to je ena stvar, ki jo izkoristijo: to da smo mi dobri ljudje, ki gledamo iz sebe in mislimo, da so potem tudi vsi ostali dobri, da imamo lahko tudi mi, z njimi, tako lep zakon. Izkoriščajo lastnosti v nas, ki jih oni sploh nimajo in, ki so jim španska vas. Ne čutijo, ne znajo, niso sposobni. Zelo mi je žal za njegovo trenutno: ona pa ni želela videti. Ampak, zdaj jo je že gotovo prisilil, da se ne more več slepiti…..

Larra: čestitke, glede priimka!

Uf. Fajter pa zdaj že paranoja daje. Kristus ženska pa daj sprijazni se, da te je pač en nategnil in ne napihuj zgodbe v nedogled. Imaš otroke, imaš preživnino, on se je umaknil. Kaj bi ti sploh rada?

Mikija navdaja smrtna groza ob misli,. da bi se pri nas začela zakonodaja o preživljanju in skrbi za otroke, dejansko tudi izvajati.

Nekega dne bo. Hlače se pa že zdaj tresejo 😉 Ko bo treba prevzeti svoj delež odgovornosti za otroke ter svoja dejanja. 🙂

To bi bilo super. BOm plačeval bistveno manj, ko bo tudi finančno breme na osebi, ki ne dela nič, ki ne vlaga vase in, ki živi že celo življenje na račun drugih.

SUPER. Podpiram!

@AlenkaNovak

NE bom šel v vse zgornje debate; lahko ti pa na dušo piham, bodi pazljiva in razumevajoča do očima, tvojega sedanjega partnerja… za skupno BODOČE lepo življenje sestavljene družine pišem!

Predvidevam, da imata otroka (morda bosta imela), in so vajni otroci (naj)mlajši! Dovoli mu, pa če se svet podre, podpri ga glasno in jasno pred vsemi, ne bod šleva… morda tudi, če se ne strinjaš na prvo!

Očim bo opazil, da se vzorci starejšega kopirajo na mlajše otroke; logično – samo so navade, kjer očim ne more razumeti popustiti, če želi svoje otroke vzgojiti, kot si to sam predstavljal – seveda skupaj s tabo! Vidva nista v istem položaju in RAZUMI ga da ga ne boš nikoli razumela! Mame ponavadi potegnete z otrokom… bodi pazljiva…

Kup težav te še čaka, ne popravljam, vaju čaka!

Želim vam vse najlepše…

PS; ok očeta, čeprav brez “o”ja vseeno ne odrezat; otrok ni kriv, da ima takšnega; nekako ga moraš obdržati na vrvici…

Hvala za nasvete!

Bivšega nimam namena “odrezat” od otroka, saj vem, da imata oba pravico do druženja in preživljanja časa skupaj. Z novim partnerjem skupnih otrok še nimava, imava pa v planu. Zavedam se, da ne bo enostavno pri medsebojnih odnosih, je pa ta moj otrok zelo lepega in dobrega karakterja, tako da mislim, da prav hudo pa da ne bo. Verjetno ko bo starejši – puberteta pa to. Ampak do tja je še kar nekaj let….

Danes sem spet dobila njegovo pismo iz zapora. Zanimivo…je napisal zadnjič, da mi ne bo več pisal…ma zgleda da ga preveč matra in ne more biti tiho. Zdaj ko ve, da če mi na prostosti ne bo plačeval preživnine, da ga bom tožila, zdej dela spet paniko in piše, da se bo boril, da mu otroka ne bom vzela (?????), da ne bo dovolil spremembe priimka, da bo sam določil, kdaj in kje bo otroka videval in take…. ker kao se z mano ne da nič zmenit. halo?! Aja, in da denar bo dal otroku, ne meni. Hja, prvošolček pa res zna delat z denarjem…. Zgleda, da misli, da bom šla s tistim denarjem po nov avto… In še to – rekel je, da zdaj, ko je otrok pa že tolko star, da ga bojo povabli na sodišče in bo lahko sam povedal koliko ma očeta rad in da želi biti v njegovi družbi. Kolikor jaz vem, je ta starost določena in je okrog 12 let. Se motim? V glavnem…prav nič me ni razkuril in prav nič se ne sekiram. Vem, kaj lahko doseže in kaj ne. Vem, da me zdaj nekaj izsiljuje in pritiska name, da se ga bom mogoče ustrašila in spet (!) nič ne naredila. Moti se….

Nasvete si dobila, upoštevaš jih pa ne.

Kaj smo ti svetovali glede pisem bivšega? Da jih ne beri in vrzi stran, še zaprta.

To je prva lekcija postavljanja mej, osvoji jo!

Zal pismo moram odpreti,ker je zraven tudi pismo za otroka – vprasa ga kako je,poslje kak poljub,pozdrav. To moram seveda pokazat otroku. Kar je pa zame…nekako me firbec daje in nekako moram prebrat. Itak pa se ne sekiram kar preberem..on ima itak neke svoje ideje..

Saj, to je to, nekakšen firbec – to pomeni da si še nekako navezana nanj. Ko ti bo vseeno, tudi odprtega pisma ne bo treba pogledati, nobenega firbca več ne bo, nobene potrebe po tem – to bo pomenilo, da si čustveno odrasla. Zdaj imaš priložnost za trening.

Pismo odpreš: prebereš otrokov del zanj; drugo pa shraniš na kup, za dokaze. Na sodišču ti bodo krasno služili..:) 🙂 No contact pa le upoštevaj.
Preživnino dobiva na svoj račun skrbnik do otrokovega 18. leta, ker on skrbi za račune, potrebe,..potem pa po dogovoru. Zopet ti nekaj naklada v prazno….Glede priimka določi sodnik. Glede stikov jih ima določene. Glede vabljenja prvošolčka na sodišče sanja. Glede njegovega razmišljanja pa ne bo nikoli spremembe 😉
Tvoji zadnji štirje stavki povedo, da ti gre zelo dobro 😉 Sploh zadnji! 🙂 🙂 🙂

Živjo!

Tista, ki je že šla skozi tožbo glede neplačevanja preživnine – zanima me, kakšni so stroški? Vem, da lahko dobiš zastonj odvetnika, ostalo je treba pa plačat. Zanima me končni znesek…
Hvala!

Kaj misliš pod tožbo?

eno je izvršba preživnine. Pri tem vložiš izvršbo na izvršilno sodišče, ki je pristojno za kraj bivanja očeta. Izvršbo lahko napišeš sama. (Upnik je otrok, ti si njegov zastopnik), priložiš sklep o preživnini in revalorizacije, obračun dolga. Kot izvršilno sredstvo daš rubež plače in gotovine na TRR v prvi fazi, ker je najhitreje in najceneje. Sodne takse ni.

Druga varjanta je kazenska ovadba zaradi neplačevanja preživnine. Narediš prijavo na policiji ali tožilstvu. Zopet moraš priložit sodbo in revalorizacije, podatke, kje je oče zaposlen, kar veš o premoženjskem stanju,… Kar veš, načeloma bi morali (samo niso glih natančni) preverit sami. To je kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, torej tožilec, v kolikor najde elemente kaznivega dejanja (torej, zavezanec bi lahko plačeval) po uradni dolžnosti nadaljuje pregon na sodišču. Tu nimaš nobenih stroškov, tudi odvetnika ne rabiš.

če te še kaj zanima, vprašaj

Spet se javljam. Tokrat imam kar zanimivo novico. Bivsi mi je namrec rekel,da naj mu v pismu napisem,kako naj bi izgledala izjava o spremembi priimka-dodala bi svojega. Zelo sem bila presenecena,saj je se nedolgo nazaj rekel,da nimam sanse,da bi kaj spreminjala. Baje da je malo razmisljal o tem…in se potem tudi tako odlocil.

Zdaj pa bi prosila,ce kdo ve,kako izgleda ta njegova izjava? Kaj vse mora napisat?
Najlepsa hvala!!

Izjava pač. Spodaj podpisani xxxxxx izjavljam xxxxxx. Najbrž bi bilo fajn tudi overiti podpis.

Ta obrazec mora podpisat:

http://www.upravneenote.gov.si/fileadmin/pageuploads/ue-zalec/DOC/Obrazci_UE_Zalec/Maticne_zadeve/21_9.3_Vloga_za_spremembo_osebnega_imena_mladoletnemu_otroku.pdf

New Report

Close