Najdi forum

Pozdravljeni,z bivso partnerko imava 9 let staro hcer za kateto placujem 150 eur mesecno plus ostale stvari!Ravno 2 meseca nazaj sem menjal sluzbo ker je prejsnja sla v stecaj in ta mesec sem moral dat polovico stroskov za solo za hcer,ker pa mi financno ni zneslo sem ji nakazal celo prezivnino plus 50 eur za solo in 50 eur nisem imel zato sem prosil ce lahko par dni pocaka.Danes sem se iz celja odpravil ma primorsko ker bi ta vikend morala bit hcer pri meni…..tako sva dogovorjena.Nakar sem prisel po njo in mi ko ni jotela predat ce ji ne dam teh 50 eur.To se je vse dogajalo pred hcerko.Jaz pa nisem hotel delat scene pred nko zato sem jo samo poljubil in odsel nazaj na stajersko saj denarja nisem imel.Se prej sem ji ponudil da ji lahko dam kartico s katere se ne da dvihovat je pa denar gor in me je zavrnila in rekla da ko bom imel denar naj jo prevzamem.Da ne omenjam raznih zaljivk in podobno.Zdaj pa me zanima ce je ravnala prav in kaj lahko naredim.Hvala za odgovorež

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Stike ti lahko prepreči le sodišče. Lepo pojdi na CSD in povej kaj in kako je bilo.

Absolutno ste ravnali prav, ker pred otrokom niste delali scene. To, kar počne ona, je zloraba. Otroka uporablja kot kmeta v šahovski igri. V bodoče svetujem, da vedno najprej plačate preživnino (ki je sicer nizka, moram reči) in primere, če ne bo mogoče drugače prijavite ustreznim inštitucijam (CSD, policija). A če se le da, vam to odsvetujem, ker vedno postane grdo. Ne glede na vse, kaj ona hčerki govori, kako se obnaša, pred hčerko tega ne pokažite, niti ji ne govorite o tem ali grajajte njeno mater. v vsakem primeru se vam bo maščevalo, kot se bo maščevalo tudi njej, če bo na vsak način takole izsiljevala. verjemite, otroci prej ali slej odrastejo in tudi preden odrastejo vidijo in razumejo marsikaj. To se bo maščevalo njej, poskrbite, da se ne bo tudi vam. veliko sreče in vse dobro.

V vašem primeru je razvidno, da očitno mami vašega otroka več pomeni denar kot stik otroka z očetom.
Sama sem končno ločena po 4 letih…do sedaj brez nakazane preživnine za vsa leta in nič bolj si ne želim kot veselja in nasmeha na obrazu, ko gre k očetu. Čeprav ni vedno tako, pa vendarle, otrok potrebuje oba…enega bolj drugega manj pa vendarle mamo in očeta. In ja, otroci vse vidijo, slišijo, občutijo…

S teboj počne kakor ji paše te verjetno že dobro pozna , ti pa slabo poznaš svoje pravice , in če res toliko daš za otroka kakor si opisal , potem ni nekega razloga da ti to počne . Je pa še kakšna jeza zraven in zamera kar lepo vidi na njenem obnašanju in povem ti lahko samo to, da se vsak moški ne pusti tako izsiljevati . Obrni se na sodišče in tam povprašaj . Ti pa že kar povem , da je čisto odvisno kakšen tip je ona . Vse ženske tega ne počnejo . Pozanimaj se o svojih pravicah in če bo potrebno pridi tudi s potrdilom in papirjem na njene duri in je nič ne sprašuj da ne bo še naprej pometala s teboj . Moj odgovor tebi je : Ne ni ji bilo potrebno tako zakomlicirati pri oddaji otroka .

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek.
Presojati prevladujočo dinamiko odnosa po ločitvi na podlagi opisa enega dogodka je zelo ne-reprezentativno. Tisto, kar lahko razberem iz opisa je, da je ona zelo jezna na vas. Ali upravičeno ali njena jeza izhaja iz njenih projekcij iz preteklosti na vas ne morem razbrati.

Tehnično gledano so vaše dolžnosti do otroka pred vašimi pravicami. Seveda pa so v praksi med dvema odraslima osebama, ki se spoštujeta, vedno možni fleksibilni dogovori in odzivi na neko situacijo.

Pogosto se srečujem s primeri kot je vaš in zelo sem žalosten, ko se konflikti staršev razrešujejo na hrbtih otrok. Tendenca maščevalnosti s strani enega ali obeh staršev je včasih skoraj neverjetna.

Niti CSD, niti policija niti nobena zunanja avtoriteta ne more rešiti nastale situacije. Žal. Edino, kar lahko pomaga je pogovor, in iskreno delo na sebi ter na svojih 50% odgovornosti za nastalo situacijo (če to delata oba pa je idealno). To bo sprostilo napetost v vašem odnosu z bivšo partnerico in stvari se bodo vsaj deloma uredile same od sebe.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Stike res lahko prepreči le sodišče in res lahko ta dogodek prijavi na CSD.

Vendar pa – to, da mama ni želela dati hčerke očetu je zgolj prekršek. Če bi pa oče hčerke ne vrnil do minute točno mami, je pa to kaznivo dejanje – odvzem mladoletne osebe. In to potem obravnava policija.

Tako izgleda enakost med spoloma v praksi, da.


Narobe
Če mati v času, ko so stiki določeni ne izroči otrok, je zato zudi kazensko odgovorna (odvzem / ugrabitev mladoletne osebe). Pojdi na policijo in podaj kazensko ovadbo. CSD razen kakšnega pogovora z materjo ne bo ukrepala.
Stvar se bo sicer vlekla, ampak, moraš biti dosleden in dopolnjevati kazensko ovadbo, povpraševati o stanju na tožilstvu, sodišču,… Se bo vleklo, ampak, na koncu, če ne boš pristal na kako poravnavo, mati odgovarja za ugrabitev.

Pri določanju stikov ne gre za pravice staršev do otrok, ampak obratno! Gre za pravice otroka! In otrok ima pravico do obeh staršev.

Mene pa srčno zmoti, ko se govori o pravici otroka, a glej ga, kje je tu otrok, da pove kaj si sploh želi, je zgolj marioneta v igri med željama dveh staršev in nekimi institucijami, ki itak niso otroku nič. Tle jaz žal ne vidim pravic otroka, zgolj želje staršev in nek nefunkcionalno spisan zakon, pod pretvezo dobrobiti otroka.

Zbodlo me je še nekaj. Oče nima denarja, zato ga ne da? Kaj če mama nima denarja, ga pa mora od nekje potegnit in se znajdit, ker sicer bi bil otrok lačen, napol oblečen, ne bi mogel na hobi dejavnosti, ne bi imel malice v vrtcu/šoli itd. To je čista dvoličnost, pričakovat, da mama mora imet (se mora znajti, od nekje potegnit tudi ko nima), oče pač če ima … ima, če nima … nima. Dragi oče, v tem primru, da nimate, ste se isto dolžan znajti, kot se mora znajti mama. To je vaša dolnost!!! Vidite pa žal samo pravice in tu jaz vidim hud problem.

In namesto, da perete javno perilo tu, ker druge strani nismo niti slišali (in dejstvo je, da če bi jo, bi lahko presojali čisto drugače), raje pometite najprej pred svojim predpražnikom. Predvsem pa v to, kaj in kako bo z hčerko, raje vprašajte njo, namesto da vpletate CSD, sodišče, policijo. Kaj je dobro za hčer ni samo domena vaju, ampak in predvsem otroka in žal se bo treba sprijaznit, da je zakon spisan v škodo otroka, čeprav se ga predstavlja kot otroku koristnega in prijaznega.

Otroka bi ti definitivno morala predati, sem imela podobne probleme z bivšim partnerjem, ki je kar naprej določal svoja pravila, imela sem pa skrbništvo jaz. Lahko poveš na Csdju da ti hčere ni hotela predati, vendar ti ne bodo verjeli na besedo, boš mogel imeti dokaz kakšno SMS sporočilo ali kaj podobnega, ker tudi ko bodo njo poklicali bo ona povedala svojo zgodbo (kup laži)…drugace pa na žalost pri nas stopijo na stran žensk, v zelo redkih primerih zagovarjajo moške (poznanstva ipd). Predlagam ti da vedno preden boš prišel po hčerko napišeš SMS da prideš ponjo v dokaz.

Pozdravljeni,

stike z otrokom lahko omeji oz. odvzame samo sodišče s sodno odločbo, nikakor pa ne starš, kateremu je otrok zaupan v vzgojo in varstvo. Predlagam, da ob naslednjih stikih natančno dokumentirate vsak vaš korak (kdaj točno boste prispeli do otroka, situacijo ob prihodu, ipd.) in se v primeru zavrnitve matere obrnete na CSD in sodišče.

GLede na vašo finančno situacijo obstaja tudi možnost, da se preživnina za otroka zniža, če so se vaše zmožnosti za plačevanje preživnine občutno zmanjšale.

Predlagam, da si glede določanja preživnine ter drugih vprašanjih glede odnosov med starši in otroki preberete spodnji članek ter z njim povezane prispevke:
https://koraknaprej.wordpress.com/2019/12/19/visinaprezivnine/

Upam, da vam je moj odgovor pomagal, v primeru dodatnih vprašanj pa se lahko brez težav obrnete na nas.

Odgovor na objavo uporabnika
Oce, 28.09.2019 ob 10:14

Pozdravljeni,z bivso partnerko imava 9 let staro hcer za kateto placujem 150 eur mesecno plus ostale stvari!Ravno 2 meseca nazaj sem menjal sluzbo ker je prejsnja sla v stecaj in ta mesec sem moral dat polovico stroskov za solo za hcer,ker pa mi financno ni zneslo sem ji nakazal celo prezivnino plus 50 eur za solo in 50 eur nisem imel zato sem prosil ce lahko par dni pocaka.Danes sem se iz celja odpravil ma primorsko ker bi ta vikend morala bit hcer pri meni…..tako sva dogovorjena.Nakar sem prisel po njo in mi ko ni jotela predat ce ji ne dam teh 50 eur.To se je vse dogajalo pred hcerko.Jaz pa nisem hotel delat scene pred nko zato sem jo samo poljubil in odsel nazaj na stajersko saj denarja nisem imel.Se prej sem ji ponudil da ji lahko dam kartico s katere se ne da dvihovat je pa denar gor in me je zavrnila in rekla da ko bom imel denar naj jo prevzamem.Da ne omenjam raznih zaljivk in podobno.Zdaj pa me zanima ce je ravnala prav in kaj lahko naredim.Hvala za odgovorež

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

CE placujes prezivnino ti ni treba placevat dodatnih stroskov razen ce je tako doloceno v sklepu sodisca in ce je ti mora dat racune in polovico porovnas v naslednjem mesecu razumem da zelis dat deklici vse ampak tu ocitno rabi mama in ne otrok,na stik ti mora dat otroka ker drugace je v prekrsku.

 

New Report

Close