Najdi forum

Bipolarna motnja

Pozdravljeni,

Sem punca stara 22 let, mislim da imam bipolarno osebnostno motjno, ne rada se diagnosticiram sama (saj nisem za to usposobljena). Doma smo ves čas mislili da imam sezonsko depresijo (6 mesecev depresije, ostalih 6 mesecev veselja). To sem mislila tudi sama, dokler niso stanja iz leto v leto postajala bolj ekstremna, npr. zamenjala sem šolo, pustila službo, odstranila sem vso družbo najboljših prijateljev (iz razloga ker so mi po mojem mnenju hoteli duševno škodovati), mislila sem da sem doživela božansko razsvetlitev, postala sem verna, sama sem hodila na dopust, itd…ko pa pride preostalih 6 mesecev se zgodba cisto zamenja, padem v globoko depresijo, uporaba ilegalnih substanc, alkohola, samo uničenje, jokanje, nezmožnost šolanja ali zaposlitve,kreganje, nasilje. Počutim se zelo grozno, doma si vrjetno mislijo da nisem ničesar sposobna zaradi lenobe. Zanima me ali je možno da imam res bipolarno motnjo, razmišljam o zdravljenju ker je to 2 obrazno obnašanje zelo težko.Taka nihanja se mi dogajajo že par let ampak so iz leta v leto bolj ekstremna.

Lepo Vas pozdravljam in hvala za odgovor.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljena Bambi391,

seveda ni na tebi, da si diagnosticiraš motnjo, je pa na tebi, da si poiščeš pomoč, saj te nihanja razpoloženja ovirajo v vsakodnevnem delovanju. Predlagam ti, da si pomoč poiščeš čimprej. Več o tem si lahko prebereš na tej povezavi: Bipolarna motnja razpoloženja (omra.si),

Predlagam, da si pogledaš tudi kje je mogoče najti pomoč Kaj pričakovati od posameznih oblik pomoči? (omra.si)

Vsekakor si poišči pomoč čimprej in pogumno naprej!

Vse dobro, pozdrav,

Bernarda

Ne išči pomoči povsod naokrog. Pojdi do kvalitetnega psihiatra, ki te bo znal usmerjati, pomagati, morda za določen čas s tableti. Le tako si boš kvalitetno pomagala. So čakalne dobe za psihiatra, zato ti svetujem prvi obisk pri dežurnemu psihiatru na enoti za krizne intervencije, kjer odigrajo takoj. Le pogum in srečno

New Report

Close