Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Biopsija epifarinksa

Biopsija epifarinksa

Spoštovani,

zaradi ponavljajočih se težav (vsaj 1,5 leto že trajajo) z gnojem v sinusih, sem bila pred mesecem dni napotena na ORL urgentno ambulanto. S sinusi pravzaprav nikoli nisem imela velikih težav v smislu, da bi imela zamašene in boleče. Vendar pa sem ni je večkrat (na 3-4 tedne) v njih pojavil gnoj, ki sem ga tudi po cel mesec “pihala” ven. Na ORL je doktor ugotovil, da gre za epifaringitis, veliko žrelnico v epifarinksu. Napisal je še, da glede na klinično oddaljenost začetka težav, ni izrazitega suma za nevarno raščo v epifarinksu. Dobila sem Nasonex ter antibiotik (še od osebne zdravnice).

Na izvidu še piše, da se moram zglasiti v ORL ambulanti na kontroli čez mesec dni za pregled epifarinksa ev. biopsijo.

Zanima me, kako poteka biopsija? Skozi nos? Je boleča? Koliko časa traja? Dobim kakšen lokalni anestetik? So res možne obilne krvavitve po njej? Sem po njej tako ok ali naj vzamem tisti dan dopust, bolniško? So bolečine še prihodnje dni? Moram priznati, da me je kar strah.

Hvala lepa za odgovore.

Spoštovani,

če Nasonex ne bo pomagal, bo narejena biopsija v epimukozni anesteziji – napršimo lokalni anestetik skozi nos, nato z drobnimi kleščicami odvzamemo za zrno tkiva pod kontrolo endoskopa.
Ne potrebujete celega dneva prostega, lahko takoj opravljate svoje normalne aktivnosti.
Izvid je pripravljen v 1 tednu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za hiter odgovor.

Pozdravljeni,

hvala za hiter odgovor.

Nic ni bolelo in tudi po posegu nic ne boli.

Imam pa eno vprasanje. Dobila sem epimukozni cocainski anest. kot pise na izvidu. Zanima me ali lahko dojim ali se ne priporoca dojenje vsaj nekaj casa?

Hvala lepa!

Spoštovani, kar mirno dojite.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close