Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma biološka zdravila

biološka zdravila

molly kako si .Si dobila biološko zdravilo

Z napisanim se strinjam. Sama verjamem, da so za izbruh bolezni pri meni, kriva dalj trajajoča negativna čustva…k tvojem opisu bi dodala se kritičnost do sebe, drugih, konstantno razmišljanje….skratka, našla sem se v tem opisu….

Hkrati pa tudi menim, da nam za izboljšanje počutja in spremembo razmišljanja ni potrebno obiskati terapevtov in opraviti diagnostiko karmičnih vzrokov.
Vsak posameznik se mora konstantno ukvarajti s seboj…skrbeti za čustveno, psihično ravnovesje….potrebno se je poglobiti vase, si prisluhniti kaj je tisto kar si resnično želimo in kakšne so naše dejanske sposobnosti, kakšna je realnost…

Sami lahko največ naredimo zase!

V popolnosti te razumem ko pišeš, da so bolečine v čeljustnem sklepu za znoret. Tudi jaz imam težave z njim…najhuje je, ko ne moreš normalno jesti, zehati…ko odprem usta, se mi spodnja čeljust kar zamakne, intenzivnost bolečine pa sploh ne bi omenjala…
To bolečino trpim že par let in sem je neznansko sita..raje bi videla, da me boli karkoli drugega, samo ta sklep ne..:(….manj me je bolel ko sem jemala Medrol 16mg…..sedaj sem na 4mg..
Predlagali so mi, da mi izpulijo vse osmice, ki imajo čisto dovolj prostora in so zdravi zobje.. po parih mnenjih različnih zobozdravnikov, ortodontov, se nisem odločila za puljenje, saj razlog naj ne bi bil v zobeh, pač pa je krivec RA…

Sem pa opazila, da bolečnost tega sklepa lahko ima opraviti tudi s potlačeno jezo.. obstaja tudi možnost škrtanja z zobmi med spanjem…kar seveda dodatno vpliva na bolečino, ki je že povzročena z boleznijo….morda poskusiš z vajami za sproščanje celotne čeljusti…joga nidra je meni dokaj pomagala, kakor tudi vaje za sklep, ki jih dopiš pri ortodontu, pred spanjem obviješ čejust s toplo brisačo…

Bolečine v čeljusti so popustile. Največja zahvala zato gre akupunkturi in mojemu (sem si ga kar prisvojila) kitajcu 🙂 Od vsega začetka je trdil da gre za vnetje živca trigeminus in očitno ni imel napačne diagnoze. Stanej po obisku pri njem se je precej izboljšalo. Tudi bolečine v križu ki mi jih povzroša AS so precej manjše. Iz postelje lažje vstanem, prespim noči. Težave mi eš vedno delajo sprehodi in normalne hoje po cesti, če dlje časa stojim, sedim, kaj delam, itd. Obračanje v postli ej še vedno omejeno ampak boljše. In ker so sedaj na revmatološkem oddelku opazili da se moje vnetje ne popravlja in da se samo slabša so me sedaj dali na biološka zdravila. Dobila sem, če sem natančna točno danes, prvo injekcijo Humire. Medrola nisem jemala od februarja naprej (to je bil test ker so hoteli sprožit čim večjo reakcijo – njim je to bilo lahko rečt a bolečine sem nosla jaz), ostala pa sem na sulfasalazinu in MTX. Za bolečine imam po novem arcoxio in zaldiar. Da sem kolko tolko funkcionalna. Sedaj z Humiro pa – no držim pesti da bom kot atlet 🙂 Ne saj vem da ne bom, ampak da se stanej popravi in svet bo takoj boljši.

Men je pa to testiranje z antirevmatiki (prbl. 3 mesece ene + 3 mesece druge) malo nenavadno, glede na to, da zdravniki vedo, da ta zdravila le blažijo simptome, ki se ob prenehanjo jemanja spet okrepijo. Farmacevtska ekonomija? Razni stranski učinki, predvsem na želodcu, ki pa zahtevajo dodatna zdravila.
Preiskave in biološka zdravila, pika. Vendar zaradi cene tu niso tako radodarni. Vendar bo verjetno farmacija začela pritiskat na zdravnike tudi v tej smeri.
l.p.

Lp mene zanima kaj je boljse bioloske tablete ali bioloske infuzije za bolezen ms

New Report

Close