Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Bio C – Vogel

Bio C – Vogel

V deklaraciji piše, da je za otroke od 14. leta naprej. V lekarni mi je enkrat omenila (upam, da sem si prav zapomnila), da je bil pred časom dovoljen še od 4. leta naprej, pa so potem zaradi nekih določil morali dvigniti mejo na 14. let.
1 tableta vsebuje:
480 mg suhega izvlečka Acerole (8-10:1), ki ustreza min. 100mg naravnega vitamina C, pomožne snovi in naravne arome.
Ob prehladu sem jih dajala (1 na dan) hčerki stari 4 leta in okrevala je veliko hitreje kot sicer ob podobnih okužbah dihal.
Ali menite, da sem naredila veliko napako?

Pozdravljeni!
Priporočljiva količina vitamina C za otroke stare 4-6 let je pri prehladnih oboljenjih in stresu 80 mg/dan razdeljena na 2-4 odmerke. Vi ste ji dajali 100 mg in ste prekoračili priporočeno dozo , kar pa ni tako hudo. Pri dolgotrajnem jemanju in pri pomanjkanju pitja tekočine bi se lahko pojavili ledvični kamni. V bodoče vam priporočam da se držite priporočjivih odmerkov.
Lp

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

Pozdravljeni.
Ali imate kakšne raziskave oz. dokaze, ki potrjujejo vašo trditev:

Pri dolgotrajnem jemanju in pri pomanjkanju pitja tekočine bi se lahko pojavili ledvični kamni.

Lep pozdrav.
Linus

Pozdravljeni!
V literaturnih podatkih je navedeno da se pri dolgotrajnem jemanju velikih odmerkov vitamina C lahko pojavijo ledvični kamni, še posebej ob pomanjkanju uživanja tekočine Ker gre za otroke stare 4-6 let sem to še posebej povdaril. Nisem pa povdaril da pri velikih odmerkih. Vedno je treba biti previden, ker se nikoli ne ve tudi kakšno je delovanje ledvic.
Lp

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

Pozdravljeni,

ali se v literaturi govori o sintetičnih pripravkih C vitamina ali, pa se podatki nanašajo naravni C vitamin?

Pozdravljeni!

Izvor oziroma narava vitamina C v tem primeru ne igra bistvene vloge.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close