Najdi forum

bilirubin v urinu

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje, v svoji kartoteki sem zasledila da sem imela povečan bilirubin v urini 1 +, ko sem pred mesecem nazaj povprašala svojo zdravnico mi je le ta po telefonu povedala da so moji izvidi dobri. Danes pa sem šla kot nalašč malo prebirat po forumih, internetu o bilirubinu in nepiše nič kaj dobrega. Zato bi prosila vas če mi lahko razložite zakaj se pojavi bilirubin v urinu? Je možno zaradi premalo vnosa tekočine in hrane ali je kaj resnega? Zelo sem bila takrat pod stresom.

zraven pošiljam še ostale laboratorijske izvide. to je bilo 14 dni po odvzemu urina.

sečnina 1.11
železo 26.6
ast 0.18
alt 0.19
gama 0.25
holesterol 3.8
hil 111

rbc 4.76
hgb 153
hct 0.459
mcv 96
mch 32.2
mchc 334
rdw 10.5
plt 191
mpv 9.9
pct 0.189
pdw 20
wbc 10.1

HVALA

Spoštovani!

Bilirubin v seču dobimo pri boleznih žolčnih vodov in jeter ter pri povečani razgradnji hemoglobina (hemoliza)-ponavadi gre vedno za bolezensko dogajanje.Na prisotnost bilirubina v urinu ne vpliva hrana ali stres. Morda je bilo mišljeno urobilinogen-le ta nastaja iz bilirubina v črevesju pod vplivom bakterij iz črevesne flore. Od tu se ponovno vrne v kri in nato normalno izloči z blato ter delno tudi urinom. V seču ga je normalno do 1.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close