Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bilirubin

bilirubin

Pozdravljeni!

Ker imam ze nekaj casa tezave z alergijo, sem veckrat morala dati kri, vodo…
Pri izvidu vode pa me zanima naslednje: imam namrec povisani celokupni (21,48) in direktni bilirubin (7,92).Osebni zdravnik je to razlagal kot “lepotno napako”, medtem ko mi je dermatolog dejal, da to ni v redu. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovor!

Ursa

Spoštovani!

Po vrednostih sodeč je to povišan bilirubin v krvi in ne v urinu. Tako malo povišan bilirubin je res bolj lepotna napaka, kot napoved kakšne resnejše bolezni. Seveda pa se vsaka bolezen začne na začetku z majhnimi problemi in nadaljuje v večjimi, zato je smiselno po pol leta do enega leta vrednosti preveriti znova. Tako zvišan bilirubin je lahko tudi posledica pika insekta, manjšega udarca, večjega napora, infekta ipd. O tem problemu razmišljajte po kontroli, do takrat pa pozabite nanj.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Ali lahko BILIRUBIN nakazuje kakšne resnejše težave?
Mene se pred leti testirali, ker sem imel beloočnici rumeni, pa so rekli, da je to zaradi bilirubina in da je vse OK.
A je to normalno da sta moji beoočnici ves čas rumeni?

Spoštovani!

Očitno gre za neko motnjo v presnovi bilirubina, ki razen spremenjene barve beločnic ne povzroča drugega. Morda imate Mb. Gilbert ali kaj podobnega. Zaradi tega vaše zdravje in življenje nista nič bolj ogrožena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Kakšna bolezen pa je to Mb. GILBERT?

Spoštovani!

Mb. Gilbert je prirojena bolezen encimov v jetrih, ki so »zadolženi« za predelavo bilirubina. Bolezen je dedna, ne ogroža niti zdravja niti življenja. Povzroča pa lahko nekaj več utrujenosti in rumenkasto obarvanost po večjih naporih ali boleznih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Ali bolezen Mb. Gilbert povroča utrujenost samo, če je človek bolan ali tudi tako (v navadnem življenju)?

LP

P.S.
Kaj pomeni Mb.

Spoštovani!

Praviloma predvsem bo infekcijskih boleznih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Na testiranju so mi ugotovili povišan BILIRUBIN. Imam ga 73 (normalna vr.: do 17). Kaj bi bilo lahko to narobe (poleg Mb. Gilbert)?

Spoštovani!

Če imate diagnozo MB. Gilbert, potem ni drugega vzroka. Brez te bolezni pa je tolko povišan bilirubin lahko tudi pri kašni infekciji, žolčnih kamnih, po hudih naporih, udarcih s hematomi ipd.

Lep pozdrav!

Janko Kernsik

Pozdravljeni!

Star sem 22 let in imam atopijski dermatitis. Že 6 mesecev imam srbeče izpuščaje po celem telesu. Imel sem že mnogo terapij in zadnja je z Sandimmum Neoral. Začel sem z 200mg in po mesecu in pol sem zmanjšal na 150mg.Stanje kože se mi je popravilo, ampak ko sem zmanjšal odmerek se mi je spet vse povrnilo.Zdravniki so me tudi opozorili, da se mi bo stanje ledvic in jeter poslabšalo. Kot primer navajam nekatere rezultate bilirubin 39,3 in ciklosporin 470. Poleg pa sem imel tudi povečan HDL in LDL, trigliceride ter kreatinin.Ker se psihično popolnoma na tleh pijem še persen pomirjevala. Zanima me, kaj bi mi svetovali glede na navedene podatke.

lep pozdrav.

Spoštovani!

Lahko samo rečem, da upam, da se bo stanje izboljšalo. Očitno je bilo stanje resno in vam skupajo pomagati z dzravili, ki imajo precej neprijetnih stranskih učinkov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Zanima me kaj odsvetujejo pri hrani, pijaci ter drugih stvareh ljudem kateri imajo ta sindrom?
Hvala in lep pozdrav!!!

Spoštovani!

Alkohol tako, kot vsem ostalim, medtem ko pri hrani ni posebnih zadržkov. Bilirubin se povčea po naporih, poškodbah in infekcijskih boleznih, ker pride do večjega razpada eritrocitov, ki se potem predelujejo med drugim tudi v bilirubin in zaradi motnej v vezavi dodatne snovi nanj, ga je v kravi nekaj več, ker se ne uspe tako hitro izločiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ali se lahko poveča bilirubin pri ALERGIJI?

Spoštovani!

Minimalno smao pri kakšnem piku žuželk ali pri poškodbi mišic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Opravila sem biokemijske preiskave, vse normalno, bilirubin-cel. pa povišan na 18 (do 17), bilirubin-dir pa povišan na 7 (do 5). Menite, da bi morala posumiti na hepatitis? Sicer se zelo slabo počutim, vročina, bolečine na levi strani trebuha. V urinu bilirubina ni.
Prosim za pomoč.

Spoštovani!

Klinično so to nepomembna odstopanja in ne kažejo na nobeno bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni, ze dalj casa se pocutim malo slabse – sem brez energije, utrujenost, obcasne vrtoglavice… pred casom mi je brat ob kosilu rekel, da izgledam cudno in da imam rumenkaste oci, ceprav jaz tega nisem opazil, so bile bolj rahlo krvave kot rumene. Sedaj sem opravil kompletno analizo krvi in urina in edini dve stvari, ki sta povisani, sta bili zelezo, ki je 33,2 (normalna vrednost do 28,3) ter direktni bilirubin, ki je 7 (normalno do 5). Je mozno, da imam hepatitis, ali je morda kaj drugega?

Naj povem se, da se ogromno ukvarjam s sportom in imam temu prilagojeno tudi prehrano – veliko spinace in zelene zelenjave, dodatki k prehrani (minerali in vitamini…). Je morda mozno tudi, da mi kaksna stvar ne pase in vpliva na jetra?

Spoštovani!

Kot že omenjeno gre lahko za blago depresijo. Pogovorite se z zdravnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close