Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Bežigrad, Vič ali Šubička

Bežigrad, Vič ali Šubička

Vpišite se kamorkol RAZEN NA VIČ ALI NA ŠKOFIJSKO. Jz se sicer tut letos upisujem(šuba).

1.Moj prijatelj je imel na viču ocene uredu. Ampak profesorji so bili tako nesramni in samovšečni. Na viču so zelo ratali hochstapplerski(mislijo da so najbolši…). So skratka izjemno HIGH. Včasih je VIČ VELJAL ZA KAVBOJSKO GIMNAZIJO(Še pred 15 leti).

2.Na škofijski je nek rasistično-fašistični profesor, kjer so moral dijaki tečt osemkrat okol šole. Med njimi tudi otrok ki je bil hendikepiran. Sovraži ljudi iz nekdanjih JU republik, kjer je kao zmerjal eno iz juga. Mislim da se se starši prtožl.

ČE HČER ZANIMAJO KLASIČNI JEZIKI(Grščina,Latinščina) NAJ SE RAJE UPIŠE NA POLJANE !

Kamorkol se upište razen na Vič. Šuba vprašljivo, vendar se raje odločte za šubo kot za vič.
Vič je v bistvu en prazen nič, ki ne naredi nič.
Vič je en sam nič.
Tam so tako high za znort. Pa vsi ki hodjo na vič so eni sami samovšečno-modri ljudje. Mislijo da je to najboljša gimnazija na svetu.
Na viču so profesorji nesramni, zateženi, ocenjujejo subjektivno, skratka slaba šola.
Poljane, Bežigrad, Ledina, Ek.gimnazija Prešernova, BiC Gimnazija, Šuba, Šentvid(splošna in športna), Šiška,Antona Aškerca so gimnazije ki so vredne zaupanja in so dobre. Gimnazija Moste tudi ni tako slaba, kot si mislite.

Vič, Škofijska slabe, ne po maturi ampak po naučenem. Na škofijski so pa itak sami potomci bele garde, kar je tudi razvidno po predavanjih, ki so kruti do ljudi ki so osvobajali slovenski narod med NOB. Na škofijski je en profesor hvalil Franca Frakla, ki je ubil na desetine nedolžnih otrok mlajših od 8 let. Na viču so pa sam HIGH za znort. Ampak če se odločate med VIČOM in Škofijsko zberte VIČ.

Da ne boš dobil ti eno high na obraz, alex. pojma nimaš kko je tm, tkoda zapri. ubistvu je pa tko, da na usaki šoli najdeš use ljudi: tok neumne, kot si ti in take, k so uredu.

Stariii, ti pa res nimaš lajfa da se ubadaš s tem.. pa s politiko. the fu**? koga briga, kko si ti politično usmerjen. če boš ti politik bo naša država propadla.

Šit, no. člouk bi se najrajš ubil k bere take komentarje.

Oprosti za komentar STFU !
Samo svoje osebno mnenje povem !

Lp

Da ne boš dobil ti eno high na obraz, alex. pojma nimaš kko je tm, tkoda zapri. ubistvu je pa tko, da na usaki šoli najdeš use ljudi: tok neumne, kot si ti in take, k so uredu.

Stariii, ti pa res nimaš lajfa da se ubadaš s tem.. pa s politiko. the fu**? koga briga, kko si ti politično usmerjen. če boš ti politik bo naša država propadla.

Šit, no. člouk bi se najrajš ubil k bere take komentarje.

Drugače jaz imam pojma o politiki in ekonomiji

DRUGAČE PA TO. NA TEM FORUMU NE BO NOBENIH ŽALITEV(DA NIMAM LAJFA, DA BO PROPADLA DRŽAVA IPD. ČE BI BIU JZ POLITIK).
PA TLE JE TEMA GIMNAZIJA IN NE ŽALJENJE !. TOREJ SE ZAČNI DOSTOJNO OBNAŠAT ! . SE PA TUDI JAZ OPRAVIČUJEM DA SEM PODAL MALCE EKSTREMNE KOMENTARJE

Alex C.

Tudi jaz sem pred 4 leti razmišljala o Šubi pa sem se na koncu odločila za Moste. Vsi so pljuvali po njej in jo imajo mnogi še danes za slabo šolo, vendar če bi še enkrat izbirala, bi izbrala Moste. S prihodom nove ravnateljice se je nivo zahtevnosti kar dvignil, vendar če imaš delovne navade in se učiš, so lepe ocene kaj kmalu tukaj 🙂 Tisti, ki se pa ne uči, ker pride na Moste z mislijo, da je to neka gimnazija, kjer ne zahtevajo veliko, bo tako ali tako padel.
Meni je pomembno, da bi profesor razloži snov, dobim dovolj literature in me temeljito pripravi na maturo, ker če bom imela lepe ocene in prav tako dobro narejeno maturo, bi lahko prišla tudi na medicino,če bi želela.

Moje mnenje, pač 🙂

p.s. hči naj se odloči sama,naj ne odločajo starši. Tako je bilo pri nekateri mojih OŠ sošolkah, ko so jih kar starši vpisali na Bežigrad in so potem vsa depresivna ždela tam, nekatere so se pa uprle in se v naslednjem letu prepisale na želene šole.

Ah misli da je najbolje če izbere Bežigrad zarad treh simpl razlogov:

– Bežigrad ni elita in bežigrajčanov je samo cca 50 od 1200 ki misljo da so neki več. Ostali dobijo to mnenje v 3., 4. letniku ker je pač tko: ko nekomu poveš da si bežigrajčan je prva reakcija vseh: Aja seprav si elita… Pač se te prime amoak to ni nč slabega za karakter

– Profesorji niso nekaj super prijazni in oh in sploh so pač (mogoče za profesorja na sredni šoli nadpovprečno izobraženi) ljudje, s katerimi se pa da zmenit samo tolk kolikor si sam pripravlen. In ti da dobro izkušnjo: naučiš se pravilno oz. dobro komunicirat

– nebi vedu kakšna je težavnost primerjavi z drugimi ampak če delaš in se učiš pa poslušaš kaj ti govorijo je 100% da dobiš dobre ocene in več znanja kot bi ga mogoče drugje…

No ja, nekdo uvršča gimnazijo Šiška v kategorijo šole vredne zaupanja – tako za to gimnazijo, kot druge je potrebno tudi malo sreče s sošolci in profesorji. Nekateri profesorji se preko dijakov dajejo med sabo, seveda imam v mislih ravno gimnazijo Šiška. Sigurno je to prisotno tudi drugod. Veliko je na dijaku, da se nauči primerno odzvat, potegnit zase in imeti pravo mero ter razvit občutek za dolžnosti. Napovedano spraševanje ali nenapovedano – vsi smo šli skozi to fazo, vedno smo špekulirali, tako, da tukaj ni rešitve.

Men je prjatlca rekla da so jo na Šubi fuuul zafrkaval profesorji…da se ne splača. Če izbirate, pejte na Poljane/Vič/Bežigrad/BIC…
Ubisvu je pa men čist useen;)

Meni se zdi najboljše, da otrok odide predvsem kamor sam želi. In kjer mu je tudi glede na šolski okoliš najbližje. Mi živimo v Velikih Laščah – na pol poti med Ljubljano in Kočevjem. Hči obiskuje Gimnazijo Poljane in je zadovoljna, sin pa Gimnazijo Kočevje in je zelo zadovoljen ter pravi, da če bi se ponovno vpisal, bi se vpisal še enkrat na isto. Tako, da je pomembna pomoje predvsem želja otroka ..

Samo bežigrajska nekaj velja, pa še negativnih ocen ne vpisujejo.

Zdaj so vpisi že za nami, pa lahko še malo modrujemo. Jaz sem bila Poljančanka, mož Bežigrajčan, 1. hči je pravkar končala maturo ma Viču, druga bo naslednje leto maturantka na športni na Šiški, sin se je pravkar vpisal na Šubičevo.
Na nobeni gimnazij otrok nisem bila na informativnem dnevu, vsi so se za šole odločili sami, oz, po posvetih s sošolci, prijatelji – gimnazijci, posvetih s šolskimi psohologi in vtisih na informativnih dnevih. Veliko je pomenilo mnenje prijateljev, nekaj pa tudi klima, ki so jo občutili na informativnem dnevu. Prva je izbirala med Vičem, Poljanami in Bežigradom; druga med Ledino, Poljanami in Šiško tretji med Bežigradom, Šubičevo in Ledino.
Kot starš doživljam tako gimnazijo Vič, kot Šiška, kot zelo urejeni gimnaziji, Vič se stalno trudi z novostmi, skuša biti še boljši, doseči še več (kar me pravzaprav niti ne zanima toliko, saj je že program gimnazije precej obsežen in ne vidim posebne potrebe po dodatnem spodbujanju storilnosti; ampak, kot rečeno, to je stvar osebne percepcije dogajanja). Ne morem tudi napisati, da se je hči nevemkoliko učila (morda v seštevku 3 do 4 ure na teden, pa ne vsak teden toliko), ob tem je bila ves čas odličnakinja. Hči je tudi trenirala in ob sobotah/nedelaljah tudi sama poučevala športnike. Gimnazija Šiška je prava športna gimnazija z individualnimi športnimi programi, po moji izkušnji dijakom izjemno prijazna, za nas odlična izbira ob vrhunskem športu in za učenje zelo “racionalno” hčer (beri z minimalnim vložkom, samo da pridemo skozi), omogoča tudi študij na daljavo. Nimam pripomb.
Kako bo v tretje, bomo videli. Sinovi prijatelji, ki obiskujejo Šubičevo, so večinoma zadovoljni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Šubičeva absolutno. Najboljša lokacija in dober odnos do dijakov.

Kot je že eden rekel, na koncu vse čaka matura :-).

Pozdravljeni !
Obiskujem gimnazijo v mojem mestu, ker prvotno moja mami ni bila zato, da bi pri 14. že zapustila dom, vendar se na teji šoli prav slabo počutim in si ful želim v Lj. Ful bi rada pršla na Vič al pa kako drugo “top” šolo, glede na to, da sem odlična. Zanima me ali je možno se med letom prepisat na drugo gimnazijo.

Brez osebnega mnenja, a z povezavami na mnenja tistih, ki so na šole hodili. Upam, da vam koristi:

GIMNAZIJA BEŽIGRAD
GIMNAZIJA VIČ
ŠUBIČEVA GIMNAZIJA (JOŽETA PLEČNIKA)

Ta anketa je pol k… vredna. Izpolnjevali so jo dijaki, ki so marali šolo. Morda bili celo nagrajeni za to. Jaz se pod to ne bi podpisal!!!
Vse je odvisno od tega, katere profesorje dobiš. Nekaj jih je ekstremno dobrih, a jih je resnično malo (prsti obeh rok morda). Nekaj jih je povprečnih, velika večina pa poraznih.

Ne pozabite, na gimnazijo bežigrad se vpisuje najboljše otroke, gimnazija pa odstopanja ne ohrani.

Zadnjega stavka ne razumem kaj je g.ali ga. Tim111 hotel-a povedat. Razsvetlite me.

Dandanes bo že brezposelna

Upam, da se bo debata nadaljevala.

Moj otrok je pa multipraktik in niha med športno v Šiški/športni odd. Šentvida, oblikovnim gimn. oddelkom na sr. šoli za oblikovanje in Šubičevo. Za Vič verjetno ne bo dovolj točk. Zagnan in uspešen športnik, hkrati pa tudi umetniško nadarjen, ima ideje in ga to področje iskreno veseli (poleg športa, se razume).

Paradoksalno, ampak z vožnjo v Šiško oz. Šentvid bi izgubil toliko časa, da bi težko ulovil skoraj vsakodnevne treninge in mu potem prilagajanje obveznosti ne bi kaj prida koristilo. Zato je to bolj rezervna varianta, če ne bo šlo na sprejemnih na oblikovni šoli. Moj pomislek proti športni gimnaziji je pa to, da ne vem, koliko časa bo še tako navdušen nad športom, definitivno mu pa to ne bo poklic (razen če ne bo trener, vrhunski tekmovalec s kariero do najmanj 30. leta pa definitivno ne bo).
Meni bo žal, če bo zanemaril svojo umetniško žilico … Na srečo se ne ravna po tem, kam gredo sošolci, jaz pa tudi poskušam čim manj vplivati s svojim mnenjem, saj bi rada, da se odloči predvsem glede na svoje želje.

Za Šubičevo torej velja, da je mogoče bolj na izi, kar je verjetno po meri umetniških dušic, kaj pa oblikovna gimnazija? Kako se imajo kaj tam?

New Report

Close