Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Bežigrad, Vič ali Šubička

Bežigrad, Vič ali Šubička

Mladostnik ni avto, da bi lahko rekli, da Mercedes (Šubička) naredi boljšega maturanta kot Fiat (Bežigrajska).
Ključno je, da se bo dijak na šoli dobro počutil in da bo vpisan na želeno šolo (ali jo vzel za svojo) in mu ne bodo starši že sredi septembra zastavljali vprašanj: “A se ne bi prepisal na katero od drugih gimnazij?” Na vsaki gimnaziji je nekaj učiteljev, s katerimi se dijak ujame in nekaj, s katerimi ne – ampak to je bolj stvar dijaka; njegovega značaja in pričakovanj.
Zato naj se vpiše na eno od trinajstih najboljših ljubljanskih splošnih gimnazij (tri so zasebne, 10 javnih).

Dokazovanje kakovosti gimnazije z rezultati na maturi pa je ena od manipulacij z največjim učinkom v slovenski javnosti.Negativnim, seveda. Pa me ne moti, da podatke intrigantsko predstavljajo šole. Naj. vsak berač svojo malho hvali. Skrbi me, ker je v slovenski družbi tak način interpretiranja številk prevladujoč. Maturitetni rezultat dijakov namreč z NIČEMER ni podkrepljen, da bi kazal prispevek šole Če bi na začetku 1. letnika vsem dijakom na vseh šolah zmerili znanje in ga po 4. letniku zmerili še enkrat, potem bi imeli rezultat, ki bi prikazal rezultat ob vstopu in izstopu. Tako pa ….

Pa naj za nejeverne Tomaže še sam pomanipuliram z vprašanjem:
Ali je boljša bežigrajska gimnazija, katere dijaki vstopijo vanjo s povprečjem osnovnošolskih ocen 4,96 (od 5) in povprečjem rezultatov pri nacionalnem preverjanju znanja 44,7 (od 50), dijaki pa jo zapuščajo s povprečnim maturitetnim rezultatom 24,6 (od 34)?
Ali je boljša moščanska gimnazija z vstopnimi rezultati 3,69 / 21,3 , dijaki pa jo zapuščajo z maturitetnim rezultatom 19.8 ?

Pozdravljeni!

Sem učenka Gimnazije Bežigrad in sem uspešno zaključila prvi letnik. Vsa ta zloglasna dejstva o Bežigradu so popolnoma neupravičena. Res je, da je na Bežigradu nekaj takšnih snobov, ampak če jih je 16 na celi šoli. Odnos učiteljev je korekten, čeprav te kdaj med letom glede ocen zafrknejo in ti dajo manj kot si si prislužil. Itak se bom učiti moral posod. Tako, da se splača it na bežigrad, ker mam možnost popravljanja ocen, 2. roka in se da vse zmenit s profesorji. :))

@Gimnazijka, če se mene vpraša, imate na bežigradu PREVEČ možnosti popravljanj ocen, itak pa se vam potem vpiše zgolj NAJBOLJŠA ocena …

nova
Uredništvo priporoča

nekdo je napisal, da je v bistvu vseeno, na katero gimnazijo se otrok vpiše, češ da je program enak….pa to sploh ni res! tako kot ni vseeno, kam si hodil v OŠ! ( končala sem gimnazijo ledina.moji sošolci so bili v glavnem vsi iz okolice lj, vozači.vsi odlični.pa se je takoj pokazala vrednost tistih petic iz OŠ.nekateri niso imeli pojma o pojmu, napol pismeni,..skratka po uspehu v OŠ bi morali biti realno dobri npr in jim sploh nebi uspelo priti na to gimnazijo.na koncu 1. letnika je bilo npr 15 popravcev iz matematike…8 jih je potem padlo)Tako da seveda JE in še kako pomembna tudi izbira dobre gimnazije! nekdo je zapisal-pa kaj, če je šubička na izi, je tud gimnazija,..To je tako, kot bi končal neko podeželsko gimnazijo, vse malo” po domače”,In kaj imaš potem od tega??? Vpisat se je treba tja, kjer so najboljši profesorji.Da te naučijo razmišljanja, tja, kjer ni kakšnih zakompleksanih učiteljev.Seveda pa se naj vsak vpiše na izi gimnazijo, če je njegov življenjski cilj samo- postati gimnazijski maturant.Nič nimam proti šubički, imam proti “na izi” pridobljenim stvarem.
Na beži so snobi že itak.Koliko staršev se že pred vpisom otroka napihuje, češ naš bo pa seveda šel tja, pa saj to je čisto samoumevno za našo familljo….To je šola za grebatorja, za malomeščanske grebatorske starše (njihov otrok”mora” imeti sošolce iz raznih pomembnih družin,…) in tako se otrokom že od začetka vceplja neka umetna večvrednost in tako potem postanejo domišljavi napihnjenci.Takkšni naj kar gredo tja! Jih bo drugje zato manj

@aaktl,
glede bežigrada se popolnoma strinjam … tam gor so povečini res sami grebatorji in otroci bogataških staršev, ki so po moje precej tudi domišljavi in se imajo preprosto “za nekaj več”, ker hodijo na to elitno gimnazijo … glede programov pa se malce motiš … osnovnošolski program se izvaja na vseh osnovnih šolah -> vse osnovne šole imajo enak predmetnik, gimnazijski program se izvaja na vseh gimnazijah -> vse gimnazije imajo enak predmetnik; je pa res, da se gimnazije delijo (lahko je klasična, ekonomska, splošna, športna …) ipd.

Bežigrad je samo za bogate riti ki jih starši zasipavajo z dnarjem. Vič je najbolj teška gimnazija sam sem tam in imam zelo slabe ocene s profesorji se je teško kj zment

Gimnazijka, če se mene vpraša, imate na bežigradu PREVEČ možnosti popravljanj ocen, itak pa se vam potem vpiše zgolj NAJBOLJŠA ocena …

je napisal g.Adrobeno,

G.Adrobeno, odločite se enkrat, v en post napišete kako je Beža elitna, v drugi pa pljuvate po njej.
Resnica je pa mislim nekje vmes, ni ne elitna, niti se tako ne šenkava kot pišete, sigurno pa več kot na ostalih gimnazijah.

@sem iz podeželske gimnazije,

če človek dejansko prebere moje poste, lahko razbre, da nikakor ne hvalim gimnazije bežigrad … elitna gimnazija pomeni, da hodi gor elita, kar je za moje pojme SLABO …

in tudi ne maram gimnazije bežigrad, ker spodbuja elitizem …

Malo stara tema, pa vseeno še jaz pristavim svoj lonček, pa še informativni dnevi se bližajo tako da bi vam malo približala Poljansko…
(Moje mnenje je seveda subjektivno, ker sem na šolo zelo navezana.)
Sem 3. letnik, tako da sistem že v redu poznam.

Spraševanje je napovedano(razen če pravico izgubiš zaradi discipline), kar žal ne pomeni, da je kaj lažje, ker pač moraš res znat. Datume testov postavimo že na začetku leta(to je res v redu)…ponavadi dvakrat na leto(november in maj) nastane huda zgostitev testov, tako da takrat je učenja res za znoret veliko, sicer se pa da zdržat.

Če hočeš imet same 5 in še kakšno obšolsko dejavnost, lahko šola postane res res težka in včasih zmanjka časa. Ocen se žal ne popravlja prav velikokrat, je pa vedno na voljo vsaj en rok, če ne dva. To so večinoma datumi, ko več razredov popravlja skupaj(tisti z negativnimi in tisti, ki niso pisali).

Če se zadovoljiš z ne popolnoma perfektnimi ocenami, je čist luštno 🙂 pa še vzdušje je fajn na šoli, profesorji so(vsaj tisti, ki učijo moj razred) korektni in prijazni, seveda pa od časa do časa najdeš cvetko, kot povsod.

Trud se pa poplača. Poljanska lahko človeku res ogromno da. Okrog krožijo mnenja o naši gimnaziji, da je družboslovno usmerjena in da je naravoslovje lahko. To absolutno ni res – družboslovje(zgo, psi, soc…) je identično kot na ostalih šolah in je malo na stranskem tiru, naravoslovje zna bit kar zahtevno(odvisno od prof.), posebej matematika, šola je pa načeloma res usmerjena v tuje jezike…kar je (meni osebno) fantastično.

Večinoma imamo zelo dobre profesorje za tuje jezike, možnost 3. tujega jezika in za vsak tuj jezik naravnega govorca, ki enkrat na teden ali vsaj enkrat na dva tedna pride v razred in ima uro brez slovnice, bolj s temami, ki se tičejo kulture, vodi pogovore ipd. skratka res fajn.

Ekskurzij je precej – eks. v zamejstvo v 2. letniku, izmenjava v 3. letniku(letos so bile izmenjave v Nemčijo, Italijo, Belgijo, Francijo). Ostale ekskurzije so neobvezne, prijavi se lahko kdorkoli in so nasploh bolj turistično usmerjene. So krajše eno- ali dvodnevne ekskurzije na Dunaj, v Zagreb, München ipd., smučarski vikendi v Katchbergu(ne vem če je prav napisano), pa tudi občasne daljše in dražje ekskurzije(Maroko, New York, Moskva in Sankt Petersburg, …).

Obšolskih dejavnosti ni ravno največ. Imamo odbojko, nogomet, košarko, fitnes, tečaj grščine, lani je bil tečaj hindija, dva šolska časopisa, priložnostno tudi francoski teater, španski teater, klasični teater…skratka malo je treba poiskati, ampak sigurno najdeš kaj zase. Ena avtošola v naših prostorih izvaja tudi predavanja in izpit iz prve pomoči ter predavanja CPP.

Upam, da sem uspešno približala življenje na Poljanah. Ni vse popolno, veliko je pa blizu. Seveda pa naš sistem ni za vsakega, smo si različni… Za vse tiste ljudi, ki se radi pritožujejo nad “težavnostjo” in “nefer profesorji”, pa velja, da se prijaznost in delavnost povrneta 🙂

En lep pozdrav, pa upam da se vidimo na informativnih 14. in 15. februarja!

peesda serjete po bežigradu, pa ga od blizu niste videl

Bogatunov je približno toliko kot drugje. Snobov tudi. Večina ljudi je pač normalnih, in takih, ki so bili malo bolj pridni v osnovni šoli.

Zakaj je to dobro? Če imaš tričetrt razreda imbecilnih nepismenih debilov, se pol časa ukvarjaš z njimi (in vedenjsko, in s tem, da ne znajo stvari, ki bi jih morali znati že z osnovne šole, in je treba še enkrat ponavljat). Kdo ima tukaj problem? Tistih nekaj boljših, ki bi se radi neki snov naučili, a se je ne, ker profesorica razlaga poštevanko, ker je eni očitno ne znajo. Če imaš povprečno boljše učence, imaš tudi več časa za bolj pomebne snovi, ki pridejo prav na maturi, in potem na faksih (odvisno od faksa seveda).

Za določene stvari se ve, da je bežigrad zelo dober (naravoslovje, matematika), nekje pa malo slabši (jeziki).

Kar se tiče ponavljanja.. mislim da od tega ni ostalo skoraj nič. Pa tudi če bi, tako je tudi na faksu. Imaš več kot en izpitni rok, in še vedno moraš znati več kot 50% da narediš. Tudi na faksu lahko izpit popravljaš in višaš oceno.

Kar se tiče ocen na maturi… ja, maš že v tartu boljše učence/dijake, in tudi na maturi so med najboljšimi. Če pogledaš gaussa, vidiš da je zelo lahko biti v zlati sredini po ocenah (takih je največ), težje pa v vrhu…in bežigrad je kar stalno v vrhu.

Kar se tiče snobovskih staršev.. njihov problem.

Tolerance je tudi dovolj.. pa če imaš roza lase, naglasak, si velik 1.50 ali pa 2.10, te noben drugače ne obravnava. Kar je lepo, in tudi prav.. za razliko od določenih, bolj cerkveno usmerjenih, šol.

Kaj so problemi? Da se dosti dela na politični korektnosti, varnosti, in skrbi, da nebi kdo kaj tožil. Recimo zelo povečana varnost pred šolo (beri: policaji in dva varnostnika pred vhodom) dan po maturantskem plesu, da ne bi maturanti delal pi***rije po šoli. Tudi izleti/športni dnevi so prilagojeni vsem žepom – lahko greš smučat v nassfeld, lahko greš pa na pohod na rožnik (in si v eni uri frej).

Nevem zakaj se najbolj pritožujejo tisti, ki tam niso bili

New Report

Close