Najdi forum

@Nes66, piši mi na [email protected]

Lp

Dober Dan,
Ce bi vam kaj pomagalo uciti francoski, ali spanski, ali… Ne vem kaksne diplome imate.
Lep pozdrav in mirna nedelja.
Ivan

Pozdravljeni vsi skupaj

Imel bi prošnjo, in sicer,…če je slučajno tukaj kdo, ki je pripravljen malo več povedati o življenju v Belgiji,…šolanju otrok,…
Načeloma imamo zagotovljeno delo_ se pravi službo,…pa nas vseeno zanima malo več kam se obrniti v prvih korakih.

Za kateri del Belgije te zanima?

Predvsem okoli mesta Turnhout,.. Pa vse v smeri proti Antwerpnu.
Hvala

Pozdravljen !

Zelo sem bila presenečena ko sem videla tvojo objavo.S partnerjem že malo več kot leto živiva Turnhoutu.Cel čas iščem v bližnji in daljni okolici slovence,pa mi jih do sedaj še ni uspelo najti.Veliko jih je v Bruslju,pa še nekaj jih je razkropljeno po Belgiji.Zelo bom vesela .če me boš kontaktiral!! Lahko tu ali pa na zasebno.

Lp ! Romana


Ne vem, koliko so stari otroci, ampak prvo bo sok, ker so otroci prakticno cel dan v soli, ampak scasoma se navadis. Moj otrok je se majhen, sola je od 8.30 do 16:00, imajo organizirano varstvo, zjutraj od 7-8.30 in zvecer od 16 – 18.30. Sola je zastonj, placuje se pa varstvo in morebitni obroki v soli.
Zivljenje je OK, boljse kot v Sloveniji, smo pa prakticno po cele dneve po sluzbah, ampak se tudi tega navadis 🙂
Kar pa boli je pa to, da je sedaj v Sloveniji lepo vreme, tu je pa tako tako. Imamo par vrocih poletnih tednov, ampak je pa se vedno bolj dezevno in turobno kot v Sloveniji.
Imas se kaksno konkretno vprasanje?

Živjo vsem,
zanima me,če kdo ve za kakšno službo v okolici Genta,Bruslja ali Antwerpena?Pred kratkim sem se
preselil v Gent k svoji druzini in zdaj iščem službo.
Res bi bil vesel za kakršenkoli kontakt.
[email protected]
hvala lp

Živjo vsem!
Upam, da ste vsi že uspeli najti, kar ste iskali. Če ne, pa vas obveščam, da je FB skupina Slovenci v Belgiji (Bruslov) zelo aktivna, občasno imamo tudi kakšne dogodke še kje drugje kot v Bruslju 😉
Prav tako skupina Slovenci v Luksemburgu, kjer se Emil trudi za bolj živahno dogajanje (tudi z ustanovitvija društva slovencev v Luksu):
https://www.facebook.com/slovencilux
http://slolux.eu/
če boste pa kaj po Gentu hodili, se pa javite.
Nina

Lep pozdrav vsem ,
rada bi bi bila saznajena z zivljenjem v Belgiji,
jaz sem z Makedonskem drzavljanstvom z stalnim bivanjem v Sloveniji,moj moz je Bolgarski drzavljanin isto z stalnimi papiri v Slovenjiji,zdaj hoceva se preselit v Belgijo ,pa naju zanima ali je isto ko kr v Slovenjiji da lahko zena dobi delovno dovolenje takoj ,kako je z zakonimi za zdruzitev druzine,
hvala Gabriela

Živjo
Mene pa zanima življenje v Belgiji. Razmišljam o preselitvi in delu v Belgiji.
Zanima pa me okvirni stroski za bivanje (najemnina npr. enosobnega stanovanja + stroski)
Kolikšna je približna plača
Ali je mogoče dobiti službo.
Vaša izkušnja 🙂

Hvala za odgovore. Lp

oila mene pa zanima kako je če se preselim z majhnim otrokom v belgijo . Jezika toliko ne obvladam kakšne imam možnosti hvala za odgovor lp

Ninush, v 3 tednih prihajam v Gent z namenom opravljanja pripravništva. Mi morda lahko svetuješ, kje bi lahko najbolj ugodno poiskala stanovanje za pol leta? Gledala sem že na immo.web, flatninja ipd., vendar me vsi zavračajo, ker bom ostala le pol leta.

lepo pozdravljeni.. sem 1 mesec v belgiji ( antwerp ) deurne in ja res je zelo dolgočano če nič ne delaš.. iščem si se službo vem pa da jo bom kmalu najdla.. če se želi kdo dobiti zmano naj mi piše na email. [email protected]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close