Najdi forum

Odvisno, kaksno sluzbo isces. Ce gres cistit, ti ni treba zanti nobenega jezika. Ce pa zelis dokaj normalno sluzbo, pa v Flandriji rabis znat nizozemsko, francosko in anglesko. LP

Živjo,

jučeri sem prišol v Belgiji in sicer v bližini Wavre,pa bi povabil na kavo,da bi po klepetala.

Lep pozdrav,

A

Pozdravljena Sonja

jas nisem iz Belgije pac pa iz Francije pa sem se prav takole v zacetku dolgocasil kot pa ti **
zacetek pa ni lahek ker se kmalu zelo sami znajdemo ..
ko sem sem prisel sem imel mamo povlado Italjanskega jezika pa sem imel sreco da sem na Italijane
pado v mojem prvem podjetju =kovinarstvo tudi moj chef je bil Italjan prima clovek sportiven cetudi je zelo boljse zasluzil njegova socialna pozicija mu se ni v glavo sla ni se vaznega delal pa je imel vseno 300 ljudi pod nazoro ..On se z kolesom vozil na delo ker je sam v druzini delal in poleg stirih otrok je se stanovanje kupil –pa je zmeraj rekel to kar bi me avto nakup ,poprava in benzin assiguracija kostali pa to prisparam da si moje stanovanje ze zdaj lahko kupim .–.to pa me samo malo volje in pol ure vec zjutraj in zvecer costa .. ker je promet je velika guzva prej ko zdajle bila v lyonu –..za tebe pa bi ti rekel da bi se hitreje jezika ucila pa pojdi v drustva klube in v vse vrste socialnih akcij ki so okoli vas . v mojem primeru pa sem si pomagal z Italjanskim jezikom ter sem sel v Italjanska druztva za ucenje Francoskega jezika . tam sem tudi prvo Italjansko punco spoznal pa sva se skupaj ucila jezika tudi met bozanjem ..pa kar je dobro tudi da se vpises v vse socialne akcije za katere ti ni treba prevec dobro se jezika poznati — da bi tole blo v soli da spremljas otroke ali da jih ucis kaj in sploh kaj ti je vsec kot zena ali kot mamica .. v mojem primeru sem se vpisal na vecerne tecaje za mehaniko avtomobilov pa sem imel vsaki vecer edino ne za wekend kaj napraviti ali se nauciti to kar je najhujse kadar se dolgocasimo pa zacnemo sivo misliti .. Vso energijo vzemi da napredujes da se kaj novega naucis Ker v teh nasih casih ko smo se samo gramofon imeli in magnetne trakove to ni blo ze lahko najti methodes za ucenje jezika jezika .zdaj se je zivljenje ze spremenilo imas methode gratos na internetu .

V mojih casih tudi francoska civilizacija je pa bla vse bolj zaprta proti tujcem .. posebno pa se ko so komaj koncali njihovo vojno z Algirci ze prej pa z Indocino =vienam kjer so jo tudi izgubili Pa tudi drugo svetovno vojno so izgubili —in mi tujci smo jih se bolj motili ..
Skoda je da si na flamandski strani Belgije oni pa se niso prevec sprejemni drugih da nebi rekel racisti –pa se dalec sploh nisem .!!!. Vallons so prav takole kot Francozi in bolj zdaj odprti svetu …pa tudi Francosko govorijo ki je lazje kot ta njihov jezik katerega samo oni govorijo.(.flamanci.)
Tisti flamandski jezik pa mora biti neka mesanica Nemcine in Holandskega jezika pa je to sigurno bolj infektno za ucenje ….korajzo ze je casa preslo odkar si prvic pisala pa si ze sigurno dobro napredovala ..
lep pozdrav slovenca iz Francije

Pozdravljeni! 4 mesece že živim in delam v bližini Genta. Antwerpna in Bruggea. če je kdo za kakšno kavo ali pivo se priporočam 🙂 moj mail: [email protected]

Spoštovani! Pripravljam sena selitev v Belgijo v mesto Bruges in v veliko pomoč bi mi bil vaš kontakt. Mi lahko prsim posredujete vaš email naslov. Hvala in srečno iz Slovenije. J.

jaz zivim v brugge-u. daj mi mail, pa ti pisem. lp

Lep pozdrav, sem vesela informacije. Prosim za email [email protected].j.

Jaz sem pa že 2 meseca v mestu Liege, je kdo kje v bližini 🙂 ?

zdravo 🙂

a si se v Liegu? jaz sem tukaj namrec ze od lanskega septembra 🙂

Lp,

Spela

Živjo

Sem še v Liege, natančneje v delu Rocourt.

Ti 🙂 ?

Živjo,

evo tudi jaz sem v Belgiji in tudi meni je strašno dolgčas, vsaj med vikendi. Tukaj delam med vikendi pa sem prosta, tudi jaz bi bila zelo vesela kakšne družbe, kavice ali kaj podobnega.

Zdravo..
Tudi jaz sem v Belgiji že več kot pol leta in mi je strašno dolgčas.. ne poznam ljudi, ne poznam jezika, mož dela cel dan in jaz imam cel dan čas..
Vesela bi bila kakšne družbe, kdaj pa kdaj na klepet in kavico..
Lep pozdrav vsem skupaj

Majaaa, jaz se selim v Bugges kmalu in tudi iščem kontakte, v katerem mestu si? Kaj več lahko na email [email protected]. Srečno.

Zivjo, tudi jaz sem ze nekaj mesecev v Belgiji..Wallon Brabant regija in bi bila vesela kaksne slovenske besede in kavice;=)Med tednom se gre, konci tedna pa so bolj tako/tako. LP

Zdravo

ze vrsto let zivim v Maasmechelen,Limburg,kjer je kar veliko slovencev in imamo celo 2 slovenska drustva ,ki prirejata kulturne in zabavne prireditve.

lp

Izgleda da se bom moral ustavit v Belgiji na poti v slo ce hocem videti kakseno slovensko kulturno prireditev ker v sloveniji jih ni, razen seveda kaksne gasilske veselice.
lp iz GB

Hay! Prav vesela sem da sem vas našla 🙂 ! S partnerjem sva se priselila v bližino Turnhouta ( to je med Antwerpenom in Eindhovenom ).Sem mal gledala kje je kdo,pa vidim da vas je kar nekaj.Moram povedat da je to proti mojim pričakovanjem,ker sem mislila da slovencev tu sploh ni.Na fb majo skoraj iz vsake države slovenci svoje skupine ,a za Belgijo je pa ni ! Če je kdo v bližini bom reeeees vesela če se mi javi.Bom pa jaz tudi prečekirala prejšnje objave tu gor da najdem kakšen kontakt.
Romana

Hay! Kolikor sem videla si sorazmerno blizu.Bila bi vesela če mi posreduješ svoj mail ali kontakt!! Še lepše pa je ker si omenil slovenska društva!

lep pozdrav! Pred dobrim tednom sem se preselila v Liege! Uuu se sreca da vidim da so tukaj tudi slovenci. Glede na to da si tukaj vec casa bi mi prav prisle kaksne informacije 🙂

Zakaj vecina vas isce slovensko druzbo v tujini.Kaj niste tega pustili za seboj.To je ena velikih napak ki vam samo podaljsuje interggriranje z domacini in je v glavnem negostoljubna poteza saj se opredelite med svoje, kot da domacini niso dovolj dobri za vas. V resnici je pa ravno obratno. To vodi da si tujec in ostanes tujec. Sicer pa kar koli storis tujec si in bos ostal sprejet kot eden od njih ne bos nikoli.Malo pomisli na to?!
lp

lkjhg

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close