Najdi forum

V Belgiji sem ze 3 mes. in mi je silno dolgcas. Zivimo v enem malem mestu, kjer ni prav prevec druzabnega zivljenja. Prelistala sem tudi telefonski imenik, ce bi slucajno nasla kaksen priimek, ki bi mi bil bolj domac. Brez uspeha.
Imamo tudi malega otrocicka in obupno iscem mamice po parkih, pa jih ni. Vsi nekam hitijo in se ne ustavljajo. Tu je porodniska samo 3 mes.

Vsi ki zivite v tujini mi dajte prosim nasvet, kako ste se vkjucili v normalno zivljenje in naj se mi javi kaksen Slovenec/ka iz Belgije.
Tu nas je silno malo.

lp,
Sonja

Sonja; jaz sem v tujini ze dve leti in pol, pa se se nisem vkljucila v normalno zivljenje… Zelim ti veliko srece in cimprejsnjo vkljucitev!

Pozdravljena Sonja,

sem v Belgiji ze dobri 2 leti in se kar dobro pocutim, v vec pogledih skoraj
bolje kot doma. Predlagam ti, da se mi oglasis na moj mail naslov, z veseljem
ti bom kakorkoli pomagal.

Sonja,

tezko je dati nasvet, ker je vsak malo drugacen in vsaka okolica drugacna. Verjetno je optimisticno pricakovati, da se bos v treh mesecih privadila.

Po mojih izkusnjah se se najhitreje vkljucis, ce pogruntas kaksne lokalne druzabne navade imajo. Na tej strani Atlantika imajo npr “community centres”, to je zgradba v bliznji okolici, kjer imajo telovadnice, tecaje, plese, razstave, ipd. Veliko ljudi se vkljuci v te zadeve.

Se pa moras privaditi tudi lokalnim kulturnim navadam. Slovenci smo malo drugacni od zahodnega dela sveta, pa ce to hocemo ali nocemo priznati. Pred casom je bil tukaj se en Slovenec, ki pa se nikakor ni mogel vkljuciti v druzbo zaradi tega, ker je se po enem letu zivel pac po slovenskih navadah. Bolj natancno, ljudje so tukaj bolj odprti, se radi pohvalijo, radi hvalijo ljudi v svoji okolici in nikoli ne sinfajo. Po domace sijejo dobro voljo. Slovencem nekako to ni v navadi (vsaj tistim ne, ki sem jih srecal tukaj in so kar izstopali v druzbi). Obicajno se grdo drzijo (huh, kaj ce bi se malo nasmehnili???), radi posinfajo in jih zelo zanimajo svoji sosedje (beri radi opravljajo).

Ocitno nimas prilike druzenja s Slovenci, kar je dobro in te bo prisililo, da se bos hitreje vkljucila v belgijsko druzbo. Kot sem rekel, z odprtimi ocmi glej kako se ljudje obnasajo in kje se zbirajo in prav gotovo bos tudi sama nasla kaksno aktivnost, ki te bo poslala v druzbo (npr. interesne skupine za mlade mamice ali za otroke priblizno enake starosti kot je tvoj?). Veliko srece in potrpljenja!

Sonja,

žal sem šele danes videla tale tvoj mail. Tudi jaz živim v Belgiji in imam majhnega fantka. Če si še osamljena in če si želiš kakšne ženske debate se mi oglasi.

Nataša

Živim ze pol leta v Belgiji,v mestu Brasshaat,pa me zanima a se je še kdo odločil od “naših” ter živi kje v bližini.Meni je tu strašno dolgčas …

lp

Tomi

Tudi jaz sem v Belgijim West Vlaanderen. Ce bi se katera rada dobila…… sem ze 5 let tukaj in imam sluzbo. lp

živela sem v Belgiji 2 leti , mesto Mons ..in moram povedat da mi ni bilo niti 1 minuto dolgčas …. uživala sem vsak trenutek podarjene mi te lepote…. in sedaj ko sem spet doma ( BLED ) torej raj na zemlji kao… mi je dolgčas po Belgiji…. drugačni ljudje, drugačen ritem, tempo življenja… mi je tam všeč. pa še ceneje je marsikaj več….kot pri nas doma …. upam in želim … da spet kmalu zaživim zašasno spet v BELGIJI .. pa lp …. saj človek kamorkoli gre sebe nese s seboj zato ne razumem ljudi, kako jim je lahko dolgčas ?

Ti hoces v Belgijo jaz pa na Bled

Pozdravljeni,

v mesecu Aprilu ali Maju se selim v Belgijo (Antwerp).
Ali mi lahko kdo pomaga s kakšnimi informacijami glede zaposlitve…sem maserka z 12 letnimi izkušnjami in v Ljubljani imam svoj salon (klasična, tui-na in hvajaska masaža).
Nekaj kontaktov ža zaposlitev že imam, vsaka pomoč pa pride prav 🙂
Ali ima kdo informacije za tečaje flamskega jezika za tujce?
Zelo bi bila vesela tudi slovenskih stikov, ker razen svojega partnerja tam še nikogar ne poznam…

Vecina sluzb je obljavljenih tu: http://www.vdab.be

Dobro bi bilo znati nizozemsko se predno prides gor.
Poglej tu:
http://www.nt2antwerpen.be/nederlands_leren/english

Ce se je hoces res dobro nauciti, ti priporocam, da se je ucis na univerzi:
http://www.linguapolis.be/main.aspx?c=.LINGUAENPART&n=75551

Srecno!

Hvala za informacije!

Jaz sem pa že 2 meseca v mestu Liege, je kdo kje v bližini 🙂 ?

Lp

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem že od lanskega avgusta v Belgiji_Antwerpen,..Če je kdo v bližini, ga z veseljem povabim na pijačo.

Selim se enkrat poleti in z veseljem sprejmem povabilo na: [email protected] če povabilo še velja.
Na zgornji zasebni stik se lahko javijo tudi drugi “belgijci”.

LpM

Zdravo sem v Bruslju in menim, da stikov nikoli dovolj…
“Toptwo” Antwerp sem šele pred kratkim obiskala in mi je zelo všeč, celo bolj kot Bruselj 🙂

Če se kdo želi pomeniti o čem, družiti, izmenjati različne izkušnje in informacije o življenju v Belgiji mi lahko piše:
[email protected]

Ze nekaj casa sem v Luxembourgu, kjer delam in tudi jaz iscem stike s Slovenci, vendar jih nikakor ne najdem. Sla sem ze na njihovo stran “Slovenci v Luxembourgu”, se tam prijavila, vendar tista stran sploh ne deluje oz. nihce tam ne isce stikov. Sem pa dobila nekaj stikov z nasimi iz bivse Juge in moram reci, da imam z njimi zelo dobre izkusnje. Tu v tujini smo vsi enaki in ce si pozitiven, dobis dobre prijatelje. Zelo rada pa bi dobila stike s Slovenci tu ali pa kje v blizini. Dokler delas in ni casa za druzenje, ze gre, najhuje pa je, ko imas veliko prostega casa. Takrat se navelicas tudi pohajanja okoli. Ce mogoce kdo ve, kako bi navezala stike s Slovenci tu ali pa v blizini, naj mi prosim odgovori. Lahko pa se mi tudi oglasi na GSM 00352621396020

Lux pred kratkim me je nekdo povabil na spletno stran InteNations, če ti ni poznana mi daš lahko mejl pa ti pošljem povabilo ali pa sama razišči. Vpis je zastonj in nekaj sporočil na mesec, pa da te drugi klikajo, če pa plačaš cca 4eure na mesec imaš pa Albatros status,da neomejeno kontaktiraš z vsemi, izpolniš od kod prihajaš in kje zdaj živiš in nato ti vrže ves domač folk iz tiste države ali pa klikneš na opcijo po svetu in tako spoznavaš folk okoli. Upam, da sem ti bila koristna 🙂 Lahko pa tudi meni pišeš pa se kaj več pomenive in imaš kam prit na kavo če zalutaš v Belg;)
lp, S

Hvala za odgovor. Sem se ze prijavila na njihovi strani. Ce bom kaj zalutala v Belgijo, ti bom prej pisala. Lep pozdrav! Lux

Živjo,

zanima me kako je za delo v Belgiji,a se da dobit,klub temu da ne znaš dovolj nemško ali francosko,in kak je za plačami.

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

A

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close