Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bele pike na jeziku

bele pike na jeziku

živijo,

hči je stara dve leti in 9 mesecev. Od četrtka ima vročino (do 39,6 – so jo v čet. namerili pri pediatru), zbijamo jo s kopelmi in Calpolom.

Zdajle pa je začela govoriti da jo bolijo zobčki.
Po pogledu sem videla da ima konico jezika živo rdečo (kot bi bila vneta in malo hrapavo), po jeziku pa ima 6 ali 7 takih špičastih belih bunkic, ki zgledajo kot tiste ki jih imamo včasih odrasli in zlo “pečejo” – sploh pri jedi.
Ostala površina jezika je malo belkasta (ne obložena), malo rdečkasta.
Nikjer drugje nima izpuščajev.
Tudi je dosti nerada…

Kaj naj to pomeni, kaj naj naredim?

Hvala!!

Če vidite takšne:
http://www.medscape.com/content/2003/00/45/74/457481/art-pn457481.fig1.jpg
http://www.plivazdravlje.hr/img/news/dorzum_jezika_i_gingiva.jpg
gre za slinavko ali herpetični gingivostomatitis.

http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=slinavka,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

ne niso takšne. So “špičaste”, prav koničasto zgledajo…ko jih potipam so prav bunkice, male trde bunkice. Niso fleki. Pa živo rdeča konica jezika.
Me čist spominjajo na tisto bolečo bunkico ki jo kdaj dobim in v dnevu ali dveh izgine. Je pa jezik takrat boleč, sploh pri jedi in govorjenju. Ampak vedno je le ena, sploh pa ne 7….
Sem že prej uporabila iskalnik pa več kot škrlatinke nisem našla.

Hvala še enkrat!

Pogosto pri nekaterih virozah vidimo takle grob jezik, včasih pa gre samo za zamašeno izvodilce kakšne manjše žleze, ki izloča slino. Je pa boleče in zoprno.
Pri streptokoknih okužbah, še najbolj pri škrlatinki pa je res značilen tudi malinast jezik:
http://www1.lf1.cuni.cz/~hrozs/exant/jazyk2.JPG
http://images.google.si/imgres?imgurl=http://dermis.multimedica.de/bilder/CD087/100px/img0004.jpg&imgrefurl=http://dermis.multimedica.de/dermisroot/en/10181/diagnosep.htm&h=100&w=100&sz=2&hl=sl&start=13&sig2=5VfvzEpIOSA4-jeLB4AQbg&usg=__tVcraqUA5O6Zdkjbtq6yNz7cJAI=&tbnid=6mZj3pLrfUdnFM:&tbnh=82&tbnw=82&ei=qHreSLQFh7bDAaS_uIcN&prev=/images%3Fq%3Dscarlatina%26gbv%3D2%26hl%3Dsl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:sl:official%26sa%3DG
Če ima punčka toliko časa vročino, pa ni izrazito prehlajena, ne bruha izrazito in nima driske, je streptokokna okužba verjetna in jo je potrbno zdraviti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close