Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bela obloga na mandlju

Bela obloga na mandlju

Spoštovani,

že od otroštva imam velike mandlje. Ker sem imela angino zelo redko, jih niso odstranili.

V torek sem na levem mandlju opazila tonzilarni kamen. Zame nič nenavadnega, jih imam pogosto. Sem ga odstranila, opazila pa sem, da je šlo ven več vsebine kot ponavadi. Danes sem na mandlju opazila belo oblogo (pod brazdo v kateri je bil kamen). Take obloge še nisem imela. Malo jo občutim kot tujek, čisto rahlo me boli grlo (pa ne vem, ali zato ker o tem toliko razmišljam 🙂 ), včasih izkašljam malo sluzi, rahlo me boli tudi leva vratna bezgalka. Vročine ni, slabega počutja tudi ne, mandlji sicer niso otečeni, žrelo ni rdeče. Je to angina?

Pri zdravniku sem bila pred dvema dnevoma, v torek. Zaradi koprivnice mi je predpisal antihistaminik, rekel je da vzroka ne bomo iskali, razen če jo bom imela več kot 6 tednov. Predpisal mi je tudi antidepresiv (Asentro), ki jo zdaj dva dni jemljem (25 mg, potem bom postopno višala).

Danes grem (končno) na dopust, pa me zanima, ali lahko ta bela obloga ‘počaka’ do srede, ali moram k zdravniku in po kakšen antibiotik?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

 

prilagam odgovore:

Je to angina? Verjetno da

Zaradi koprivnice mi je predpisal antihistaminik – ta izpuščaj je lahko zaradi virusne infekcije (enterovirusi, coxsackie virusi, echovirusi) ali zaradi škraltinke (Streptokok , ki tvori toksine)

ali moram k zdravniku? da, priporočam lab. preiskave krvi pri vašem zdravniku in potem odločitev o antibiotiku

Lep dopust vam želim,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close