Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bazen in dojenček

bazen in dojenček

Pozdravljeni!

Moje vprašanje se vam bo morda zdelo smešno…
Imamo 6m dojenčka. Radi bi šli v toplice, pa si s tako malim otročkom tega kar ne predstavljam. Kako je z namakanjem takih malih v bazenu? Je sploh pametno (glede na to, da se doma kopa pri 36,37 stopinjah v topli kopalnici)?
Skrbi me, da se ne bi prehladila. Sicer je kar odporen otrok, do sedaj je imela enkrat prehlad.
Drugi moj dvom je povezan s kožo, sploh, ker ima starejši AD in držimo pesti, da ga ne bi imela še mlajša. Skrbi me klor (v domači vodi ga ni), kemikalije v bazenu.

kakšno je vaše mnenje?
Najlepša hvala in en krasen dan!

Pozdravljeni nat75,
tako malega dojenčka ne bi namakali v bazenski vodi, še posebej ne v vodi, ki je rezrvirana za otroke, ker tam vsakdo lula, če ne drugega. Zaradi možnih infektov, bakterij, glivic in lulanja ter dodanih kemikalij v vodi (klor!) vam odsvetujem, da bi tako mali otrok čofotal po bazenih v toplicah.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close