Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bazalna temperatura

Bazalna temperatura

Spoštovani!

Zaradi težav z zanositvijo mi je ginekologinja med drugim priporočila tudi redno merjenje bazalne temperature. Na listu, ki sem ga dobila v ordinaciji piše, da se BT meri v debelem črevesu, ginekologinja pa je rekla, da se lahko meri tudi pod jezikom. BT si merim šele pet dni (pod jezikom), zanima pa me, če je temperatura okrog 36.0 (redko 36.2) normalna ali moram spremeniti način merjenja BT?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Taja

Spoštovani!

Bazalno temperaturo merimo v eni od telesnih odprtin zato, da je odčitek zanesljivejši, pod pazduho je merjenje lahko netočno. Popolnoma v redu je, če merite pod jezikom, merite pa vedno ob istem času (takoj zjutraj, ko se zbudite in preden vstanete). Če je ciklus pravilen in prihaja do ovulacije boste opazili, da se temperatura (12 – 15 dan) nenadoma še malo spusti in nato v 24. urah zrase za najmanj 0,5 stopinje in potem ostaja dvignjena do pričetka menstruacije, tik pred njo spet malo pade itd. Telesna temperatura je od človeka do človeka različna, važno je le, da bo krivulja med ciklusom “ta prava”.

Lep pozdrav!

New Report

Close