Najdi forum

Lep pozdrav!
Imam problem, ki me že dolgo časa muči.
20 let sem bil doma izpostavljen azbestu. Naša streha je bila iz azbesta in preden smo jo menjali, je bila v izjemno slabem stanju. Stanovanje je bilo vlažno, ker je proti koncu že puščala vodo.
Prav tako smo v bližini vhoda imeli postavljene neporabljene azbestne plošče, v dokaj slabem stanju. Da je zadeva še slabša, imamo podstrešno stanovanje z okni na strehi. 4 leta sem tudi bil kadilec.
Ali je mogoče oceniti, kako visioke možnosti imam za bolezni dihal? Izpostavljen sem bil belemu azbestu.
To, da sem bil izpostavljen azbestu, sem izvedel šele nekaj mesecev nazaj in od takrat dalje sem v duševni krizi.
Za odgovor se že v naprej zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Menim, da pomembnih vzrokov za vašo zaskrbljenost. Azbest
iz salonitnih plošč je problematičen, kadar se le-te lomijo
in režejo. Če se želite pomiriti, predlagam, da vas vaš
lečeči zdravnik napoti na preiskavo pljučne funkcije in
rentgensko slikanje, da ne boste imeli nepotrebnih strahov.
Seveda se v bodoče izogibajte kontakta z azbestom in
cigaretnim dimom.
Lep pozdrav
katarina Osolnik dr.med.

Lep pozdrav!

Najprej bi se zahvalil za odgovor.
Pri ponovnem branju svojega sporočila sem opazil, da sem pomankljivo navedel nekatere podatke. Plošče so bile zadnjih 5 let zlomljene – tako tiste na strehi, kot tudi nerabljene plošče v bližini vhoda v stanovanju. Azbest sem torej v zadnjih nekaj letih vdihoval vsakič, ko sem odprl okno (imamo podstrešno stanovanje z okni na strehi).
Ker so delavci pri odstranjevanju plošč delo opravili slabo, sem čez nekaj mesecev po menjavi našel nekaj azbestnih delcev v okolici (ki sem jih seveda odstranil).
Imam pa še eno vprašanje glede zdravnika. Če se ne motim, se z rentgenom ne da opaziti morebitnih delcev, ki bi se nabrali v pljučih oz. se ti opazijo le mnogo let po izpostavljenosti.
Ali pa se izpostavljenost azbestnih vlaknom opazi prej?
Kar se pa tiče duševne krize, pa upam, da gre zgolj za prehodne probleme, ki so posledica distresa.

Pozdravljeni!
Sama izpostavljenost azbestnim vlaknom še ne pomeni
bolezni. Priporočam vam, da upoštevate predlog o pregledu
pri osebnem zdravniku in meritvi pljučne funkcije. V bodoče
seveda bodite posebej previdni, da ne boste prihajali v
kontakt z azbestom.
Lep pozdrav
Katarina Osolnik

New Report

Close