Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Avto-se šteje v socialno pomoč?

Avto-se šteje v socialno pomoč?

kdo pa misliš,da plačuje vse vladne mercedeze-dedek mraz?

Pa kaj je z vami ljudje, pejte enkrat mal pogledat ns CSD, ko pride kdo prosit za pomoč, zunaj ima pa avto vrednosti 10.000EUR in več. Res da je avto verjetno pisan na starše, prdvidevam. Verjemite mi, ker imam pogled iz moje pisarne direktno na okno CSD-ja in parkirišče pred CSD-jem.

No pa da omenim še drugo plat ko zjutraj peljem svoja otročička v vrtec, vidim ogromno “privatnikov” ki pripelje svoje otročke v vrtec v avtih vrednosti 30.000EUR in več, plačuje pa minimalca, ker je mati samohranilka in nima dohodkov a vozi se pa z tako ladjo, da jo komaj zna parkirat!!!

Precej zanimiva razmišljanja. Zakaj pa ne bi enako, kot za lastništvo dražjih avtov, veljalo še za stanovanja, oziroma bajturine? Če jo imaš, jo prodaj, marš v najem, vzdržuj pa se s tem, kar si dobil od prodaje. Enako je.
Mene tudi moti, da socialno prejemajo tisti, ki imajo v lasti ornk bajte (še celo po raznih iskricah jih vidim, ko me žalostno prosijo, naj jim primaknem za novo opremo), jaz z mojim minimalcem pa gagam v najemu brez pomoči države. Tudi ni prav.
Zakaj pa ne bi uvedli še tega, ko smo tako složni pri prodajanju tujih avtov? Eh. Nima se smisla iti tako. Bilo pa bi bolj fer najprej zajagati tiste, ki zares čičajo na konkretnih vrednostih.

Glej,če te to moti,pojdi in prijavi.
Full mi gre na živce,ker ljudje samo pljuvajo in stokajo,ko bi bilo pa treba kaj konkretnega naredit so pa anonimni in se delajo,da se to njih ne tiče.

Ko bi vsi vse nepravilnosti,goljufije,laži,manipulacije,itd…prijavili oz.jasno in glasno obsodili,bi morda kaka vrednota spet stopila na plano.

Mnenja so različna, in vsa so pravilna.

Prav je, da se avto od take vrednosti naprej šteje za premoženje, od katerega lahko človek nekaj časa živi. Če ga proda in si kupi cenejši avto, lahko premosti momentalno finančno stisko. Ko se zaposli, si lahko spet kupi dražjega.
Ni pa prav, da se hiša ne šteje za premoženje, ki ga človek lahko proda in si kupi stanovanje… ali še bolje, da del hiše odda in živi od najemnine, dokler ne prebrodi trenutno stisko oz. dobi zaposlitev.

Še bolj pa ni prav, da tisti, ki je prej ves denar puščal v gostilni ali raznih trgovskih centrih in ni dal nič na avto, dobi denarno pomoč, ko ostane brez službe…, tisti, ki pa se mu je zdela varnost v prometu pomembna in si je kupil boljši avto, prišparal pa morda na pijači in cunjah, zdaj zaradi visoke vrednosti svojega avta ne dobi socialne podpore.

Tudi ni prav, da se vrednost avta na leasing ne šteje za premoženje osebe, ki ga vozi in zaprosi za socialno pomoč, saj je avto od leasing hiše. Torej nekdo se vozi v avtu za 6.000€ na leasing in dobi socialno pomoč, tn pa se vozi v svojem avtu za 6000€ in ne dobi socialne pomoči. Od tn se “zahteva”, da avto proda in si kupi cenejšega, če ga rabi, z izkupičkom pa se preživlja brez socialne pomoči.., od tistega, ki plačuje leasing, pa se ne zahteva, da leasing prekine ali prenese na drugo osebo, da bi se lahko preživljal brez socialne pomoči.

Je pač tako, da zakoni ne bojo nikoli 100% pošteni za vse enako. Težko je točno vedeti, kaj kdo ima in kaj lahko proda, ko ostane brez službe, da se lahko še nekaj časa sam preživlja brez državne pomoči. Zato je na nas, da poznamo zakone, kakršni pač so, in jih upoštevamo z vsemi luknjami vred.

Neverjetno, kako je mogoče skomplicirati nekaj tako enostavnega?? V zakonu jasno piše, kolikšna sme biti vrednost vozila. In po moje je danes avto za šest jurjev ravno taka šara kot tisti za dva, kdor dvomi, naj vpraša in mu temeljito razložim. tn, stvar bi tekla popolnoma drugače, če na prometni ne bi bilo tvojega imena, mar ne?


Kolikšna pa sme biti ta vrednost, da oseba še dobi socialno pomoč?
Se mi ne da brskat po zakonu, pa če mogoče kdo ve, prosim za odgovor. Zanima me zgolj zaradi firbca. Jaz itak ne spadam v skupino za socialno pomoč, ker sem hvalabogu zaposlena. Moj avto pa je vreden tam nekje 1.200 EUR (tržna cena), pa me zanima, koliko takih avtov bi lahko imela, če bi bila brezposelna in bi zaprosila za socialno pomoč. 😉
Drugače je pa moj avtek ko šus – dela kot urca.


Tako je. Če bi bil na leasing, pa magari v vrednosti 20.000 EUR, bi v prometni pisalo, da je lastnik leasingodajalec, tn (oziroma kdorkoli) pa bi dobila socialno podporo.

Okoli 6.000e je tist limit avtomobila, se mi zdi.

Lp!

Trenutno vrednost avtomobila ne sme presegati 7.938,00 evra ( 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka).
Ampak vedeti je potrebno, da je ta cenzus samo za prvo vozilo.
Torej nekdo, ki ima avtomobil vreden 7900 evrov bo do DSP upravičen, nekdo, ki ima dva avtomobila vredna po 3500 evrov pa ne. Ker se v celoti upošteva vrednost drugega. Oz. se upošteva tudi če je drugi avto vreden samo 500 evrov.
Leasing je pa ena “jeba”. Saj se obrok za lesasing šteje kot posredno ugotovljen dohodek- kar preprosto pomeni to, da če imaš leasinga za 200 evrov, se ti to odbije od zneska DSP (dobiš za toliko manj dsp).


Ali to pomeni, da od vrednosti dsp=226,60€-200€=26,60€ dobiš izplačano 26,60€ dsp?????


Ali to pomeni, da od vrednosti dsp=226,60€-200€=26,60€ dobiš izplačano 26,60€ dsp?????[/quote]

ja…točno to…

Preverjam na CSD…

Mater a znate samo po forumih brskat
Premoženje, ki se ne upošteva:
vsako osebno vozilo oziroma enosledno vozilo (npr. motorno kolo) do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (8.086,68 EUR)

več si pa preberi tukaj http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/denarna_socialna_pomoc/

KO nas bo ta država obrala do konca se boste skregali da kdor ima prekomerno telesno težo najprej shujša preden se mu da kaka pomoč da lahko preživi… Po drugi strani je pa obsedenost z lastništvom nad premičninami in nepremičninami ekstrem v tej isti državi… Žalostno je da ta naša država dovoli da nekdo pade v situacijo ko nima več osnov na preživetje obenem pa miljarde iz vsakega proračuna odidejo za poplačevanje obresti za kredite od katerih navaden državljan nima nič… Glavnic ne odplačujemo ker to ni v interesu kapitala… Nekoč je aristokrat zahteval desetino pa so ga vsake toliko obesili in pobrali vse dandanes pa vzamejo dvajjsetino vi se pa prerekate kdo ima zarjavelega passata… Zbudite se že začnite živet na svoj račun s svojim delom obenem pa sesujte krvosesa… Delovni in pridni razumejo o čem govorim ostali pač stokate kao država ne da…

Ali jaz prav razumem, da če imaš avto vreden 9000 eur, ne dobiš soc. pomoči, če pa imaš 10 avtov vrednih vsak po 8000 eur, pa jo dobiš, ker se ne upošteva?

Ali je mogoce tukaj kdo kateri bi lahko pregledal odlocbo csd js

New Report

Close