Najdi forum

Obračam se na vas, da mi svetujete. Imam 2 MIO sitkov in bi kupila avto. V tej vsoti je ključeno tudi zavarovanje, …. skratka za sam avto dam 1,8 – 1,9 MIO. Avto naj ne bo starejši od letnika 2000. Zaradi otrok naj bo družinski avto.
Povejte tudi, zakaj ravno ta znamka. Prednosti, slabosti…..

SEAT Cordoba Vario z SDI mašino. Je dovolj prostoren, malo porabi in ni tako ogromen kot drugi karavani. Midva sva kupila rabljenega, letnik 1999 in sva dala 1800000. Ima tudi klimo.

Mi smo imeli skoraj leto časa izbirati,
kriteriji so bili
– karavan z prostornim prtljažnikom
– turbo dizel, ker naredimo min 30k km na leto
– udoben
– in seveda klima
v principu je velik rizik, ker se ljudje/preprodajalci skoraj praviloma lažejo ( ne povedo vsega) tako da je res problem kupiti rabljen avto
Budžet sva imel cca isti, s tem da sva potem z ženo šla z njim še dol,
pa sva sedaj pristala na cca 1.920.000 SIT z zavarovanji ( polni kasko),
novimi zimskimi gumami ( Sava Eskimo S3 za 75.000)

Ožji izbor je bil:
Opel astra karavan z novim diezel motorjem 1,7 ali 2.0 DTI; cene za 2000 letnik preko 2 mio SIT
Opel Vectra karavan isti motor; cena cca ista, obva sta z letniki 1999 pod 2 mio SIT
Ford Mondeo 1.9 TDI, letnik 1998, 1999, cene so od 1.650.000 do 2 MIO sit za 1999 ali 2000
Citroec Xara karavan HDI, ki je z letnikom mislim da 2000 šele prišla ven ( HDI motor seveda) in se jih skoraj ne dobi, prav tako ostalih avtomobilov z HDI motorjem, ker jih ljudje ne prodajajo
Čisto na koncu sva preko priporočil znancev prišla tudi do Renault Kangoo-ja,
Pegueot Partnerja in Citroen Kangoo, ki je res v redu varianta, če ne boste vozili
veliko dolgih prog; Kangoo z motorjem 1.4 bencin, klimo, 95000 km bi letnik 1999 dobila skoraj za 1.650.000 ( centralno zaklepanje, metalik barva), pa sva potem dobila info, da potem izgubiš komplet bonus pri zavarovanju pri prehodu nazaj na osebni avto;
Opla sva odčrtala, ker je avto trd ( tipični nemški ) in ima relativno mali prtljažnik
na koncu sva se odločila za varianto For Mondeo karavan 1.8 TDI z letnikom 1998, modelno leto 1999, kompletna oprema, razen litih platišč za 1.700.000,
razlog pa je bil med omenjenimi ta, da je avto iz uvoza- leasing hiše iz Italije,
kjer imajo zelo striktno postavljena pravila pri vzdrževanju avtomobilov ( da ohranjajo vrednost, če nehajo plačevati,…)
dobila sem kompletni izpisek opravljenih servisov, garancijo na kilometre ( kar je baje velik problem pri večini avtomobilov, uvoženih iz Nemčije, garancijo na motor 3 mesece,
da se ne menimo, da sem dobil uvoznika preko osebnega priporočila, da sem zadevo vzel brez kaki velikih bojazni, kakšnega mačka v žaklju kupujem
Teh par dni je bil avto zelo v redu, skoraj 600km smo naredili z pol tanka,…

Veliko sreče in pametno odločitev

Živjo

Rabljen avto loterija:)

Mi pravkar kupujemo senika v hiši REAL v Ljubljani, kjer ti za določene avte dajo še šest mesecev garancije. Mi je bilo to všeč. ker nikoli ne veš kaj kupiš in ti potem zastonj popravijo.

Za senika smo se odločili, ker gredo sedeži posamićno ven in stem pridobiš več prostora kot v karavanu.

Sva razmišlala o mondeotu, ampak baje veliko papa in so draga popravila..hmm ne vem…to govorim baje.

No pa da povem kaj se je zgodilo. Tega senika še nisva kupila, ker ga še vedno rihtajo. pri starih avtih je vedno kaj norobe, saj peljejo se že, samo po določenem času je treba pač precej menjati. No na srečo Real to dela v garanciji, tako da nas ne bo nič stalo.

Si pa ne morem misliti kaj bi bilo da bi avto kupila na sejmu, potem pa buf popravila:((

LP Kajak

Ojla,

midva z možem sva zaradi njegove prometne nesreče bila prisiljena na vrat na nos kupiti drug avto. Ker pa je bila dojenčica že na poti sva se odločila da bova pač kupila večji družinski avto. Po nekaj dnevnem iskanju sva se odločila za Renault Scenica. Sedaj imava avto že dobrih šest mesecev, medtem se je rodila tudi že naša mala punčka, in sva z nakupom več kot zadovoljna. Avto nama dela maksimalno dobro, ne glede na to da sva kupila rabljen avto. Za ta denar kot ste ga pripravljeni odšteti boste dobili že dobrega Scenica z klimo. Res pa je da je treba malce poiskati, ampak verjemi se splača. Vsekakor pa je odvisno če ti je ta avto všeč. Aja kar pa se vzdrževanja tiče in stroškov se mi zdi zelo dostopen.

Moram pa reči da sva tudi prej imela Renault in sva bila ravno tako zelo zadovoljna, z avtom nisva imela nobenih problemov.

Pa veliko sreče pri izbiri in dober nakup vama želiva.

LP, Andreja*

New Report

Close