Najdi forum

Atrofija mišic

Pozdravljeni ime sem poškodbo gležnja kolena roke in ramena po dolgem počivanju so mi se mišice oslabile zanima me kako da jih ponovno razvijem na isto raven kot prej mišice mi trzajo in se to prov vidi zadnji čas pa so se mi trzlaji preselili po celem telesu.
v naprej se vam zahvaljujem za odgovor

Pozdravljeni!

Pomembno je, da okrepite mišice trupa in pa stabilizatorje sklepov. Tako boste preprečila nadaljno nepravilno izrabo sklepov.

Kakšne vaje ali pa športe pa priporočate ?

Pozdravljeni!

Priporočam vaje za krepitev stabilizatorjev ramenskega obroča, kolčnega sklepa in gležnjev – vaje so zelo ciljne, pomembno je, da vas jih nekdo nauči, da jih boste pravilno izvajali.

Za stabilizacijo trupa je odlična vaja “plank” in pa stranski plank ter vadba TRX, če se jo pravilno izvaja.

Od športov je priporočljiva vadba tai chi chuan, aikido, chi gong, nekatere asane iz joge, nekatere vaje iz pilatesa, ples.

Skrbi me tudi to da mi mišice trzajo po celem telesu kaj bi to lahko bilo? jemljem magnezij in kalcij b komplekse pa mi nič ne pomagajo.

Pozdravljeni!

Trzanje je lahko zaradi oslabelosti…če po določenemu času, ko jih boste okrepili z vajami, ne bo bolje, potem lahko obstaja drug razlog za trzanje…

New Report

Close