Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Atlas Profilax – nateg ali odresitev?

Atlas Profilax – nateg ali odresitev?

Pozdravljena!

Pri revmatoidnem artritisu je izjemno nevarno kakršnokoli premikanje prvega in drugega vratnega vretenca. Zaradi rematoidnega artritisa so razrahljane vezi med lobanjo in tema vretencema. Z premikanjem katerega od teh vretenc, lahko zaradi tega pride do utesnitve hrbtenjače in takojšnjega zastoja dihanja – smrti.

Živjo,
bravo ga,Barbara. Me veseli, da tako nastopate. Upam tudi sam, da bo nekoč red v našem zdravstvu.
C1 in C2 res edina vretenca brez diska in vsakršna manipulacija je lahko hitro usodna.
Za pretočnost tega dela je zelo koristna kraniosakralna osteopatija, kjer NI direktnega manipuliranja z vretenci, samo s cisternami in ventrikli v možganih.
Je pa treba človeka vedno pogledati v celoti. Kar se dogaja v C vratu, je zelo podobo v L križu.

Lep dan vsem,
Marko

Tudi sam sem imel razne pomisleke glede nastavitve atlasa. predvsem me je skrbelo – čće so mišice, če je atlas zamaknjen, so potem ene vezi na eni strani vratu daljše – nategnjene v drugo stran kot bi morale, druge pa skrčene, kar pove čista logika. Pri naravnavi se potem daljše skrčijo na pravo mero, tiste ki so bile krajše pa se morajo raztegniti. To bi pomenilo bolečine vse dokler se vezi ne navadijo na pravilen položaj.
Sedaj je kar je. Dal sem si atlas naravnat, res se mi je stanje v kratkem času zelo izboljšalo, pri vožnji v vzratno nimam več težav, golenica pri malo hitrejši hoji mi več ne šklopne v čašo kolka, pri metu pikada z lahkoto umiri težo telesa na desni nogi. Pri sedenju mi hrbet več ne vleče skupaj, ko zjutraj vstanem mi ni treba poiskati opore da vtaknem desno nogo v hlačnico. Lepo po malem so izginili glavoboli ob spremembi vremena, pri hoji po stopnica me več ne zbada v kolenih.
To sem napisal, ker imam sedaj veliko bolj jasne misli in ker se tudi moja žena vedno bolje počuti. Mislim, da so se nekateri fizioterapevti klasične medicine pričeli bati za svoj posel, zato toliko ostrih komentarje od ene iste osebe.

Verjetno je čas, da tudi mi povemo svoje mnenje. V bistvu bom naštela nekaj dejstev ,zakaj je Atlasprofilax metoda najbolj priznana na svetu. Za premislek in dodatno pojasnilo vsem, ki jih nastavitev atlasa zanima.
1.dejstvo: Atlasprofilax metodo v nekaterih evropskih državah podpira tudi uradna medicina
-Npr.: na Hrvaškem ortopedi in nevrologi pošiljajo svoje paciente na naravnavo po Atlasprofilax metodi
2.dejstvo: Za Atlasprofilax metodo stoji eden največjih Nemških inštitutov- Inštitut za radiologijo v Mülheimerju, čigar predstojnik je prof.dr.Seibel, ki je v svojem dolgoletnem zdravniškem stažu odkril preko 20 patentov in kot izredni profesor predava na svetovno priznani medicinski fakulteti na Harvardu v ZDA. V 5 letih je opravil tudi znanstveno študijo o zarotiranem atlasu pred in po nastavitvi atlasa po Atlasprofilax metodi (študija na http://www.atlasprofilax-slo.si/Atlas_raziskava.pdf )
3.dejstvo: Pri Atlasprofilax metodi gledamo odnos sklepa glave in sklep prvega vratnega vretenca (atlasa). Torej je pomembno slikati sklep (kot je to prikazano v znanstveni študij Prof. dr. Seibela). Moramo se zavedati, da sama lobanja levo in desno ni simetrična, da sam atlas levo in desno ni simetričen, kot tudi samo telo ni simetrično, zato klasično 3D slikanje atlasa ne pokaže zanesljive rotacije zaradi asimetrije.
4.dejstvo: Atlasprofilax metodo se izvaja v več kot 30 državah po vsem svetu
Vsa ta dejstva- slike, intervju, znanstvena študija, priporočila ortopedov, predvsem pa mnenja in izkušnje pacientov si lahko ogledate na naši spletni strani http://www.atlasprofilax-slo.si
Zaradi teh dejstev vsak atlasprof ponosno stoji za Atlasprofilax metodo in ne rabi delat nobene negativne publicitete ostalim metodam, da potrdi svojo strokovnost in kvalitetno delo, ter pokaže odličnost metode.
Dejstva govorijo zase, vsak pa se po odloči po svoji pameti.
Lep pozdrav
Katja Jus atlasprof
P.S. Atlasprofilax metoda ni čudežna metoda, vendar je pomagala že prenekaterim v Sloveniji in svetu, ter jim izboljšala kvaliteto življenja.

Ga. Katja JUS, ali nam lahko zaupate vašo izobrazbo?Lp

To kar nekateri na tej strani razlagajo, kako se jim je noga v enem dnevu postavila v pravilno lego in nimajo več daljše ali krajše je po mojem mnenju nateg in zavajanje potencialnih kupcev. Kot jih je že nekaj izrazilo mnenje, pišejo tele trače kar izvajalci sami ali njihovi pomočniki. To je sila nemoralno, početje, izprijeno, očitno ker niso uspeli kot ne vem kaj sem že bral glasbeniki in veterinarji, zdaj hočejo z eno simplistično metodo, nabrati premoženje. Gre za poseg, ki bi lahko stal največ 60 evrov. OStalo je čisti balast. Metode so se naučili v 2-3 mesecih in niso neki visoki doktorji, torej tudi postavka ne vem, zakaj bi bila takšna. Nič ne izumljajo, nobene dodane vrednosti nimajo na podlagi lastne kombinacije zahtevnih spremenljivk, gre za par gibov, ki jih morajo izvesti.
No da se vrnem na prvotno temo. Zakaj dvomim, da je prav veliko na tem, zato ker prvo vretence ne more v enem dnevu spremeniti lego zvite hrbtenice, pa a ste z lune padli, da to verjamete. Saj kmečka logika, če ne druge na daleč kliče k nategu. Torej en premik prvega vretenca naj bi odpravil zvito hrbtenico, ter obrjeno medenico. Kako pa bo medenico popravil zamik prvega vretenca mi pa pojasnite. Gre za nestabilnost mišic v medenici, za anomalije v spodnjem delu in sedaj bo pol metra oddaljen premik enega vretenca medenico zarotiral v pravilen položaj. ALo. Sprijenost, kaj naj drugega rečem. Če komu pomaga, je to nekdo, ki je pred cca 20 letom in ima krivine hrbtenice, tam pride v poštev, ker se hrbtenica še da obrniti, potem pa načeloma ne več. TO je moje mnenje. Nihče od izvajalcev, ki se tu oglašajo, se ni odzval na konkretne očitke, ampak samo nekaj pavšalizirajo in relativizirajo. Sigurno, če bi radi še naprej strigli. Upam, da veste koga.

Predstojnik in direktor Nizozemske akademije za ortopedsko medicino Rene de Bruijn, ki se že celo življenje ukvarja z diagnostiko in terapijo ortopedskih težav, ki poučuje po celem svetu, je jasno povedal svoje mnenje, da je tehnika ne samo neškodljiva, ampak izjemno nevarna!

Ja, sej prav taki direktorji in predstojniki so največkrat tisti, ki zavajajo ljudi v strahu za svoj zaslužek ali položaj. Tako kot vsa kemična in farmacevtska industrija. Za fizioterapevte je pač malo nerodno, če ljudje naenkrat ne rabijo več rednih doživljenskih fizioterapij.

Predvsem se mi zdi nenavadno to, da ob negativnih komentarjih fizioterapevtov ne najdem niti enega samega negativnega pričanja ali članka, ki bi govoril o konkretnem primeru, ki je imel negativne posledice po nastavitvi atlasa. Sem dosti iskala po netu, tudi po tujih straneh, ker sem bila sprva tudi sama skeptična.

Jaz se boljše počutim odkar sem si namestila atlas (predvsem manj napetosti v hrbtenici in boljša drža), se pa seveda strinjam, da je treba it k nekomu, ki se na to res spozna.

Pozdravljena!

Vtipkanje na bazi podatkov PUB MED, kjer so zbrani boljši in slabši članki v katerikoli znanstveni reviji, vtipkajte njegovo ime in boste videla,da ni objavil nobenega znanstvenega članka o atlasu!

ja jaz sem bil danes na nastavitvi atlasa. še dobro da vseh vaših komentarjev nisem prej prebral ker potem mogoče ne bi šel. zaenkrat imam vrat res bolj gibljiv, zategnjenost mišic je manjša, popustil pa mi je tudi neugoden občutek v ledvenen delu hrbtenice. zaenkrat se počutim bolje in imam dober občutek glede tega posega.

p.s. za tiste ki čutite energijo …. po posegu se definitivno sprostijo določene energetske blokade kar sem tudi čutil – se pravi ta poseg funkcionira,

se javim cez 14 dni.

pred dvemi leti sem v Zagrebu nastavil atlas
po dveh letih lahko povem da je to en velik nateg, težave ki sem jih imel z bolečim vratom pred dvemi leti imam še danes
vsi ki reklamirate atlaprofilax metodo(upam da dobite za to vsaj procente) ne poveste kako boleč je ta poseg; pri naravnavnju atlasa sem od bolečin postal poten in dvomim da ta poseg ni nevaren

spoštovani. Sita tega, da nihče ne pripomore k odpravi stalnih sklepnih in hrbteničnih bolečin, sem danes morda storila največjo bedarijo,…. prebiram mnenja o naravnavi atlasa in sem postala pošteno skeptična, al…

spoštovani. Sita tega, da nihče ne pripomore k odpravi stalnih sklepnih in hrbteničnih bolečin, sem danes morda storila največjo bedarijo,…. prebiram mnenja o naravnavi atlasa in sem postala pošteno skeptična, ali naj se v sredo udeležim rezerviranega pregleda ali ne.

Pravzaprav sem pošteno obupana, saj sem izgubila vsakršno upanje v naše zdravstvo (tudi samoplačniško, žal). Vsak, ki me zagleda reče, da sem premlada, da bi me bolelo (45). Osteofiti (izrastki), raven vrat, skolioza in hernija (pričelo se je nekje po 21 letu in iz rentgenov je razvidno počasi napredujoče, vendar konstantno slabšanje) naj bi namreč nikakor ne bolele.

1 leto sem čakala na revmatologa, saj se mi bolečine vztrajno selijo iz sklepa v sklep in sem pri zdravnici vztrajala naj me k njemu napoti. Zadnje čase imam pošastne težave z ramenskim obročem in vratom, kar mi omejuje delovanje (delam z računalnikom) in mnogokrat prestajam svoj delavnik s solzami v očeh.

Revmatologinja je dejala, da je moja težava vezana na preveliko gibljivost sklepov in da ni čisto nič revmatskega, ter da bom morala s temi bolečinami živeti (res je, da lahko pri svojih letih brez vsakdanje vadbe, z iztegnjenimi nogami naslonim na tla obe kompletni dlani). Pa kaj smo ja nori? Ali zdravniki vedo, kaj govorijo? Se sploh zavedajo naših bolečin? Potemtakem naj mi ugradijo morfij, ne pa da vsak dan molim, da bi mi glava padla izpod giljotine. Tudi zobovje me stalno boli. Ob menjavanju vremena je vse še mnogo huje.

Nekoč sem verjela, da naj bi nam zdravniki pomagali poiskati rešitev, ko se ravnovesje v našem telesu poruši in če smo se primorani spopadati z bolečinami. Zavedam se, da smo holistična bitja in da je vse povezano. Izrastki so…. niso prišli sami od sebe. Nihče se ne trudi raziskati ali sem morda alergična na kakšno živilo (sama sem v veliki meri izpustila sladkorje, moke… ampak nisem mazohist in vsaj pri moki, ki je prav tako sladkor, nisem stoodstotna) in ali mi lahko pomaga še kako drugače kot da mi reče naj telovadim. Verjamem, da telovadba godi telesu, če je prava.

Predpišejo mi fizioterapije, na katere čakam leto (po možnosti ko sem brezposelna), da pridem na vrsto v trenutku, ko me zaposlijo (pa špricaj v prvih mesecih službo, če si upaš)… običajno nimam veliko časa za telovadbo (sem prezaposlena, nikakor pa ne polna denarja, da bi šla po strokovno mnenje še kam drugam, izven naše preljube države) in še kolikor si ga vzamem, si naredim običajno več škode kot koristi, saj se je potrebno naučiti pravilnega izvajanja gibov.

Kako naj si človek pomaga? Če si šenevem kakšen skeptik, boš na koncu, ker si boš želel omiliti bolečine, pristal pri mazačih ali rabljih. Pa saj je navsezadnje vseeno. Naše zdravje je dandanes očitno vsem ničvredno. Ni vredno truda, ni vredno raziskav, ni vredno sočutja. Ne razumem. resnično ne razumem tako brezčutnih, kapitalsko ustrojenih sistemov.

kajmijestoriti, si se odločila? Je pomagalo? Občutek, reakcija telesa?

Hvala in lp,
A

Jaz sem zdaj našla spletno stran, da uravnavajo vretence v Ljubljani: http://atlasprofilax.weebly.com/

Zdaj me zanima, če je kdo, ki je bil pri njih in bi lahko kaj več povedal, če se zadeva splača?

Pozdravljeni, pred nedavnim sem se pustila na hitro in naivno prepricati v nastavitev atlasa, ces da sigurno ne skoduje, lahko samo pomaga. Zdaj pa me zacenja skrbeti, da mi je masaza z elekticnim pripomockom lahko naredila skodo. Sicer nisem opazila nikakrsnih sprememb (kot skeptik jih tudi nisem pricakovala) vendar pa me obhaja slab obcutek. Kako bi lahko preverila nastalo stanje in ali lahko do zapletov oz nezelenih posledic zaradi take masaze pride tudi v daljsem casu po sami nastavitvi atlasa?
Za odgovor se vam zahvaljujem.

Tudi jaz imam zelo podobne težave pri 51.letih kot “kajmijestoriti” in se odločam za naravnavo atlasa. Kako si se odločila?

Bila sem na atlas-Profilaxu. Zdaj je že 17 dan od takrat. Počutim se obupno. Imam vrtoglavio tudi po trikrat na dan. Ves dan sem omotična Hudo me bolijo in pečejo oči, čeprav ni nč videti. Boli me celotna hrbtenica. Imam hudo slabost v prsih. Kaj lahko naredim?

Pozdravljeni!

Pokličite tistega, ki vam je to delal in se pogovorite z njim, kaj vam svetuje, saj le on ve, kaj vam je naredil.

Pozdravljeni,

po branju te objave, kljub temu da je bila izpred dolgo leto, me zanima ali imate še vedno težave z glavoboli, imam namreč podobne težave z dnevnimi glavoboli (diagnoza migrena, tenzijski glavoboli). Ali ste prišli do kakršnekoli rešitve oz. pomoči?

New Report

Close