Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni atipična pljučnica in izkašljevanje krvi

atipična pljučnica in izkašljevanje krvi

pozdravljeni
stara sem dvaindvajset let, nisem redna kadilka, vendar se veliko zadržujem v zakajenih prostorih. sredi decembra sem zbolela za nečim z gripi podobnimi simptomi, zaradi česar se nisem vznemirjala, dokler pet dni po začetku bolezni nisem zjutraj izkašljala sline pomešane s krvjo. manjše krvave nitke sem poredko, a vendar izkašljevala tudi naslednjega dne dopoldan. obiskala sem osebno zdravnico, ki me je poslala na krvne preiskave, na katerih ni bilo videti nič nenavadnega in kasneje še na rentgen pljuč in na koncu diagnosticirala virusno pljučnico. poslala me je tudi k pulmologu, ki je ocenil, da gre za bronhitis. skozi cel januar se me je držala utrujenost, kakšen teden sem imela nizko vročino prbl 37.2, ki pa je kasneje izginila. v izpljpljunku sem na kri naletela še enkrat. konec januarja so me še enkrat napotili na rentgen pljuč, katerega izvidi so bili normalni. v vmesnem času sem bila večkrat na kontroli pri osebni zdravnici, ki je preverjala kisik v krvi in pretok, razultati so bili vsakič normalni, piskanja v pljučih ni bilo zaslediti. čutila sem bolečino okoli reber na desni strani, ki se je širila v lopatico in ramo, moja osebna zdravnica je bila mnenja, da gre za vneto mišico, zato sem uporabljala naklofen gel in bolečina je s časoma izginila. zadnje dva dni v prsnem košu čutm tesnobo, za katero težko ocenim ali je telesnega ali psihološkega izvora zaradi preobremenjenosti in strahu pred boleznijo. zdi se, kot da ne bi mogla vdihniti dovolj zraka, vsake toliko pa pri globokem vdihu začutim bolečino v pleksusu. danes dopoldan sem spet izkašljala drobno količino krvi.
zanima me, če mi lahko o moji simtomatiki poveste kaj več, kot zdravniki, ki sem jih obiskala do sedaj in mi morda laho poveste, kam bi se obrnila na dodatne preiskave, ki bi bolj gotovo izključile možnost pljučnega raka kot rentgen.
najlepša hvala za odgovor

Če se pojavlja in ponavlja kri v izpljunku, je nujno
potrebna, poleg rentgenske slike pljuč, dodatna
diagnostika, potrebna je bronhoskopija.
RMarčun

New Report

Close