Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni astma in zabasan nos – alergija

astma in zabasan nos – alergija

Zdravo.

Stara sem 29 let. Do sedaj nisem imela težav z alergijami. Do pred enim mesecem, ko sem se s partnerjem in malo 4 mesečnico preselila v 6 km od domačega bivališča oddaljeni kraj (torej sem tako rekoč ostala “doma”). Po 14 dneh pa se je začelo: astma in zabasan nos. Hiša stoji poleg gozda, imamo velik vrt, vendar je tudi domača hiša stala zelo blizu gozda in za hišo je bil ogromen travnik, tako da ni nič pretresljivo novega v tem okolju. Tudi sama hiša za moj okus nima nekih lastnosti, ki bi izstopale v primerjavi z dosedanjimi bivališči (zamenjala sem jih kar nekaj: domača hiša, 4 študentska stanovanja, fantova hiša, prvo skupno stanovanje) pa NIKOLI nič. Najprej sem bila prepričana, da je to zaradi vsega napora: selitev, dojenje, gospodinjstvo… pa smo šli na morje in je bilo že prvi dan vse drugače – super počutje, nič astme, nos pa je bil čist kot že dolgo ne. Sicer je bila hiša pred vselitvijo prebeljena z apnom, popolnoma prepucana vsaj 3x, drugače je opremljena z masivnim pohištvom in tudi strop je lesen, vendar veliko lesa je blo tudi v mojem prejšnjem domu, redno sesam in skrbim za red, življenjske navade se niso spremenile (da bi začela kar koli novega uporabljati npr. prašek, kozmetika ali jesti…). Da pa po vsej verjetnosti resnično je alrgija, pa sem spoznala po prihodu z morja, ker je danes druga noč in ne spim, ker imam zabasan nos in težko diham. Začelo pa se je že zjutraj – torej 12 ur po prihodu z dopusta. Še to: od rož je samo ena, ki je s fantom nisva prinesla od doma: neka mesnata, ki ne cveti, torej sklepam, da ta ne more biti škodljiva). Domačih živali nimamo. Kadimo ne. Na jajca in mleko nismo alergični.

Imate kakšno idejo? Bi bila zeeeeelo vesela, ker resnično nimam pojma, kaj bi mi lahko škodovalo. Je možno, da imam astmo na apno, čeprav so bili prostori pri fantu tudi pobeljeni z apnom? Kaj pa steklena volna, ki je na odstrešni (vendar tja ne hodim in se zadržujem večinoma v pritličju). Ali sedaj kaj cveti v gozdu? Res nimam pojma… 🙁 Rahlo sem že obupana.

Spoštovani,

gleda na opis vaših težav menim, da je potrebna čimprejšna
obravnava v alergološko-pulmološki ambulanti, lahko tudi v
naši ustanovi. Če prav razumem, ste se vselili v starejšo
hišo. Povsem možno je, da imate težave zaradi alergije za
plesni ali pršico, kar pa ugotavljamo z alergološkim
testiranjem. Nimam podatka o tem, če ste uporabili
kakšno sredstvo za zaščito lesa, apno pa verjetno ni vzrok
vaših težav.

Lep pozdrav,

Irena Šarc, dr. med

New Report

Close