Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Astma in izbira poklica

Astma in izbira poklica

Spoštovani,

stara sem 22 let. V otroštvu se imela astmo, do 8. leta sem imela zdravila (Ventolin). Od takrat nisem imela večjih težav.

Pred kratkim sem naredila alergološki test, kjer je bila ugotovljena preobčutljivost na pelod dreves, trav in na prah s pršico.

Izveden je bil tudi metaholinski test, ki je pokazal: Metaholinski test je pozitiven PD20 = 1.72 mg. Pacientka je prejela 6 vpihov Ventolina.

Za kako hudo astmo gre? Ali je lahko astma ovira pri zaposlitvi na določenih delovnih mestih?

V naprej se Vam zahvaljujem.

Dober dan,

Če prav razumem, nimate težav. Torej nimate astme. Ampak zakaj ste pa šla delat preiskave?

LP

MK

Objava čaka odobritev

Motite se. Veliko zdravih ljudi ima tak rezultat metaholinskega testa. Tega testa se nikoli ne dela, če človek nima težav, ki so značilne za astmo. Drži pa obratno. Praktično vsi bolniki, ki imajo astmo, imajo metaholinski test pozitiven pri majhnem odmerku. Metaholinski test se uporablja, kadar obstaja sum na astmo in če je metaholinski test negativen, potem skoraj zanesljivo človek nima astme. Obratno pa ne drži.

LP

New Report

Close