Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Astigmatizem pri otrocih

Astigmatizem pri otrocih

Pozdravljeni,
hčerka (7.5 let stara) je bila na pregledu pri okulistki in je ugotovila, da ima astigmatizem. Ker tudi sama imam astigmatizem nekako vem kako to izgleda. Z okulistko smo se pogovarjali, da ji bo dala očala, da se ne bo preveč trudla v šoli, da bo lažje vidla na tablo. Bila sem prepričana, da bodo očala, ker slabše (zaradi astigmatizma) vidi na daleč. Povedala je, da naj očala nosi le v šoli (pri pouku) doma, da ni potrebe. Če bi vidla pri gledanju televizije, da ima težave, da jih lahko nosi, drugače ni potrebe. Pri branju pa tudi, če vidim, da ji gre boljše z očali naj jih ima (sedaj menjuje nekatere črke – morda zaradi astigmatizma, morda pa samo zaradi tega, ker je šele na začetku branja). Presenetilo me je predvsem dioptrija na naročilnici in sicer Dsph L = +0.25, desna nič; Dcyl: D +1.0, L +0.75 . Presenetil me je predvsem + , ker sem bila prepričana, da plus imajo tisti, ki vidijo slabo na blizu. Prebrala sem tudi opis kratkovidnosti in dolgovidnosti na vaši strani, vendar še vedno mi ni čisto jasna dioptrija hčerke. Ali menite, da je dioptrija pravilna? Ali je morda prišlo do pomote pri pisanju naročilnice?

Torej plus in minus sta lahko za daleč. Pri otrocih je ponavadi plus, ki se postopoma smanjšuje in včasih preide v minus. Astigmatizem pa se pojavlja pri obeh. Mislim, da je dioptrija pravilna in naj jih kar lepo nosi. Preberite še starovidnost, da boste razumeli, kdaj se nosi plus za daleč in kdaj za blizu:

New Report

Close